Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2014, 18:11   #901
bykman
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-07-2014
Skąd: Pieniny
Model: Zafira C Tourer Cosmo
Silnik: 2.0 TDCI 165ps
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Świetna wiadomość z tym mocniejszym TDCI 180KM, planuje zakup kugi w przyszłym roku.

bykman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 19:02   #902
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Bubaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedzi, walczę jeszcze z X3 rocznym, ale żona mówi że jakoś ta... Kuga jej leży, czy miał ktoś przecieki o tym lifcie silnika i nowych kolorach?
Witaj, o ile nie masz upartej Zony ktora jezdzi z predkoscia zolwia to zdecydowanie przy wyborze nowej Kugi a rocznego X3 to polecam to drugie.
To dwa auta ktorych porownac sie nie da a laczy je jedynie nazwa crossover czy SUV lub jak kto woli. Pamietam jak dzis kiedy spytalem sie dielera o naped w Kudze to gosc od razu mnie zweszyl i wymijajaco zapytal do czego mi te auto potrzebne. Zmyslilem ze jezdze duzo po osniezonych gorach (naprawde raz lub dwa razy do roku) a gosc od razu odradzil mi Kuge i zaproponowal oczywiscie nie X3 bo tego sprzedawca nie mial tylko Grand Vitare bo takowa w salonie mial. Wracajac do Twojego wyboru, zapytaj sprzdawce czy maja gdzies plac czy jakies inne miejsce gdzie bedziesz mogl zrobic kolo o 8-10m srednicy wystarczy. Jedz wkolo i przyspieszaj az do granicy poslizgu. Zobaczysz wowczas jaka roznica dzieli Kuge i X3. Z pozoru glupi test a powie Ci duzo o napedzie, ESP, przechlach bocznych i trakcyjnosci auta. Niedawno testowalem tak i GLA na utwardzonym trawiastym polu. Sam dieler merca mi zaproponowal to miejsce. Niestey dieler Forda ktory znajduje sie 50m dalej odmowil mi testu w tym miejscu zarowno Kugi jak Vitary. Kpina, nie omieszkalem mu to powiedziec ze to nie auta o spotrowym zawieszeniu i w tak lekkim terenie powinny jezdzic i nie widze powodu aby sie skichac o bezpieczenstwo auta. Tak na marginesie mojej Zonie juz Kuga sie odwidziala (ma dopiero rok) i zostala wystawina na sprzedaz. Mam nadzieje ze jej szybko nie sprzeda i bedzie miala nauczke aby nie kupowac nijakich samochodow

Bump: Kolega Audi'ofil slusznie napisal, wyposazenie auta wedlug wlasnych potrzeb i upodoban. Pozwole jednak troche sprecyzowac wyposazenie ktore Audiofil napisal co nie znaczy ze nie zgodze sie z tym co napisal bo wszystko zalezy co potrzebne:
Niezbędne wg mnie
- dobry silnik- dobrych silnikow w Kudze ani u konkurencji nie ma. Dobry i niezawodny diesel to 3l i wyzej. Benzyna od 2l ale tylko turbodoladowana, najlepiej v6 czy v8 4l wolnozsaca (swietnie nadajaca sie do zgazowania). Taka benzyna powinna przejechac 1mln km bezawaryjnie. Diesle od 2l i nizej po ok 150tys szczegolnie wyzylowane zaczynaja sie spuc na potege, dotyczy to rowniez silnikow diesla w klasie prenium. Doskonalym przykladem silnik TDI 2l w WV. Do dzis nie moge stanac na nogi po tym silniku
- bixenony- jak najbardziej wielkie TAK
- klima- TAK
- piec (webasto)- wg potrzeb
- dobre fotele- w Kudze i bezposredniej konkurencji takowych dobrych nie ma. Sa troche lepsze niz madejowe loze
- napęd 4x4- w Kudze to niewiadomo po co bo Kuge ludzie kupuja do miasta i prawie nigdy nie zjezdza z asfaltu ale jesli ktos jezdzi w gorach i ciagle wali snieg to moze sie przydac
- dobre nagłośnienie- rowniez w Kudze brak. No ale i to sprawa wg potrzeb bo moze ktos porownuje z kasprzakiem to wowczas zgodze sie ze w Kudze jest dobre

