Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2015, 17:31   #1
Rotchan
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-04-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

Witam,
Posiadam Forda Focus-a mk2 2006 rok 2.0 TDCI. Zacznę od początku jeździłem autem pół roku od kupna i wszystko było ok, i wtedy nagle siadło mi turbo. Po jakimś miesiącu od wymiany turbiny auto podczas jazdy zaczyna szarpać, wtedy myślałem że miałem jakiś syf w baku bo akurat byłem w trasie i miałem rezerwę dojechałem na cpn i zatankowałem i wszystko spoko. Po miesiącu auto znów zaczeło szarpać (dodam że to szarpanie było tak silne że nie dało się autem jechać chciał aż silnik wyskoczyć) a z klimatyzacji czuć było spalinami. Jak otworzyłem maskę to z tyłu silnika ulatniały się spalniny. Auto postało dwie godziny na poboczu i silnik zaczął pracować normalnie. Udałem się z autem do mechanika stwierdził że wtrysk, wymieniłem wtrysk a przy okazji zregenerowałem skrzynie biegów i wymieniłem sprzęgło. Auto po tej naprawie chodziło może tydzień. Wtedy udałem się do autoryzowanego serwisu forda gdzie stwierdzili że jest błąd z EGR i wgrali nowy sterownik i wszystko będzie ok i przy okazji sprawdzili wtryski i dostałem wydruk że wtryski mają miej więcej 50% żywotności. Auto chodziło może miej więcej miesiąc i znów to samo szarpanie i spaliny, wyczyściłem wtedy bak i sprawdziłem przewody paliwowe i filtry, nic to nie dało wiec udałem się do elektronika który powiedział mi że to EGR, wiec wymontowałem EGR. Auto po tym zabiegu chodziło 2 miesiące już myślałem że jest ok aż do wczoraj. I moje pytanie jest czy może mi ktoś doradzić co może dolegać mojemu fordowi, dodam że podczas szarpania nie wyświetla się żaden błąd, Zainwestowałem kupę kasy w tego forda i szkoda mi go teraz opchnąć, a wnet to braknie mi części w silniku które mogę wymienićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., I przy okazji czy może zna ktoś dobrego mechanika w okolicach nowego sącza

Rotchan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 20:04   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

Wierz mi że części jest jeszcze wiele musi być ktoś na miejscu kto zna się na tdci inaczej będą pompować z ciebie kasę tak jak do tej pory.usterki upatrywałbym gdzieś w recyrkulacji spalin(EGR) a sterowania podciśnieniami ale mogą być jeszcze innene przyczyny(np.przepustnice).Poszukaj na forum gdzieś blisko mechanika z pojęciem ewentualnie Heko Kraków.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 17-05-2015 o 20:06
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 20:38   #3
Rotchan
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-04-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

No to jest właśnie najgorsze że żaden mechanik czy to serwis nie umie mi powiedzieć jaka jest przyczyna tego szarpania tylko by części wymienili
Rotchan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 07:20   #4
Tadek58
ford::beginner
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 25-07-2013
Skąd: Brzeg
Model: Ford focus 2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

Proponuję samemu przejrzeć instalację podociskać wtyczki, wyczyścić wszystkie złącza masy, ponieważ te auta są czułe na spadki napięcia
Tadek58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 08:15   #5
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

Gdzie znajdę te połączenia masowe pod maską? Znalazłem 3 tzn masa akumulatora i dwie masy na podłużnicy od strony kierowcy. Czy są jakieś inne? Gdzie jest masa silnika?
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 05:04   #6
Rotchan
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-04-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

No spoko będę szukał, a może mieć coś wspólnego z tą usterką czujnik położenia wału???
Rotchan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2015, 09:15   #7
Rotchan
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-04-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik szarpie, czuć spaliny z klimatyzacji

Odswiezam
Rotchan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , spaliny , szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.