Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2019, 15:37   #1
adik1286
ford::amateur
 
Avatar adik1286
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie 1.0 EcoBoost kontrolka akumulatora.

Witam.
Od jakiegoś czasu mam problem w moim Focusie 1.0 EcoBoost (125km) z 2016 roku. Zacznę od początku. Około miesiąc temu w bardzo deszczowe dni Foka miał małe zawirowania i w trakcie jazdy zapalała mu się kontrolka od akumulatora. Po ponownym odpaleniu gasła. I tak było przez około tydzień oczywiście z przerwami, bo działo się tak tylko po deszczu, w normalne dni nie było problemu. Później jak ręką odjął przez 3 tygodnie spokój i nic się nie działo nawet po deszczu. Na chwilę obecną jednak od jakiegoś tygodnia kontrolka przy odpaleniu gaśnie ale po około 30 sekundach zapala się i świeci się ciągle, bez względu na pogodę. Zacząłem więc sprawdzać co jest nie tak i na początku, mimo kontrolki ładowanie było na poziomie 14,7-14,8, teraz niestety ładowanie, a raczej podtrzymanie jest na poziomie 13,3 według testu auta na zegarach i 13,8 na aku (mierzone miernikiem). Autko ma niecałe 3 lata na karku, na liczniku 21 tys przebiegu i jakoś trudno mi uwierzyć w to, że już alternator dostał w d... Macie jakieś pomysły jak zdiagnozować co to może być, ewentualnie macie kogoś w okolicy Bydgoszczy co byłby mi w stanie pomóc??? Dodam jeszcze, że póki co Foka odpala od strzała mimo tej nieszczęsnej kontrolki.

EDIT: Dodam jeszcze, że odkąd jest kontrolka, nie działa w aucie start/stop, bez względu na to, czy jest aktywne czy nie, auto jest ciągne odpalone


Ostatnio edytowane przez adik1286 ; 04-04-2019 o 15:49 Powód: Dodanie treści
adik1286 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 11:24   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: 1.0 EcoBoost kontrolka akumulatora.

Bierzesz kabel albo adapter. Podpinasz się pod port i zczytujesz błędy.
Telefonem lub laptopem. Odpowiedź będzie "jak na tacy".

Jeśli nie posiadasz (a koszt jest śmieszny), to szukasz mechanika który Ci te błędy zaczyta.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.