Przydatne:
-key less-go bardzo przydatne szczegolnie dla kobiety ktorej ciezko znalesc klucz w torebce
- asystent pasa ruchu i zapobieganie kolizjom- uwazam za bardzo przydatne
- monitorowanie martwego punktu (powinno być z możliwością załączania cichego sygnału), wg mnie lepiej kiedy drga kierownica z odpowiedniej strony niz drze jape
- wszelka pomoc parkowania- czujniki+ kamera cofania wystarczy. Asystent parkowania automatycznego praktycznie w kazdym aucie to pieniadze wyrzucone w bloto
- tempomat- TAK
- fotochromatyczne lusterka-TAK
- elektryczna klapa bagażnika-TAK
- system zmiany świateł (mijania/drogowe)-wg mnie niekoniecznie
- rozpoznawania znaków- wg mnie to kierowca ma znaki rozpoznawac a nie samochod
- system monitorowania koncentracji- TAK
- schowki, siatki itp-TAk
- dach panorama- wg widzimisie, jak dla mnie wielkie nie, w sloneczne dni nagrzewa nieporzebnie dodatkowo auto a dzieciaki wcale az tak za tym nie przepadaja. Dla kierowcy jest zupenie zbedny. Poprawia jedynie wyglad auta
- relingi-wg potrzeb
- przyciemniane szyby-TAK
- poprawiające wygląd (odpowiednie alu, spojler tył, kolor ...)

Zbędne: (nie dla wszystkich ):
- kolorowe podświetlenie ledowe-samochod to nie dyskoteka, no ale moze ktos lubi
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 20:48   #903
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Przewaga BMW z 3 litrowym dizlem nad kugą nie jest warta dopłaty grubo ponad 120000 zł to po pierwsze.
Przewaga x-drive BMW nad 4x4 Kugi nie jest tak kosmiczna jak ssaramis podaje są lepsze napędy od x-drive to po drugie.
2 litrowy dizel BMW może jest bardziej zaawansowany technologicznie ale bardziej awaryjny i wydaje się mi po testach które odbyłem - głośniejszy od 2.0 HDi w Kudze to po trzecie.
Jeżdżąc X1 i X3 w czasie kolędowania po salonach przez pół roku nie zauważyłem porażającej przewagi BMW nad Kugą przy mojej technice jazdy.
Zgadzam się z jednym - ideałem jest benzyna od 3.0 litrów bez turbo lub jakiś stary 3 litrowy dizel.
Przypuszczam że ssaramis będzie piał z zachwytu ( bo to BMW ) jak niedługo do "piątki" wsadzą 3 cylindrowe benzynowe cudo ( opracowane chyba przez żabojadów). X1 i X3 nie są ucieleśnieniem ducha BMW podobnie jak szpanerski i beznadziejnie niepraktyczny X6. Dla mnie bmw to "3" lub "5" z silnikiem benzynowym 2,8 l ale takich samochodów już się nie produkuje. Ostatnio BMW zerżnął model z KIA i gdyby nie znaczek można się pomylić ( plus przedni napęd ) - ale to BMW i jest 2x droższe od KIA - trzeba będzie piać z zachwytu.....
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 21:40   #904
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał ssaramis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dobrych silnikow w Kudze ani u konkurencji nie ma... ...Benzyna od 2l ale tylko turbodoladowana, najlepiej v6 czy v8 4l wolnozsaca (swietnie nadajaca sie do zgazowania). Taka benzyna powinna przejechac 1mln km bezawaryjnie...
Hm...przejeżdżam rocznie ok 10 tys.km. x 10 lat = 100 tys.km. x 10 lat = 1 milion km.
Fajnie, jak osiągnę wiek 140 lat licznik się "przekręci" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz, zaraz... to chyba ja się wcześniej przekręcęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 06:38   #905
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hm...przejeżdżam rocznie ok 10 tys.km. x 10 lat = 100 tys.km. x 10 lat = 1 milion km.
Fajnie, jak osiągnę wiek 140 lat licznik się "przekręci" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz, zaraz... to chyba ja się wcześniej przekręcęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kazdy jezdzi tyle ile potrzebuje. Kolega zastanawiajacy sie nad wyborem auta nie sprecyzowal ile srednio robi km. Ja robie ponad 60tys km rocznie.
3-litrowy diesel w x3 rowniez uwazam za zbyt drogi. Roznice podnosi nasz ukochany rzad duzo wyzsza akcyza. Dla tego 3l diesel jak najbardziej tak ale nie w aucie klasy x3 a raczej x5. X6 jest autem trendy zupenie malo funkcjonalnym podobnie jak Kuga. Tak jak pisalem wczesniej jesli ktos nie jezdzi ciagle w gorach gdzie codziennie wali snieg zakup suva to zakup trendy kierownany moda a nie uzytecznoscia auta.
Ja nie mieszkam w gorach tylko czasami jezdze na narty i w moim przypadku zakup auta z jakimkolwiek napedem 4x4 jest bezzasadny. X-drive wg mnie to najgorszy a zarazem najlepszy naped w klasie premium. Np poczucie stabilnosci auta z napedem quattro jest lepsze. Najlepszy bo nadal pozwala zachowac charakterystyke tylnego napedu. Zaden naped FWD czy 4x4 jak klasyczny nie daje takich wlasciwosci trakcyjnych. To zauwazy nawet 3 letni dzieciak kiedy damy mu dwa rozne rowerki.
Tak jak dobrze Androzek zauwazyl nie czuc specjalnie roznic o ile nie osiagnelismy fizycznych limitow auta. Dla tego zachecam jeszcze raz wszystkich do zrobienia kola i uzyskania w nim takiej predkosci gdzie ten limit bedzie bardzo latwo uzyskac. Wowczas kazdy zobaczy ogromna roznice. Przy jezdzie na wprost specjalnie nie ma znaczenia z jakim napedem mamy doczynienia bo nie wystepuja sily wektorowe.

