Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2020, 21:49   #161
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy przyspieszaniu z gazem w podlodze na 4, 5 i 6 biegu w okolicach 2krpm czuc przez ulamek sekundy delikatne drzenie - cos jak przejazd przez mala tarke. Typowych objawow dwumasy nie zauwazylem, auto nie bylo chipowane. Co to moze byc?
Trzeba zrobic diagnoze dynamiczna. Kompa na kolana i w drogę . Obserwuj ciśnienie na szynie podczas występowania problemu . Możesz na oślep wymienić zawór WC o którym mowa we wcześniejszych postach. Ale problem może być również po stronie wtryskiwaczy. Jeśli masz pod ręką zawór na podmianę to podmien. Jeśli nie to doradzalbym zrobić próbę przelewów wtryskiwaczy przy prędkości obrotowej przy jakiej występuje opisany przez Ciebie fenomen

lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2020, 06:46   #162
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czasem pomaga samo wyczyszczenie zaworu
to może rozwiń tą myśl.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podobnie jak piterek45
czy to się rozbiera na czynniki perwsze ?
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2020, 10:02   #163
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

nie rozbiera
wymyć jakimś preparatem lub benzyną
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 14:01   #164
maciek75x
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-11-2013
Skąd: Zdunska Wola
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 112
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Że względu na szarpanie wymieniłem mnóstwo sugerowanych części na forum. Pomogła dopiero wymiana 3 z rzędu filtra paliwa i dobre odpowitrzenie układu.
maciek75x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 18:01   #165
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Dobra, wracam z nowym problemem.
Od kilkuset kilometrów miałem taką sytuację, że przy przyśpieszaniu z gazem w podłodze szczególnie na 1, 2 i 3 auto jakby przerywało (szarpało), ale generalnie nie czułem, żeby był jakikolwiek problem z mocą (4, 5, 6 bieg bez szarpania). Od zawsze było też tak, że przy 2RPM czuć było wyraźny przyrost mocy. Dziś podczas jazdy konwers pokazał "usterka silnika" i auto osłabło. Silnik zgasiłem i po zapaleniu błąd zniknął, moc wróciła, auto przyśpieszało bez żadnych szarpnięć. Już odtrąbiłem sukces, kiedy ponownie pojawił się "usterka silnika" i brak mocy. Po zgaszeniu sinika znów wszystko wróciło do normy.
Mój zabawkowy ELM327 nie pokazał żadnych błędów. Oczywiście auto zweryfikuje mechanik, ale chciałbym założyć i ewentualnie podpowiedzieć na co ma zwrócić uwagę. Kiedyś na auto-swiat.pl ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) napisał, że:
"Mechanicy uczulają także na błędy związane z działaniem turbosprężarki (co ciekawe, oprócz kontrolki silnika świeci się wtedy też ta od ESP), które mogą się wiązać z nieprawidłowym działaniem zaworu sterującego (koszt: ok. 200 zł) lub czujnika położenia zmiennej geometrii (za ok. 100 zł), a często są błędnie interpretowane i niepotrzebnie regeneruje się turbinę." - to może być dobry trop?
Aha, nie mam żadnych problemów z odpalaniem, filtr paliwa ma może 1000km, fabrycznie brak DPF, oleju nie ubywa... Generalnie brak jakichkolwiek innych niż powyższe oznak błędów.
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08

Ostatnio edytowane przez Agamek12 ; 12-12-2020 o 18:08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 08:06   #166
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

wymusic blad i odczytac, to najprostszy sposob.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 21:00   #167
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy przyspieszaniu z gazem w podlodze na 4, 5 i 6 biegu w okolicach 2krpm czuc przez ulamek sekundy delikatne drzenie - cos jak przejazd przez mala tarke. Typowych objawow dwumasy nie zauwazylem, auto nie bylo chipowane. Co to moze byc?
UPDATE: po wymianie przeplywomierza "tarka" ustala...

Bump:
Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra, wracam z nowym problemem.
Od kilkuset kilometrów miałem taką sytuację, że przy przyśpieszaniu z gazem w podłodze szczególnie na 1, 2 i 3 auto jakby przerywało (szarpało), ale generalnie nie czułem, żeby był jakikolwiek problem z mocą (4, 5, 6 bieg bez szarpania). Od zawsze było też tak, że przy 2RPM czuć było wyraźny przyrost mocy. Dziś podczas jazdy konwers pokazał "usterka silnika" i auto osłabło. Silnik zgasiłem i po zapaleniu błąd zniknął, moc wróciła, auto przyśpieszało bez żadnych szarpnięć. Już odtrąbiłem sukces, kiedy ponownie pojawił się "usterka silnika" i brak mocy. Po zgaszeniu sinika znów wszystko wróciło do normy.
Mój zabawkowy ELM327 nie pokazał żadnych błędów. Oczywiście auto zweryfikuje mechanik, ale chciałbym założyć i ewentualnie podpowiedzieć na co ma zwrócić uwagę. Kiedyś na auto-swiat.pl ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) napisał, że:
"Mechanicy uczulają także na błędy związane z działaniem turbosprężarki (co ciekawe, oprócz kontrolki silnika świeci się wtedy też ta od ESP), które mogą się wiązać z nieprawidłowym działaniem zaworu sterującego (koszt: ok. 200 zł) lub czujnika położenia zmiennej geometrii (za ok. 100 zł), a często są błędnie interpretowane i niepotrzebnie regeneruje się turbinę." - to może być dobry trop?
Aha, nie mam żadnych problemów z odpalaniem, filtr paliwa ma może 1000km, fabrycznie brak DPF, oleju nie ubywa... Generalnie brak jakichkolwiek innych niż powyższe oznak błędów.
UPDATE: po wymianie przeplywomierza problem wydaje sie byc rozwiazany.
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 15:57   #168
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Ponieważ u mnie występuje przy delikatnym przyspieszaniu na zimnym silniku czasami lekkie poszarpywanie w okolicach 2000 - 2200 obrotów zainteresowałem się tym tematem.Zacząłem poszukiwać na EBAY tego zaworu i ............porażka. Co sprzedawca to inne dane. Na dworze zimno i wieje więc nie chce mi się pod maską szukać co ja tam mam ale według jednych sprzedawców mam zawór pasujący do Delphi a według innych do Siemensa. Co ciekawe kolega ma C-maxa niby z takim samym silnikiem i z tego samego roku i też głupoty wyskakują. Sprawdzaliśmy po numerach z dowodu rejestracyjnego. Moje to 8566 i AES.
P.S. U mnie to jest prawie niezauważalne ale jemu to już silnikiem telepie wręcz. Sprawdzał u mechanika i ma niby problemy właśnie z ciśnieniem na pompie.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 16:18   #169
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Jeśli masz auto z 2009 roku to masz układ wtryskowy Siemensa
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 10:17   #170
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz auto z 2009 roku to masz układ wtryskowy Siemensa
Czy wtryski Siemens warto oddać do regeneracji?

Przepływomierz, o którym była mowa powyżej, to koledzy pisali o przepływie powietrza?
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.