Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2020, 08:40   #31
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

rozsiewasz żale, bo roszczyłeś bezpodstawnie prawo do gwarancji po tygodniu od jej wejścia, gdzie wyraźnie jest napisane że nie obowiązuje ona przez pierwszy msc / 1 tys km od podpisania - to raz. A dwa - masz tabelkę co podchodzi pod gwarancję, a oczekiwałeś że coś spoza niej podepną pod nią. To do kogo pretensje ? Także idź i siej dobrą nowinę jaki to Ford jest zły...

AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 13:07   #32
Jarqo
ford::amateur
 
Imię: JAREK
Zarejestrowany: 28-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Dobra, jeszcze raz sprawdzilem claim zostal zgłoszony po prawie dwóch miesiacach od przeglądu - tak nie byłem precyzyjny, ale dwa razy napislaem, ze nie bylo przyczyny formalnej na odrzucenie ze wzgledu na terminy. Przyczyną bylo nie zakwalifikowanie uszkodzenia pod program. Jeżeli jest napisane wszystkie elementy smarowane silnika to moim zdaniem jest zakres wystarczający, żeby zakwalifikować. Właśnie problem z tym produktem jest taki, że nie precyzyjnie jest opisane co podlega gwarancji i zostawia pole do interpretacji ze strony FORDA. Temat z mojej strony zamkniety przesiadłem sie do Tesli. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Jarqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 16:22   #33
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Żartujesz teraz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz do umowy dołączoną tabelkę z konkretnie i precyzyjnie wymienionymi podzespołami, które podchodzą do gwarancji. Nic ponad to nie podchodzi pod gwarancję! Więc zajrzyj do niej, a nie pisz co Twoim zdaniem, bo się ośmieszasz.
AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 00:13   #34
mr_goodkat
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi PS
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Hej,

Ja przymierzam się do kupna używanego Mondeo od dealera. Przeczytałem warunki tejże gwarancji i dzięki temu, że części są wypisane mam w miarę sensownie pojęcie co i jak - wydaje się to być fair - jest czarno na białym co i jak. Jest tam też opisana kwestia modyfikacji, więc automatycznie wiem, że dokładanie BLISa jest niemożliwe.

Kwestia uznaniowości to już inna sprawa i wydaje mi się, że to może być kwestią dnia ...

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile kosztuje taki gwarancyjny przeglądad dla Mondeo Mk5 2.0TDCi manual ?

I czy ktoś może z jakiego powodu przez pierwszy "moment" ubezpieczenie nie obowiązuje ?

Planuję kupić diesla 2.0 TDCi i to co mnie martwi to układ wtryskowy. Na liście jest wymieniona tylko pompa wtryskowa, natomiast jeśli by coś było z wtryskiwaczami to boję się absurdalnej faktury. Czy one w Forda są tak absurdalnie drogie jak u innych producentów ?

Ostatnio edytowane przez mr_goodkat ; 07-04-2021 o 00:28
mr_goodkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 19:33   #35
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Kwoty nie pamiętam. Natomiast jest napisane w warunkach "gwarancji" że zaczyna ona obowiązywać od co naj mniej 7 dni od przeglądu oraz minimum 1000 km przejechanych. Natomiast ja aktualnie przerabiam temat tej gwarancji. Okazało się że intercooler uszkodził się wewnętrznie co spowodowało przelanie całego płynu chłodniczego do silnika co wywołało demolkę. Pan z aso zasugerował mi że gwarancja może tego nie objąć ponieważ uszkodzenie części objętej gwarancją (silnik) uległo na skutek awarii części nie objętej gwarancją (intercooler). Przeczytałem kilkanaście razy tą umowę i nie za bardzo mogę znaleźć na to pokrycie w słowie pisanym. Jeśli to prawda to ta gwarancja do niczego ci się nie przyda.
Co do modyfikacji to jest zapis że awarie powstałe bezpośrednio wskutek następujących zdarzeń: "zmian w oryginalnej konstrukcji pojazdu albo wbudowania części i dodatków, które nie są dopuszczone przez producenta" nie są brane pod uwagę. Czy włożenie blisa było przyczyną wydmuchania uszczelki pod głowicą? Pewnie dowiesz się że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 00:20   #36
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Cytat:
Napisał mr_goodkat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Planuję kupić diesla 2.0 TDCi i to co mnie martwi to układ wtryskowy. Na liście jest wymieniona tylko pompa wtryskowa, natomiast jeśli by coś było z wtryskiwaczami to boję się absurdalnej faktury. Czy one w Forda są tak absurdalnie drogie jak u innych producentów ?
Mam u siebie padające wtryskiwacze w 2.0 TDCi. Jeden po drugim. Przy przebiegu raptem 120 tys. to trochę dziwne.

ASO twierdzi, że nie ma nic w układzie paliwowym i że to wtryskiwacze, za które liczą sobie 1200 zł brutto (plus akcesoria i robocizna, co im daje ok 2000 zł brutto za sztukę). Po wymianie 2 sztuk teraz dostarczyłem im we własnym zakresie kolejne 2, z tym że za 550 zł brutto za sztukę.

Jak ktoś potrzebuje wtryskiwaczy w dobrej cenie, to zapraszam na priv.

W każdym razie niezależny serwis stwierdził, że sypie się pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia i wali opiłkami do układu paliwowego, dlatego padają kolejno wszystkie wtryski (nie naraz, jeden po drugim - samochód wyjeżdża z ASO i ładnie chodzi przez kilkadziesiąt kilometrów, potem błędy z komputera, a póżniej już samochód telepie i napieprza jak motopompa z PRL-u).

