Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2020, 06:29   #1
kiniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: S-Max Vignale AWD
Silnik: 2,0TDCI 190km
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Nie działa zamykanie Keylessych, otwieranie dziąła

Witam Załogę

Przeglądnąłem kilka wątków ale nie znalazłem aby ktoś miał problem taki jak mój. A mianowicie od pewnego czasu miałem problem z zamykaniem auta od strony pasażera poprzez dotknięcie klamki- zamykanie raz zadziałało raz nie. Otwieranie działa za każdym razem. Musiałem wtedy przejść od strony kierowcy i tak dotykałem klamki. Od kilku dni klamka od strony pasażera przestała już w ogóle zamykać, ale otwieranie działa bez problemu.
Postanowiłem wyjąć klamkę i odłączyć od niej wtyczkę żeby zobaczyć czy nie jest zaśniedziała albo coś w tym stylu. Nic podejrzanego nie znalazłem więc złożyłem wszystko do kupy. Zamykanie nadal nie działa, otwieranie działa bez problemu, ale.... to samo stało się też z klamką od strony kierowcy- nie zamyka przez dotknięcie ale otwiera bez problemu.
Co może być tego przyczyną? Czy wina będzie w antenie czy raczej klamki po prostu padły. czy te klamki da się rozebrać aby coś w nich posprawdzać?
Czy można dokonać jakichś sprawdzeń za pomocą UCDS albo ForScan?
Dodam tylko, że klapa elektryczna działa bez problemu przy niezamkniętym samochodzie.

Problem dotyczy GCmax 2015 rok, po lifcie
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

kiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 16:37   #2
Artifire
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-01-2020
Skąd: RUDOŁTOWICE
Model: Ford C-Max MK2 fl
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działa zamykanie Keylessych, otwieranie dziąła

Witam , znalazłeś przyczynę ? U mnie po zimie to samo. Obstawiam akumulator
Artifire jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 12:49   #3
maccio
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-03-2021
Model: C-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa zamykanie Keylessych, otwieranie dziąła

Odgrzeję trochę temat nawiązując krótko do sprawy. Zauważyłem, że gdy zaczęło robić się zimno i / lub mokro czujnik w klamce kierowcy nie zamykał. Po stronie pasażera nie zaobserwowałem takich problemów. Z otwieraniem we wszystkich 4 klamkach także nie było problemu. Skończyła się zima i problem ustał. Więc może to być faktycznie akumulator, choć napięcie mam w okolicach 14 V. Niestety wcześniej nie sprawdziłem. A mogą to być przewody w czujniku, do który dostaje się wilgoć
maccio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.