Bump:
Cytat:
Napisał androzek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypuszczam że ssaramis będzie piał z zachwytu ( bo to BMW ) jak niedługo do "piątki" wsadzą 3 cylindrowe benzynowe cudo ( opracowane chyba przez żabojadów).
Kupuje tylko 3l diesle BMW do jazdy cywilnej a nie rajdowej. To ten sam silnik produkowany juz od wielu lat jedynie delikatnie modyfikowany. To silnik ktory pozwala bezawayjnie przejechac nawet ponad 0,5 mln km. W silnikach 2l BMW diesel tylko do 200-250tys km, srednio! 3l diesel daje ogromny komfort ze wzgledu na potezny moment obrotowy i frajde w codziennym uzytowaniu a z 8-biegowa skrzynia jest ekonomiczny. Jak maja sie silniki diesla Kugi I generacji mozna poczytac na tym forum. Duzo tez zalezy od naszej wiedzy jak uzytkowac auto.
3l diesel nigdy nie trafi do Kugi bo wywindowalby tak cene auta ze nikt na Kuge nawet by nie bral pod uwage. Jest to logiczne bo zadaniem Kugi jest przejachac po piwo a nie dawanie fanu z jazdy.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 10:36   #906
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał ssaramis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuje tylko 3l diesle BMW do jazdy cywilnej...
...zadaniem Kugi jest przejachac po piwo a nie dawanie fanu z jazdy.

Wnioskuję, że nową Kugę na ful-wypasie za około 150 tys. zł. można porównać do nowej X3-ki z pierwszej pozycji cennika, ewentualnie kilkuletniej używki z lepszym wyposażeniem.
A co jeżeli ktoś dysponuje kwotą poniżej 120 tys. zł.? Dalej ma porównywać nową Kugę z X3-ką? Jeszcze z silnikiem 3.0?

Ps. Osobiście dla FAN-u nie kupił bym żadnego SUV-a.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 13:04   #907
magoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2013
Model: Kuga / XC60
Silnik: 2.0/2.0
Rocznik: 2010/2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioskuję, że nową Kugę na ful-wypasie za około 150 tys. zł. można porównać do nowej X3-ki z pierwszej pozycji cennika, ewentualnie kilkuletniej używki z lepszym wyposażeniem.
A co jeżeli ktoś dysponuje kwotą poniżej 120 tys. zł.? Dalej ma porównywać nową Kugę z X3-ką? Jeszcze z silnikiem 3.0?

Ps. Osobiście dla FAN-u nie kupił bym żadnego SUV-a.
Nawet najlepiej wypasiona Kuga nigdy nie będzie nawet golasem X3. To jakby porównywać pudla z labradorem. Przecież Kuga to małe (ale fajne) auto typu Sportage czy IX35. X3 to taki labrador wśród samochodów - na pewno nie wilczur jak X5, ale jest dużym autem.
magoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 13:44   #908
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioskuję, że nową Kugę na ful-wypasie za około 150 tys. zł. można porównać do nowej X3-ki z pierwszej pozycji cennika, ewentualnie kilkuletniej używki z lepszym wyposażeniem.
A co jeżeli ktoś dysponuje kwotą poniżej 120 tys. zł.? Dalej ma porównywać nową Kugę z X3-ką? Jeszcze z silnikiem 3.0?

