Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2006, 22:19   #1
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie Regulacja parownika BRC Tecno

Witam
Poszukuje osoby, która by wiedziała i podzieliła by sie ta wiedza - jak wyregulować parownik BRC Tecno. Są tam dwie śrubki, jedna duza - ilość gazu to wiem, natomiast jest jeszcze druga mała na ampul - i własnie nie wiem od czego ona jest. Chciał bym sie dowiedzieć jak nią regulować i co sie nią reguluję ? Mam założonego Blosa i na biegu jałowym czasami za dużo spadają obroty silnika i tak sie zastanawiam czy włąśnie ta sróbka nie podreguluję ? Dodam iz regulacja samego blosa nic nie zmienia.

Pozdrawiam Seba

sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2006, 22:41   #2
mariusz774
ford::advanced
 
Avatar mariusz774
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: mondeo HB,KOMBI ghia
Silnik: 2.0 automat blos
Rocznik: 93,95r
Postów: 360
Domyślnie

ja mam taki parownik..tecno 100kw..ale przeciez jest tam tylko jedna srubka po prawej stronie...jest to sruba do naprezenia membrany....
ja jak mialem zamocno wkreconą tą srubke to tez mi gasl na jalowym biegu..wiec ją troche wykrecilem(prawie do konca)...
drugiej sruby niewidze :fcp15 ..moze mowisz o plastikowej srubie ,na samym spodzie...bo jesli tak to jest to sruba do spuszczania syfu z parownika....
napisz mi ile wyciagniesz max obrotow na tym parowniku :fcp4
pozdro
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
mariusz774 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 04:19   #3
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

sebastian_w, od jak dawna masz ten parownik :fcp9 Ile kilometrów na nim masz zrobione :fcp9
Cytat:
Napisał sebastian_w
Mam założonego Blosa
Srubka przy BLOSie powinna być wykręcona,reguluje napięcie membrany. Spróbuj ją wykręcić z jeden,dwa obroty,powinno pomóc :fcp4

mariusz774 są dwie śrubki regulacyjne,popatrz dobrze :fcp4 Jedną regulujesz palcami i ta akurat nie ma nic do membrany,drugą regulujesz kluczem imbusowym (znajduje się w otworze) jest zaraz obok tej pierwszej i ta jest do regulacji membrany
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 08:51   #4
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie

Witam
Włąśnie są dwie śrubki, mnie interesuje ta mniejsza na imbusa. Do czego ona służy, gaziarze nią regulowali obroty, więc cio ona reguluje skład mieszanki ?
Jeśli chodzi o regulację na blosie to nic się nie dzieje, myślę iz najpierw trzeba by było ustawić parownik na max, dużą śrubkę wykręciłem prawie do końca, lecz co z mała jak ją regulować ?
A może jakoś inaczej można zaradzić na spadające obroty, dodam iż spadają tylko podczas pierwszych km na gazie, później jest oki, tak jak by za dużo powietrza dostawał ?

Jeśli chodzi o parownik to mam go stosunkowo nie dawno, jakieś 2 tys może. Jak na razie wyciągnołem na nim jakies 7 tys i wszystko było oki.
Może kolega podpowie jak najlepiej ustawić blosa ?
sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 09:58   #5
mar_now
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Płock
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

Mam ten sam parownik i ten sam problem, tylko że na mikserze
Ja mam przejechane około 50.000km na nim i przypuszczam, że to własnie on już się kończy

A mogłbyś sprawdzić czy z drugiej strony tego parownika, tam gdzie jest jego mocowanie, zaraz obok, masz nie zaślepiony otwór, bo u mnie jest i zastanawiam się czy to ma tak być
__________________
MARIUSZ
mar_now jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 10:30   #6
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie

Sczerze to spawdzenie jest chyba nie możliwe, ponieważ mój jest tak upchnięt iz sama regulacja to nie zła gimnastyka, lecz jak znajdę czas to popatrzę.
Lecz jak mi wiadomo to są tylko dwie śrubki do regulacji, tymi regulowali gazownicy - lecz nieststy nie wybiorę się do nich bo instalacja na gwarancji a jak wywaliłem mikser i by się obrazili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 11:09   #7
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

A ja myślę, że nie obraziliby się, tylko przyjrzeli z zaciekawieniem.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 11:27   #8
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie

Może obrazli to za dużo.
Nio na pewno byli by zaciekawienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lecz gwarancja - pewnie by nie przeszło, na przegląd instalacji będę musiał z powrotem założyc mikser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2006, 11:42   #9
mar_now
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Płock
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

Ten otwór u mnie jest zaraz obok tej śruby, która służy do mocowania parownika, po jej prawej stronie, patrząc na parownik od strony mocowania

A może ktoś inny podpowie czy ten otwór ma być czy powinien być zaślepiony??
__________________
MARIUSZ
mar_now jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2006, 09:54   #10
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

mar_now, ma tak być,ma być otwarty (dodam że ten otwór ma gwint w środku :fcp4 ), Jak go zaślepisz to nie pojedziesz wcale,membrana nie będzie pracowała.
Cytat:
Włąśnie są dwie śrubki, mnie interesuje ta mniejsza na imbusa. Do czego ona służy, gaziarze nią regulowali obroty, więc cio ona reguluje skład mieszanki ?
Ta śrubka na imbus reguluje ogólny skład mieszanki (napięcie membrany) przy BLOSIE musi być jak najbardziej wykręcona (tylko uważaj żeby jej całkiem nie wykręcić),Ta obok jest do regulacji dawki gazu przy wolnych obrotach jak się ma mikser. Działa to na takiej zasadzie że w otworek (dyszę) wchodzi iglica i przy wykręcaniu tej śrubki zwiększa się przepływ gazu,coś tak jak w gażnikach regulacja powietrza.Wkrótce zamieszczę opis regeneracji takiego parownika (z fotkami) to zobaczycie jak to wygląda wewnątrz :fcp4
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.