Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2007, 19:33   #1
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie Nie działający klimatronik

Opis problemu:
Automat dwustrefowy, nabijana tydzień temu + sprawdzona szczelność.
Wczoraj w trasie ustawiona na 23 st. auto chłodziła elegancko. Postój po trzech, może czterech godzinach jazdy - jakieś pół godziny. Start i po kilku minutach dziwne uczucie - coś jakby ASB nie mogło się zdecydować, czy bieg zrzucić czy trzymać... potestowałem po przełączeniu w tiptronic i to samo dalej - jakby lekkie przyhamowanie co minutę... ok, wyłączam klimę (ECON) - problem zniknął. Czyli mamy winnego. Po kilku próbach dałem spokój, klimę zostawiłem wyłączoną na godzinę. Po ponownym załączeniu w manual niespodzianka - chłodzi... w automacie też. No to gitara, jadę z klimą - do czasu. Po jakimś czasie znowu powrót czkawki. Dzisiaj rano odpalam - wyświetlacz sobie miga wszystkim, co ma, czyli dobrze nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejazd, postój. Ponowne odpalenie - znowu miganie. Znowu przejazd, postój... odpalenie - klima działa jak gdyby nigdy nic :/ Ale jako, że już się zdecydowałem na sprawdzenie dokładniej w czym problem to pojechałem na komputer i wykazał on błąd czujnika ciśnienia - skasowanie błędu spowodowało, że klima zaczęła działać. Pomiar parametrów pracy wykazał wartość mierzoną przez czujnik na poziomie 10 - 11... jeśli to komukolwiek coś mówi, bo mi niewiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po paru godzinach powrót do problemu, miganie i czkawka sprężarki, czyli próba załączenia i wyłączenie...

Podejrzenia:

- czujnik ciśnienia w układzie?
- sprężarka?
- sterownik?

Miał ktoś podobne objawy? A może jakieś sugestie?

__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 11:50   #2
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Czujnik ciśnienia w układzie. Jeśli czynnik jest a piszesz, że jest a sprężarka "cyka" oznacza to, że sterownik otrzymuje zafałszowane dane o ciśnieniu. Sprawdz jeszcze poprawność wskazania temperatury zewnętrznej. Jeśli jest ona prawidłowa - czujnik ciśnienia. Nie ma jednak pewnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe jest też, że czynnik ajest zbyt dużo i rozłączanie układu jest spowodowane zbyt dużym ciśnieniem.
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 11:57   #3
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Dzisiaj było to samo, wpadłem na komputer a tu znowu błąd czujnika. Umówiłem się na sobotę, że upuścimy mu czynnika do 900 - jeśli to da jakiś rezultat to wymieniam czujnik i dobijam jak fabryka kazała.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 12:27   #4
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Cytat:
Napisał LolleQ
900 -
!!!
Wybacz ale tam powinno być góra 750 g. Skoro masz 900 to zachowania Twojej kilimy mnie nie dziwi, ona isę ratuje, przed rozerwaniem układu MAsz go o 30% za dużo. Obastawiam, ze po wpompowaniu 730g wszysko wróci do normy.
Cykliczna praca sprężarki, jest charakterystyczna do układu który ja mam w Mondeo rodem z Forda. Twój układ to układ VW i w nim cyklicznośc oznacza tylko brak czynnik lub jego nadmiar.
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 12:32   #5
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

W dwustrefowej zdaje się, że powinno być 1050 czy jakoś tak - jest to nawet napisane na naklejce pod pokrywą silnika.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 12:38   #6
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Staruszek kupł Galxy 2001 1.9TDI z 2 stref klimatronikiem i do jegu ukłądu wchodzi 750g. Może masz neico inny ukłąd, choć rocznik i silnik widze ten sam

[ Dodano: 2007-05-23, 13:42 ]
cholera teraz to z tą ilośćią zwątpiłem

[ Dodano: 2007-05-23, 14:13 ]
LolleQ, napisz proszę ile masz punktów (zaworów) z układu klimy 2 czy 4 ? Czy odzielny układ obsługuje tył oddzielny przód ??
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 15:02   #7
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Zaworów? Żebym to ja wiedział jak to wygląda... w komorze silnika mam chyba dwa - ale nie jestem pewien na 100%.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 17:25   #8
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

witam

zdjęcie naklejki z komory silnika Sharan 99 klimatronik dwustrefowy ( jeden kompresor, dwa parowniki, dwa zawory) jak widać 950g jednostrefowy 1350- dwustrefowy .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 09:46   #9
Bastek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Postów: 1
Domyślnie

Witajcie!
Ja mam problem z klimą w Alhambrze 98 mianowicie taki. Kupilem autko i klima dmuchala slao bo slabo ale jednak. Po wymianie rozrzadu zaczal panel mrugac przez 15 sekund, i klima dmuchac przestała - zaczelo leciec cieple powietrze (mozliwe jednak ze po prostu ja dojechałem do konca). Wczoraj napelnilem 950 gramów (klima jednostrefowa) i dmucha, ale w wylotach powietrza nie zejdzie ponizej 9-10 stopni. badanie na szczelnosc pokazalo, z ejak na razie klima jest szczelna.
Jednoczesnie podpiął gosc do komputera klime i wyszedl mu błąd ciśnienia klimatyzacji, wykasowal go probowal ustawic komputerem przepustnice - bo mowil ze to moze byc taki problem ze sa przymkniete. Jednak nie dalo sie, gdyz komputer pokazywal ze nie jest mozliwe ustawienie tego. I co teraz panowie powiecie? Klima dmucha - da sie jezdzic ale nie jest to tak, jak byc powinno -nie jest takie bardzo zimne powietrze ...
Aha, i jeszcze jedno - przez wlot powietrza centralnie na srodku slysze lekkie swistanie, takie nie za glosne, ale wkurzajace. Jak wylacze klime i przejde na ECON to ustaje...

I co robic ? jechac jeszcze do jednego mechaniora, aby mi sprawdzil dokladnie ??? Czy cuś ....
Bastek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 08:42   #10
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Problem z klimą

Odkopię i odświeżę problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podczas weekendowego wypadu w trasę (nabite 780km) wystąpiły problemy z klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objawy praktycznie jak w pierwszym poście:

Klima zrobiona ok trzech tygodni temu (regeneracja sprężarki, nabijanie, odgrzybianie).

Na krótkich trasach wszystko jest ok.

Ale po dłuższej jeździe (ok 100km od startu) zrobiło się dziwnie duszno w aucie - klima przestała chłodzić, manipulacja siłą nawiewu nic nie dawała wiało "ledwo co" bez względu na tryb. Włączyłem ECON i po ok pół godzinie znowu uruchomiłem sprężarkę - wszystko działało prawidłowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taka zabawa trwała do końca trasy tylko odstępy pomiędzy działaniem a brakiem klimy były różne.

Na chwilę obecną przy dojazdach do pracy, krótkie odcinki (ok 25km w jedną stronę) w ogóle problem się nie ujawnia - wszystko śmiga jak gdyby nigdy nic się nie psuło, dodam, że ani razu nie mrugał mi panel klimatronika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdyby nie ten dłuższy wyjazd to w ogóle bym problemu nie zauważył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś może podać jakieś sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy jest sens jechać na kompa jak nie ma żadnych oznak błędów (klimatronik nie mruga, wszystkie kontrolki w normie, żadnych komunikatów, klima szczelna), ewentualnie od czego zacząć sprawdzenie układu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję za odpowiedzi.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.