Ps. Osobiście dla FAN-u nie kupił bym żadnego SUV-a.
Janek, przeciez gosc ktory zastanawia sie nad zakupem Kugi oraz x3 nie okreslil swojego budzetu. Po prosu zastanawia sie nad wyborem a ile zaplaci za Kuge czy ewentualnie x3 tego nie wiemy. Moze dolozy np 20-30tys do rocznego x3?

Trafnie napisales ze dla funu nie kupilbys Suva. No jest x6 ale to auto bardzo malo funkcjonalne.
Ja wogole nie uwazam zadnego Suva bo nie jezdze w terenie ani nie mieszkam w gorach gdzie non stop wali snieg a odsiezarki nigdy nie nadazaja.
Zauwazcie ze nie tak dawno byly terenowki a teraz kazdy producent na crossovera. Dla czego...asfalt zaczeli zwijac czy gory rosnac nad morzem?
Nie po prostu ludzie chca sie pokazac, mam auto duze ( tylko zludzenie z zewnatrz) siedze wysoko i patrze na wszystkich z gory.
Jeszcze raz powiem to wcale nie potrzeba wykreowala Suva lecz moda, chec pokazania sie. I jak to rozumiem, ktos ma kase, chce byc tendy i niech kupuje co mu sie podoba ale niech pozniej nie lamentuje ze chleje paliwa jak z wiadra. Kuga to nic innego jak fokus z wiekszym przeswitem i miejscem nad glowa.
Ja wcale nie uparlem sie na Forda. Szanuje ta marke ale nigdy nie zaakcepuje Kugi bo to auto duzo drozsze od Fokusa a jezdzi gorzej i pali wiecej i jeszcze duzo drozsze.
No niech mi tylko ktos napisze ze w gory na narty focusem dojechac sie nie da. Fokus- jak najbardziej autko na TAK, Kuga- jedna wielka kpina.
Dla mnie duzy sedan a najlepiej kombi to auta na duze TAK. Funkcjonalne, ekonomiczne, rozsadna cena. Maly sedan jak Fokus wg potrzeb tez na TAK.
Suvy- nie dziekuje, nie potrzrebuje byc glupio trendy
Nie jestem tez slepym milosnikiem BMW.
Do codziennej jazdy moge jezdzic nawet lada o ile bedzie miala odpowiedni motor, naped na tyl, dobre zawieszenie i dobre fotele. Wowczas przesiade sie do Forda czy Lady. I nie potrzebuje tego do driftu tylko bezpieczenstwa i przyjemnosci z jazdy samochodem. Dla mnie najpierw liczy sie jak co jezdzi a na koncu jak wyglda.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 14:56   #909
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Panowie o czym ta rozmowa.... niejeden już posiadacz BMW itp napisał z doświadczenia że jak nie stać Cię na BMW na full wypasie to idź do innej marki bo będziesz niezadowolony... i teraz porównajcie cennik na fulu Kugi i już nawet nie z X3 ale z X1... myśle że cena 2 razy co najmniej będzie większa więc nie ma co i jak porównywać...
Gdybać można pomiędzy: Ford-Opel-Toyota itp. oraz BMW-AUDI-MERC i tyle. ale nie mieszać tych grup z innymi bo to BEZSENS totalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam lekturę forum BMW gdzie chłopaki kupując np. bmw 520d za cennikowe ok.185kzł wyjechali z salonu czasem takim 520d za prawie 350kzł!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakbym miał wydać 150kzł na nowe auto typu SUV myślałbym tylko o Kudze II lub RAV4 na prawie fulu czy fulu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale na pewno nie o bidnej X3 za 180 w podstawie....

a to czy SUV jest praktyczny czy nie, czy jedzie czy nie jedzie, czy daje FUN czy nie to już inny temat rzeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 22-08-2014 o 14:59
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 19:04   #910
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Od dwóch miesięcy zaczynam unikać forum "Kuga" chodzi mi o atmosferę
Wcześniej tego nie było.....
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.