Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2020, 10:09   #1
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Cześć,

Jestem szczęśliwym posiadaczem focusa z USA (przez ostatnie 90tys km, nie było większych problemów ). Silnik benzynowy, 2.0 162KM, skrzynia automatyczna, przebieg 235tys. Mam instalację gazową od około 70tys km.

Na początku powiem, że problem jest zarówno na gazie jak i na samej benzynie. Bez znaczenia czy instalacja działa czy jest wyłączona. Natomiast odnoszę wrażenie, że na gazie problem jest spotęgowany. Filmik, na którym nagrałem problem jest na końcu posta.

Problem jaki się pojawił, polega na bardzo gwałtownym i jednocześnie chwilowym spadku obrotów. Dzieje się to w momencie powolnej jazdy np w korku. Gdy ruszam z miejsca, przejeżdżam parę metrów, obroty ledwo się podniosą ponad 1tys- 1,3tus i zaczynam hamować, nagle wskazówka obrotomierza spada do wartości około 500 obrotow i wraca po sekundzie na prawidłową wartość. Cały samochód się trzesie i prawie gaśnie, próbując się ratować.
Sytuacja ma także miejsce podczas gdy stoję w miejscu (kontynuując temat stania w korku). Nagle obroty same z siebie potrafią dokładnie tak samo spaść do niskiej wartości, prawie gasną wtedy światła i po sekundzie wszystko wraca do normy.

Rano nie mam żadnych problemów z odpaleniem samochodu, pali na dotyk. Wszystko jest w porządku. Problem pojawia się po przejechaniu parunastu, parudziesięciu kilometrów. Nasila się w gorące dni, a jest mniejszy w zimne/chłodne. Oprócz tych gwałtownyvh spadków, mam wrażenie, że silnik nie pracuje tak równo jak powinien.

Byłem u kilku mechaników po znajomości, nikt nie jest w stanie określić problemu i widzę, że nie bardzo chcą dłubać i szukac bo nie ma punktu zaczepienia.

Co do tej pory sprawdziłem:
1. Wymienione świece
2. Wymieniona górna sonda lambda
3. Sprawdzona szczelność kolektora i układu dolotowego
4. Wyczyszczona przepustnica - tutaj muszę dodać, że nie jestem w 100% pewny czy przypadkiem się nie zacina. W momencie gdy ją czyściłem, zauważyłem, że przy raptownym puszczeniu sprężyny, przepustnica potrafi się zaciąć w pozycji zamkniętej i trzeba ją popchnąć, żeby wróciła do pozycji uchylonej. Nie wiem czy to normalne i czy może mieć jakiś wpływ.

Wszystko co do tej pory zrobiłem, nie miało najmniejszego wpływu na poprawę lub jakąkolwiek zmianę zaistniałego problemu. Komputer nie pokazują żadnych bledow. Czy ktokolwiek jest w stanie coś doradzić? Lub chociaż nakierować na jakiś trop? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Filmik obrazujący wrzuciłem na yt:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Zapomniałem dodać, że problem pojawił się dużo wcześniej, jakieś 30tys temu, ale na początku był praktycznie nieodczuwalny. Obroty delikatnie spadały ale było to prawie niezauważalne. Z biegiem czasu wszystko pogłębia się i teraz już jazda w korku jest krótko mówiąc dramatem.


Ostatnio edytowane przez Szarki ; 13-11-2020 o 10:12
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 12:54   #2
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Aby wykluczyć przepustnicę zrób logi dynamiczne takich PIDów jak aktualne oraz wymagane położenie siłownika przepustnicy.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 20:56   #3
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Jest w Warszawie lub okolicach jakiś forumowy magik, który mógłby to zrobić?

Myślałem, że to wiatrak chłodnicy powoduje wzrost obrotów i w momencie załączenia się wiatraka, samochód przygasa, ale niestety nie.

Ostatnio edytowane przez Szarki ; 14-11-2020 o 14:05
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 13:59   #4
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Mały update. Pojeździłem dzisiaj trochę samochodem, zrobiłem około 20km i zostawiłem go włączonego stojąc pod domem. O dziwo dźwięk, który wcześniej określiłem jako włączający się wentylator to NIE JEST wentylator. Co chwilę COŚ się załącza, powodując delikatny wzrost obrotów i w momencie wyłączenia, samochód przygasa. Dźwięk bardzo podobny do wentylatora. W zasadzie byłem pewny, że to wentylator siedząc w samochodzie, ale nie. Stałem nad silnikiem i obserwowalem wentylator, ani drgnął przez długi czas (temperatura w normie). Nie rozumiem już nic z tego... Jakim cudem po przejechaniu 20km i staniu z 15min przed domem na odpalonym silniku, nie włączył się wentylator, który widać, a ciągle załącza się jakieś ustrojstwo, które powoduje delikatne zwiększenie obrotów i wydaje dźwięk wentylatora? O co tu chodzi? Co to może być?
To COŚ włącza się w krótkich odstępach czasu na dosłownie 4-5 sekund i powoduje przygasanie samochodu.
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 18:53   #5
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 586
Domyślnie Odp: Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Kolego proponuję sprawdzić sprężarkę klimatyzacji lub jakiś czujnik powiązany z jej pracą - załączanie klimy powoduje spadek obrotów - u mnie jest też to widoczne, ale trwa chwilkę i nie tak gwałtownie jak u Ciebie na filmiku.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2020, 19:20   #6
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Czy sprężarka może mieć tutaj znaczenie jeżeli klimatyzacja jest wyłączona? Ona chyba nie pracuje jeżeli nie włączy się klimy?
Rzecz, która się tutaj dzieje, ma miejsce bez włączonej klimatyzacji.

Jestem załamany i nie wiem już co zrobić. Dwa warsztaty już poległy na naprawie... Trzeci po dwóch dniach stwierdził, że trzeba wieniec świece (które zostały wymienione max 10tys km wcześniej).
Jest ktoś w stanie polecić jakieś miejsce gdzie ktoś się przyłoży? Po prostu potrzebuje miejsca gdzie potraktuja klienta poważnie i przyłożą się do pracy. Warszawa i okolice. Jestem już na tyle zdesperowany, że mogę nawet dojechać do innego miasta i zostawić samochód.

Ostatnio edytowane przez Szarki ; 19-11-2020 o 19:24
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 08:37   #7
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gwałtownie spadające obroty + filmik obrazujący

Cześć. Nareszcie udało mi się ogarnąć sytuację. Problemem był zawór elektromagnetyczny par paliwa. Zawór był uszkodzony i były problemy z podciśnieniem. Po wymianie zaworu (koszt 40zł) wszystko ustało i działa idealnie. Nie polecam samodzielnej wymiany bo trzeba się namęczyć, żeby rurki weszły na złącze zaworu (spędziłem nad tym 2h i prawie zwątpiłem).
Oby nikomu nie była potrzebna ta ainformacja, ale dodaje rozwiązanie.
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , obroty silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.