Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2021, 20:51   #211
Kamil fusion czy mondeo
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-12-2020
Skąd: Mlawa
Model: Mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Ogólnie lepiej w forscanie radze działać na kablu masz pełną licencję programu?wpisz na YT żaluzja mondeo mk5 jest tam film pokazujący

Kamil fusion czy mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 08:33   #212
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Mam żaluzję. Działa i chce aby działała jak najdłużej. Konserwujecie ją jakoś? Smarujecie tryby, suwnice czy inne jej mechanizmy?

Z jednej strony myślę, że odrobina np. rzadkiego brunoxa usprawniłaby ich pracę z drugiej obawiam się, że będą przyklejały się paprochy jak cokolwiek się tam da i w dłuższej perspektywnie zrobię gorzej niż lepiej.

Macie w tym temacie jakieś doświadczenia?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 09:42   #213
fatall1ty
ford::average
 
Avatar fatall1ty
 
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Internet
Model: Fusion
Silnik: 2.0EB + KME Nevo Sky Direct
Rocznik: 2016
Postów: 71
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Cześć,
czy dezaktywacja żaluzji w Forscan zostawi mi ją w pozycji otwartej? Mam silnik Ecoobost więc chciałbym uniknąć problemów z potencjalnym przegrzaniem
fatall1ty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 13:18   #214
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Cytat:
Napisał fatall1ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
czy dezaktywacja żaluzji w Forscan zostawi mi ją w pozycji otwartej? Mam silnik Ecoobost więc chciałbym uniknąć problemów z potencjalnym przegrzaniem
Możesz też zdemontować łopatki żaluzji od spodu lekko je odginając. Zostaje tylko jedna napędzająca mechanizm która jest zintegrowana z silnikiem

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2023, 19:13   #215
mihalja
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Gdynia
Model: Ford Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Panowie proszę o opinię na temat działania mojej zaluzji. Zachowuje się następująco:

Odpalam samochód, roleta się porusza, zamyka , i pozostaje w pozycji otwartej. Samochód stoi w garażu więc nie wiem jak zachowałaby się np przy minusowej temperaturze.

Próbuje ruszyć ja forscanem na żądana wartość otwarcia - roleta raz się przestawi ale wraca do całkowitego otwarcia i kolejny raz juz się nie ruszy.

Warunki drogowe, ciepły silnik, temperatura 3 stopnie, spokojna jazda - pokazuje ok 25 % otwarcia

Przyspieszenie z ok 80 -130 na autostradzie - wartość 40 %

Włącznie klimy - normalna jazda - zmienię się na ok 70%

Zawsze przy zatrzymaniu się jest 100% otwarta, wskazanie Forscan i w rzeczywistości tez tak jest

Po zgaszeniu silnika, a raczej po zamknięciu kluczykiem smakchodu nie pozostaje otwarta, tylko zamyka się na jakieś 45% , tak jak było już tu wspomniane.

Z nagrzewaniem się silnika raczej nie mam problemów, chociaż tak rzadko jeżdżę,że ciężko to stwierdzić.

Mam za to DUZY problem z oporami powietrza przy jeździe ok 120- 130 na godzinę. Słychać tylko huk powietrza, myślałem, że to może właśnie przez tą żaluzje.

Można ufać wskazaniom Forscana, że zmieniają się parametry, bo mam wrażenie,że może ona zawsze jest otwarta i przez to problem z tym hukiem, w opisie jest, że ona powinna się domykać przy wyższych prędkościach, a u mnie jest chyba odwrotnie.

Jak można zweryfikować jeszcze czy ona działa? I czy działa prawidłowo?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
mihalja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2023, 14:01   #216
gufy78
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 T
Rocznik: 2014
Postów: 32
Domyślnie Zamknięta żaluzja chłodnicy

Witam wszystkich

Od paru miesięcy zauważyłem że silnik w moim Mondziaku (1.6 ecoboost) tak jakby przegrzewał się. Jako pierwsze zauważyłem lekkie falowanie obrotów zaraz po zatrzymaniu auta, tak na moment 2 sekund. Bliższa obserwacja wykazała ze falowanie to występuje tylko przy dobrze nagrzanym silniku. Stwierdziłem że częściej niż zwykle dmuchawa działa na pełnych obrotach.

Przyjrzałem sie bliżej problemowi i zauważyłem, że żaluzja chłodnicy (ta poniżej tablicy rejestracyjnej) jest prawie cały czas zamknięta. Otwiera sie tylko na moment jak włączy sie dmuchawa, potem z powrotem zamyka się. To jest bez sensu - powinna być zamknięta tylko do momentu osiągnięcia przez silnik temperatury roboczej, a potem powinna być w pozycji otwartej cały czas.

Wynika że padł jakiś czujnik temperatury bądź sterownik tej żaluzji.
Wie ktoś gdzie szukać rozwiązania problemu?

Z góry dziekuję za podpowiedzi.
gufy78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2023, 14:15   #217
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Zamknięta żaluzja chłodnicy

Żaluzją steruje PCM, osobnych czujników temperatury dla niej nie ma. Włączenie klimatyzacji wymusza jej otwarcie. Osobiście kilka lat temu na początku lata po obserwacji temperatury silnika (trzeba mieć wyświetlanie realnej temperatury, fabrycznie zestaw wskaźników tego nie pokaże) wywaliłem łopatki żaluzji.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2023, 14:19   #218
gufy78
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 T
Rocznik: 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zamknięta żaluzja chłodnicy

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaluzją steruje PCM, osobnych czujników temperatury dla niej nie ma. Osobiście kilka lat temu na początku lata po obserwacji temperatury silnika wywaliłem łopatki żaluzji.
Dzięki za info.
Na chwilę obecną wypiąłem zasilanie (odłączyłem wtyczkę po stronie kierowcy) w pozycji otwartej i obserwuję sytuację.

Co zatem może być przyczyną złego sterowania? PCMa przecież nie da sie przeprogramować...
gufy78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2023, 15:28   #219
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Zamknięta żaluzja chłodnicy

Silniczek komunikuje się z PCM szyną cyfrową LIN, może elektronika silniczka wysiada, wymiana na używany, albo oryginalny. Z tymi silniczkami dużo problemów jest w sieci opisanych.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2023, 18:02   #220
gufy78
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 T
Rocznik: 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Test żaluzji wygląda ok. Przy wyłączonym silniku żaluzja jest otwarta. Po uruchomieniu silnika żaluzja zamyka się i potem test, otwiera się i zamyka, potem pozostaje zamknięta. Włączenie klimatyzacji powoduje otwarcie żaluzji. Wszystko wygląda ok tylko dlaczego żaluzja jest zamknięta aż do momentu przegrzania silnika - otwiera się dopiero w chwili uruchomienia dmuchawy.

Na logikę po osiągnięciu temperatury roboczej powinna się otworzyć na stałe - no chyba że przy dużej prędkości to rozumiem.

Gdzie zatem szukać przyczyny zamykającej się żaluzji.
System wydaje sie wiedzieć że silnik jest rozgrzany. Obroty spadają do ok 700, silnik pracuje równo. A jednak żaluzja zamknięta aż do momentu włączęnia dmuchawy. Jakus czujnik padł, tylko który...
gufy78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodnica , działanie , elektryka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.