Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2018, 23:00   #141
OLOGT
ford::average
 
Avatar OLOGT
 
Zarejestrowany: 08-12-2005
Skąd: TOMASZOW MAZ
Model: Mondeo MK4 MONDEO MK5
Silnik: 1X2.0tdci 2X2.0TDCI
Rocznik: 2X 2014 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Jest sukces ,Dziękuję wszystkim udzielającym się za POMOC.Wszystko było dobrze podłączone ale nauczka na przyszłość żeby przedzwonić wiązki przed położeniem ,okazało się że był urwany przewód (biało niebieski) w peszelu idący od złącza "C" pin 11 modułu PAM .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (64.2 KB, 170 wyświetleń)

__________________
FORD MONDEO MK4 2.0 TDCI 2014r 190KM
FORD MONDEO MK5 2.0 TDCI 2014 KOMBI 180KM
FORD MONDEO MK5 2.0 TDCI 2015 HB 180KM
OLOGT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 11:46   #142
Mongo
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-09-2014
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Forumowicze szukam pomocy. Nabyłem z 2 miesiące temu Mondziaka z 2007 roku, niby Titanium ale tak na prawdę bieda edition. Ale że z tego co się naczytałem tutaj Titanium powinno mieć kable do wszystkiego już przygotowane. Zaplanowałem sobie mody. Dorzuciłem tempomat, grzane tyłki w trakcie montażu. Następny miał być komplet PDC na przód i tył. A tu wielka, czarna du..a... okazuje się że nie mam ani kostki pod zderzakiem ani wtyczek od PAM w prawym boczku (hatchback). Po prostu załamka...

Postanowiłem że albo ori komplet żeby pozniej byla wizualizacja na Conversie albo wcale, żadnych zamienników. Ale nie ogarniam tych schematów za cholerę, wybaczcie nie jestem elektrykiem. Mogę pozyskać od znajomego z dawcy całe wiązki ale musialbym wiedzieć gdzie i do czego idą te kable. Może ktoś jest w stanie coś doradzić, naprowadzić pomóc?? Jestem z okolic trojmiasta może @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] coś by pomógł jako znawca tematu??
Mongo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 13:22   #143
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Jak będziesz miał dawcę to przekładaj 1:1. Nigdy nie ma pewności, że są wolne wtyczki bez względu na wersję wyposażenia.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 13:23   #144
OLOGT
ford::average
 
Avatar OLOGT
 
Zarejestrowany: 08-12-2005
Skąd: TOMASZOW MAZ
Model: Mondeo MK4 MONDEO MK5
Silnik: 1X2.0tdci 2X2.0TDCI
Rocznik: 2X 2014 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Jak Ci rozpisze gdzie i jak taki kabelek podłączyć to ogarniesz samemu ?
__________________
FORD MONDEO MK4 2.0 TDCI 2014r 190KM
FORD MONDEO MK5 2.0 TDCI 2014 KOMBI 180KM
FORD MONDEO MK5 2.0 TDCI 2015 HB 180KM
OLOGT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 13:40   #145
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Przy dokładaniu oryginalnego PDC jest dużo pracy a właściwie dużo rozbierania w środku jeśli chcesz położyć instalację "jak z fabryki".
Jakby co to mogę pomóc.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 17:00   #146
Mongo
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-09-2014
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał OLOGT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak Ci rozpisze gdzie i jak taki kabelek podłączyć to ogarniesz samemu ?
Każda porada jest na wagę złota i za każdą będę niezmiernie wdzięczny.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy dokładaniu oryginalnego PDC jest dużo pracy a właściwie dużo rozbierania w środku jeśli chcesz położyć instalację "jak z fabryki".
Jakby co to mogę pomóc.
Dokładnie "jak z fabryki" jest jedynym słusznym wyjściem.
Sam nakład pracy mnie nie przeraża, gorzej z wolnym czasem ale też się da to ogarnąć. Bardziej chodzi o efekt tej pracy i wykonalność (no akurat jest to wykonalne z waszych relacji). I czy tak jak mówi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lepiej wkładać wiązki z dawcy tak jak są tylko właśnie ta kwestia gdzie one w dawcy będą. Jeśli chodzi o tył to jak probuje pokumać to mamy wiazke podłogową ktora rozgałęzia sie na tylną PDC i na PAM z buzzerem i idzie do przodu pod przedni buzzer, przycisk i... no właśnie dokąd? To samo z wiązką komory silnika i kokpitu. Po ruskich schematach też tego nie rozgryzłem.
Jak mniemam jesli brak jakichkolwiek kabli na tył to i z przodu nie ma co na nie liczyć? Czy też i takie pasztety się zdarzały że miały instalację częściową? To już na marginesie bo chciałem rozebrać lampę i zobaczyc ale zanim moglem to zrobić to już ciemno jak u murzyna
Mongo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 17:41   #147
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał Mongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mniemam jesli brak jakichkolwiek kabli na tył to i z przodu nie ma co na nie liczyć? Czy też i takie pasztety się zdarzały że miały instalację częściową?
Tak się czasami zdarza,wiec trzeba wszystko posprawdzać.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 17:46   #148
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał Mongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłogową ktora rozgałęzia sie na tylną PDC i na PAM z buzzerem i idzie do przodu pod przedni buzzer, przycisk i... no właśnie dokąd
Nie bezpośrednio pod buzer po trodze wchodzi do wtyczki pod tunelem. Od tej wtyczki musisz dołożyć przewód do buzzera i do przełącznika, resztę przewodów wchodzi do szerokiej białej wtyczki pod schowkiem pasażera i dzięki tej wtyczce łączy się z przodem . Gdzieś miałem fotki , jak znajdę to mogę Ci wstawić
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 17:49   #149
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Jak z tyłu zero, to z przodu może być. Nie ma reguły. To są różne niezależne wiązki. Sprawdzić warto.

Masz wiązkę dawce - rozpinasz ją i po kabelku idziesz do miejsca gdzie jest zakończony - zapisujesz, robisz fotki itp.

kolejny kabelek, potem kolejny ......... i masz rozpisany schemat.
Potem zdejmujesz wykładzinę bagażnika, plastiki dół prawa strona (pasażera)
układasz kable wzdłuż wiązki którą masz fabrycznie. Lądujesz pod nogami pasażera, wyjmujesz wykładzinę - i dalej kabelki układasz.

Przechodzisz na stronę kierowcy - pod tunelem - i dalej to co zrobiłeś po stronie pasażera.

Potem skrzynka bezpieczników w bagażniku i już nie myślisz o parktroniku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. taki rym na koniec.

Bump:
Cytat:
Napisał aurerum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od tej wtyczki musisz dołożyć przewód do buzzera i do przełącznika
Musi lub nie - mogą te kabelki już być - trzeba sprawdzić, bo to już inna wiązka (kokpitu)
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 20:30   #150
Mongo
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-09-2014
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potem skrzynka bezpieczników w bagażniku i już nie myślisz o parktroniku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. taki rym na koniec.
Żeby tylko tak poetycko udało mi się to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@aererum Jak najbardziej, będę wdzięczny za każdy materiał. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Podaję maila jeśli będzie łatwiej
Mongo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki cofania , lampy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.