Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2008, 09:38   #1
Boydrome
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Model: Ford Focus - Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM 320/340Nm
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa?

Witam.
Na Forum Focus Klub Polska wątku na ten temat nie znalazłem więc piszę...

Mam pytanie odnośnie wymiany filtra paliwa:
1. Jak się do tego zabrać (problem z otwarciem obudowy filtra)
2. Na co należy uważać przy tego rodzaju wymianach

Informacje jakie posiadam to:
Wiem gdzie owy filtr paliwa sie znajduje
Mam zakupiony nowy z zatyczkami do przewodu doprowadzającego i odprowadzającego.
Byłem w serwisie shella ale mechanik po zabawie zwykłym kluczem do odkręcania śrub stwierdził, że nie da rady.
Odczepił wężyki z obudowy, chwycił kluczem za górny element obudowy filtra i starał się go odkręcić.
Po dłuższym czasie mechanik widząc że obiekt stawia mu dość duży opór stwierdził że do tego rodzaju operacji należy posiadać specjalny klucz.
Nie chcąc uszkodzić podzespołu zaproponował mi wizytę w warsztacie FORD ASO (CENA ok 130zł pytałem przez tel).

Chcąc ominąć miłą wizytę w ASO FORD pytam Was forumowicze jaki jest na to przepis.
Dodam iż wiem z różnych źródeł że filtr po wymianie należy zalać olejem napędowym aby zapobiec zapowietrzeniu podzespołów znajdujących się w torze filtra paliwowego

Z góry dziękuję i śledząc wątek będę oczekiwał na pomocne podpowiedzi.

Poniżej przedstawiam fotografie.

Pozdrawiam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
::: FORD FOCUS 2005r. ::: Jednostka 2.0 TDCI 136KM ::: 6-biegów + tempomat + klimatronik 2-strefowy + ESP... :::



::: Moje instrukcje: / Wymiana Filtra Paliwa /

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 19-04-2015 o 21:16
Boydrome jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 12:41   #2
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

jak nie masz ręcznej pompki do podpompowania paliwa , takiej zwykłej gruszki z wężem żeby podciągnąć paliwo do filtra po wymianie wkładu to się nie bierz bo nie pojedziesz dalej bez pomocy specjalisty. Klucz do odkręcenia górnej części obudowy musi byc nasadowy!!!Przedłużka nie musi być długa , taka żeby wystawala nad powierznię silnika ale ramię długie!!! najlepiej moment przyłożyć dwustronnie, czyli obie ręce w przeciwnym kierunku. ale najpierw odpiąć wą ż i zaślepić. odkręcic , wymienić wkład najpierw spuszczając paliwo z garnka, wykorzystując zamykany króciec spustowy,wytrzeć wnętrze czystą szmatką, bo może być osad , po to właśnie to robisz. zakręcic dekiel, najpierw zakladając nowy oring i ....!!!!! podłączyć do króćca górnego obudowy filtra pompkę gruszkową o której mówiiłem na początku i pompować dotąd aż paliwo nie poleci wylotem pompki. a pamiętaj jeszcze coby zaślepić wężyka który idzie od filtra wcześniej. potem zapalić i trzxymać przez chwilę na obrotach aż układ nie dojdzie do siebie. powodzenia. nie jest trudne ale wymaga narzędzia typu pompka i klucznasadowy duży,.....pozdro
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 12:44   #3
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

a .... i ta śrubka w zatrzasku wężyka wlotu to mi sie nie podoba
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 12:05   #4
Boydrome
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Model: Ford Focus - Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM 320/340Nm
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

Dziękuję za odpowiedź wreszcie cos prawdziwie sensowneo i godnego pochwały :-)
Wizytę w ASO już odwołałem jade do sklepów przy okazji zakupię pompkę z wężykiem, zestaw takich kluczy posiadam.
Mam nadzieję, że sobie poradzę będę ostrożnie postępować wg instrukcji.
... do odpalenia po wimianie filtra mam nadzieje

Acha wracając do śróbki to zamontował mi ją mechanik z warsztatu Shell'a ponieważ w tym miejscu nic nie było :-(
Poprzedni użytkownik pozbył się zatrzasku (auto posiadam od 3 tygodni przyjechało z Niemiec).
__________________
::: FORD FOCUS 2005r. ::: Jednostka 2.0 TDCI 136KM ::: 6-biegów + tempomat + klimatronik 2-strefowy + ESP... :::



::: Moje instrukcje: / Wymiana Filtra Paliwa /
Boydrome jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 21:58   #5
Boydrome
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Model: Ford Focus - Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM 320/340Nm
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

Witam ponownie wszystkich :-)

Ten uśmiech oznacza, że po trzech dniach od mojej ostatniej wypowiedzi na forum, filtr paliwa
w mojej Foce został wymieniony pomyślnie. Problemów podczas zabiegu brak
(oprócz 1 sekundowego zachłyśnięcia się przez silnik powietrzem po odpaleniu ;-)
Dzięki WALUT za podpowiedzi w tej sprawie. Dzięki nim sprawa wymiany stała się o wiele prostsza.
Moim zdaniem wątek nie został zupełnie wyczerpany więc postanowiłem opisać w szczegółach własną

?Amatorską Procedurę Wymiany Filtra Paliwa w
FFII 2005.V kombi 2.0 TDCI 136KM (skrzynia 6-biegowa)?