ASO nie widzi problemu. OK. Pompa jest super. Wymienią kolejne wtryski, a jak temat powróci, po wymianie wszystkich to pójdę do sądu. Będzie ewidentnie na nich. Bo szczerze wątpię, żeby posypały się wszystkie wtryskiwacze bez podania przyczyny.

Nie wiem co oni się tak zapierają w ASO z tą pompą, która jest w końcu na gwarancji (tej 12), bo za wymianę mają płacone od gwaranta i nie mają z tego tytułu kosztów.

W każdym razie i tak z tego co czytam to 2.0 TDCi jest generalnie silnikiem bezawaryjnym (dlatego zresztą kupiłem ten a nie inny samochód) i chyba tylko ja mam pecha. Albo do silnika, albo do ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 22:28   #37
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Re: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Mały update.

Po ostatniej wizycie w jednym z dwóch białostockich ASO, które to z uporem maniaka twierdziło, że jedynym problemem są wtryskiwacze, wymianie 2 kolejnych wtryskiwaczy, wymianie 1 już wymienianego, bo zdążył się wysypać, samochód zgasł po jakichś 100 kilometrach.

Tym razem assistance zawiozło go do dealera z Siedlec, bo wiozą tam, gdzie mają najbliżej.

Diagnoza tak jak ta, z którą wcześniej przyjechałem do pierwotnego ASO, czyli rozwalona pompa wtryskowa. Tym razem już kompletnie zapchały się wszystkie wtryskiwacze i samochód definitywnie zdechł.

ASO z Siedlec wysłało pompę i elementy układu paliwowego do analizy. Ford Polska w kilka dni uznał usterkę i przyklepał wymianę gwarancyjną. Walnięta pompa, paliwo OK. Nie chcą ode mnie więcej żadnych papierów typu faktury za tankowanie czy coś, ale jakby co to mam udokumentowane każde tankowanie od odbioru samochodu..

Można? Można. Jedynym moim kosztem będzie zatankowanie samochodu. Koszt pompy, nowych przewodów paliwowych, płukania, robocizny itp. bierze na siebie gwarant.

Jak już ogarnę chronologię i papierologię, to założę nowy temat z całym opisem sytuacji, pełnymi danymi warsztatów, gdzie samochód był i kolejnymi krokami, bo sprawa pewnie skończy się w sądzie. Będzie piękna historia, pełna zwrotów akcji.

Białostockie ASO miało nawet szansę, żeby naprawić swoje błędy, ściągnąć lawetą samochód z Broku, gdzie się wykrzaczył i wziąć temat na klatę. Ale nie. W skrócie dość dosadnie kazali spadać na bambus. Żenada.

W każdym razie Gwarancja 12 działa pod warunkiem, że nie trafimy do ****ianego ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]

Ostatnio edytowane przez Tarmas ; 23-04-2021 o 23:37
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 21:50   #38
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwoty nie pamiętam. Natomiast jest napisane w warunkach "gwarancji" że zaczyna ona obowiązywać od co naj mniej 7 dni od przeglądu oraz minimum 1000 km przejechanych. Natomiast ja aktualnie przerabiam temat tej gwarancji. Okazało się że intercooler uszkodził się wewnętrznie co spowodowało przelanie całego płynu chłodniczego do silnika co wywołało demolkę. Pan z aso zasugerował mi że gwarancja może tego nie objąć ponieważ uszkodzenie części objętej gwarancją (silnik) uległo na skutek awarii części nie objętej gwarancją (intercooler). Przeczytałem kilkanaście razy tą umowę i nie za bardzo mogę znaleźć na to pokrycie w słowie pisanym. Jeśli to prawda to ta gwarancja do niczego ci się nie przyda.
Co do modyfikacji to jest zapis że awarie powstałe bezpośrednio wskutek następujących zdarzeń: "zmian w oryginalnej konstrukcji pojazdu albo wbudowania części i dodatków, które nie są dopuszczone przez producenta" nie są brane pod uwagę. Czy włożenie blisa było przyczyną wydmuchania uszczelki pod głowicą? Pewnie dowiesz się że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej ! Jak się U ciebie skończyła sprawa z naprawą ? Mondziak żyje ?
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 17:08   #39
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Hej!
Okazało się że padł intercooler wodny i zalał cały silnik płynem chłodniczym. Do wymiany intercooler, uszczelka pod intercoolerem oraz świece. Oczywiście intercooler jest poza listą rzeczy objętych gwarancją 12. Z ciekawych rzeczy pan z aso który ze mną rozmawiał wspominał że jeśli padł silnik to możliwe jest że gwarancja tego nie obejmie. Powodem który może podać ubezpieczyciel jest to że awaria wyniknęła z powodu... awarii innej części (w tym wypadku intercoolera)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zagotowałem się niemiłosiernie i przestudiowałem każde słowo tej gwarancji i takiego zapisu nie znalazłem. Warto pamiętać że gwarancja zaczyna się po 1000km od podpisania umowy... co jest oczywiście napisane w samej umowie. Ja miałem 1020 km więc się łapałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując. Autko naprawione i jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem już ponad 10 tyś i śmiga.
WoojO jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 21:22   #40
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

To świetnie. Wcześniej opisywałeś że to coś makabrycznego z silnikiem. Dobrze że tak się to zakończyło. Pozdrawiam.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.