Narzędzia i niezbędne przedmioty:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Filtr paliwa [szt. 1] (+ zatyczki i uszczelka w komplecie)
2. Olej napędowy [1-2 litrów]
3. Klucz nasadowy [27mm] z długą rączką (do odkręcenia pokrywy obudowy FP)
4. Klucz nasadowy [??mm] (do odkręcenia osłony FP)
5. Wężyk [6mm] średnica wewnętrzna długość [3m]
(proponuje dokonać zakupu w sklepie typu LeroyM 3,20 za mb dział ogrodowy)
6. Strzykawka [100ml] (powinna posłużyć do odpowietrzenia układu FP lecz nie zdaje egzaminu
Siłą płuc można dokonać odpowietrzenia układu z lepszym rezultatem. Strzykawka przyda się do
wydobycia paliwa z pojemnika filtra jeżeli nie chcecie wylać go na dolną osłonę silnika.
Można również podłączyć wężyk do dolnego spustu pojemnika na FP w celu spuszczenia paliwa)
7. Butelka [minimum 0.5l] (pojemnik na odlany olej napędowy z pojemnika FP)
8. Bardzo dobry papier do wyczyszczenia pojemnika FP przed założeniem nowego.
Ja użyłem papieru firmy TORK Advanced (nie ten toaletowy na zdjęciu on zostawia pełno
strzępów) jest na jednym ze zdjęć kolor niebieski.
9. Aparat cyfrowy do zrobienia zdjęć, które można później umieścić na forum :-)


I. Otwieramy maskę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

II. Zabieramy się za zdjęcie pokrywy silnika.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

III. Odkręcamy i zdejmujemy osłonę Filtra Paliwa (4 śruby).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

IV. Odłączamy przewód elektryczny (zielona wtyczka) i przewody paliwowe.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przewód elektryczny odłączamy zdejmując z wtyczki blokadę (palcami).
Przewód paliwowy od strony baku paliwa czyli z lewej przy oznaczeniu IN ->
odłączamy wyciągając gniazdo wężyka bez narzędzi (ja nie mam żadnej blokady oprócz śrubki).
Po odłączeniu natychmiast zaślepiamy czerwonym korkiem aby paliwo nie uciekło zbyt daleko?
Przewód paliwowy od strony silnika paliwa czyli z prawej strony FP przy oznaczeniu <- OUT
odłączamy przyciskając przy gnieździe kolanka wężyka dwa białe przyciski. Wyciągamy te gniazdo
bez narzędzi. Po odłączeniu natychmiast zaślepiamy przeźroczystym korkiem.
(żółtego korka który jest w zestawie nie wykorzystałem nie wiem co czego należy go wykorzystać)
V. Kiedy obudowa filtra jest już uwolniona należy kluczem nasadowym 27mm z długim ramieniem
odkręcić górną część obudowy FP w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.
W tym celu użyłem dość dużej siły z dużym wyczuciem powoli obracając kopułę obudowy FP.
VI. Po wykręceniu FP (około 1,5 obrotu w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara) należy
go zdjąć wraz z uszczelką z górnej części obudowy FP. Filtr nie jest zamontowany na żadnym
gwincie wystarczy go poobracać raz w jedna i raz w drugą stronę aż się odłączy.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

VII. Teraz należy wylać całe paliwo z pojemnika na FP. Do tego celu można użyć spust w dolnej części
obudowy lub strzykawkę. Ja paliwo lałem do wcześniej przygotowanej butelki.
VIII. Kolejny etap to oczyszczenie miejsca gdzie zamontujemy nowy FP. Przetarłem to miejsce
TORKiem ręcznikiem i którym już wspomniałem. Zastanawiam się tylko co robiły na dnie
pojemnika opiłki metalu ????????.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

IX. Po oczyszczeniu montujemy nową uszczelkę razem z Filtrem Paliwa do górnej część obudowy FP.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

X. Zalewamy olejem napędowym miejsce gdzie wsadzimy FP. Po zalaniu do miejsca gdzie zaczyna
się gwint zatapiamy nowy filtr. Czekamy ok. 5 sekund aż się napije ropy i wyciągamy FP
sprawdzając ile ubyło ze zbiornika. Dolewamy ponownie na wysokość gwintu i zatapiamy FP.
Ja po drugim dolaniu nalałem trzeci raz lecz niewiele tak aby przy ostatecznym zatopieniu
nadmiar paliwa nie rozlewał się wokół miejsca pracy.
XI. Zakręcamy górną część FP w stronę wskazówek zegara tak aby w końcowym efekcie obudowa
wyglądała jak przed otwarciem (IN -> [ ] -> OUT).
XII. Podłączamy wężyki paliwowe i przewód elektryczny.
XII. Najważniejszy moment odpowietrzenie układu. Podłączamy wężyk do górnego spustu w
obudowie na FP z pompką lub naszymi ustami. Odkręcamy spust i rozpoczynamy odsysanie
powietrza. W Momocie kiedy w wężyku na długości ok. 50cm pojawi się paliwo z bąbelkami
ja zakręcałem zaworek obudowy FP. Spuszczałem paliwo z wężyka i ponawiałem procedurę
odpowietrzania. Tak trzy krotnie.
XIII. Ostatnia faza odpalenie samochodu jak zawsze lecz należy mieć na uwadze sytuację jaka mi się
wydążyła. Auto się delikatnie zakrztusiło na 1 sekundę. Wtedy zwiększyłem obroty do 1500 i
tak przytrzymałem silnik na ok. 60sekund właściwie i tak bez potrzeby ponieważ powietrze,
które miałem w niewielkiej ilości w obwodzie paliwowym przeszło w pierwszej czkawce.

Pisanie tego postu zajęło mi 80 minut mam nadzieję, że przyda się wielu osobą.
W razie wątpliwości proszę pytać służę pomocą.

Pozdrawiam
__________________
::: FORD FOCUS 2005r. ::: Jednostka 2.0 TDCI 136KM ::: 6-biegów + tempomat + klimatronik 2-strefowy + ESP... :::



::: Moje instrukcje: / Wymiana Filtra Paliwa /
Boydrome jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 22:11   #6
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

WOW!!!! Jestem pod wielkim wrażeniem opisu wykonania tej czynności, na pewno będzie dla wielu osób bardzo przydatna i często będzie się pojawiała jako odnośnik w podobnych sytuacjach. Więcej takich pełnych opisów

pzdr
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 13:42   #7
Boydrome
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Model: Ford Focus - Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM 320/340Nm
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

Dziękuję starałem się jak mogłem.
Zresztą bez podpowiedzi Walut'a pracy raczej bym nie rozpoczynał.
Przed przystąpieniem do zadania sam wiedziałem, że przydałaby mi sie właśnie taka instrukcja, więc stworzyłem ją dla innych rządnych podpowiedzi w tym temacie.
Trudno jest mieć w brudnych łapskach aparat z narzędziem typu klucz 27mm, dlatego nie udało mi się zrobić dużej ilości zdjęć.
Zresztą przejęcie i myśl o zapowietrzonym układzie paliwowym też robi swoje.
Z tego powodu nie zawsze mogłem strzelić aparatem kolejnej klatki.
Jeżeli będę mógł samoczynnie wykonać kolejną robótkę przy mojej Foce na pewno stworzę do danego tematu kolejny opis (może jeszcze lepszy :fcp1 ).
Szykuje mi się wymiana tarcz lecz nie prędzej jak za 2 miesiące.
Może ta instrukcja nie jest tak dobra i idealna, ale jak na status AMATORA na forum sądzę, że nie muszę się jej wstydzić i taka właśnie wystarczy :-p

P.S Proszę o zmianę statusu to następnym razem się bardziej postaram ? żart
__________________
::: FORD FOCUS 2005r. ::: Jednostka 2.0 TDCI 136KM ::: 6-biegów + tempomat + klimatronik 2-strefowy + ESP... :::



::: Moje instrukcje: / Wymiana Filtra Paliwa /
Boydrome jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 22:50   #8
steti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Skąd: Rybnik
Model: Focus C-max KUGA II
Silnik: 2.0 Tdci 2.0 Tdci
Rocznik: 2007 2013
Postów: 22
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

Bardzo dobry opis właśnie muszę sie za to zabrac i szukałem instrukcji jak to wykonać bo nigdy nie miałem diesla. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam.
steti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 23:05   #9
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

Mała podpowiedz dla moderatorów: Proponuję umieścić przyklejony temat w którym będzie lista instrukcji napisanych przez użytkowników, a raczej linków, które od razu przeniosą do odpowiedniego wątku, bo w gąszczu informacji, cieżko ich wyszukać.
pozdro :fcp14
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 09:28   #10
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: [FFII] 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa? POMOCY!

Boydrome, jesteś wielki, wyposażenie do wymiany jak w statku kosmicznymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))))))pozdro
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.