Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2021, 12:21   #61
domekrap
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 01-02-2021
Skąd: Suwałki
Model: Kuga Vignale
Silnik: 2.0 202 KM
Rocznik: 2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Gdzie znajduje się ta wiązka? Chciałbym sprawdzić czy również ją posiadam.

domekrap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 10:52   #62
Raczek_L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Witam. Założyłem hak wypinany Westfalia V40 ale niestety moja Kuga nie posiada przy tylnych bezpiecznikach kostek do montażu haka więc podłączyłem zasilanie spod bezpieczników ale pojawił się problem z Canem. Żeby nie ciągnąć dodatkowych przewodów przez całe auto wpiąłem się z w moduł parktronika, który znajduje się po tej samej stronie co bezpieczniki. Dwa skręcone kabelki niebiesko białe. Po założeniu bezpieczników i uruchomieniu auta wyskoczyło kilka błędów o braku odczytu Can i wiązka haka nie działa jak powinna. Po odłączeniu modułu haka i wykasowaniu błędów wszystko wróciło do normy. Ktoś się orientuje czy jest wina zamienionych przewodów Can czy trzeba ciągnąć sygnał od kostki pod schowkiem? Dzięki za wszelkie sugestie.
Raczek_L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 12:20   #63
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cytat:
Napisał Raczek_L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Ktoś się orientuje czy jest wina zamienionych przewodów Can czy trzeba ciągnąć sygnał od kostki pod schowkiem? Dzięki za wszelkie sugestie.
Cześć,

Niestety trzeba ciągnąć wiązkę szyny CAN z przodu. Ta do parktronica jest po innym rodzaju CAN. Ja do swojego musiałem doprowadzić i jeżeli nie masz to też musisz. Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie jakie kolory.
Edit:
Kolory szaro czerwony i pomarańczowo fioletowy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.

Ostatnio edytowane przez Tatin22 ; 02-03-2021 o 12:25
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 12:27   #64
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cytat:
Napisał domekrap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie znajduje się ta wiązka? Chciałbym sprawdzić czy również ją posiadam.
Przy słupku "A" kolory szaro czerwony i fioletowo pomarańczowy. I idzie do modułu w bagażniku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 20:51   #65
Raczek_L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Dzięki za podpowiedź, tak myślałem że z Canem coś nie gra. A orientujesz się czy jest różnica w podłączeniu tj. szybka i wolna linia. W aucie można to sprawdzić miernikiem ale nie wiem jak jest w wiązce od haka, przyjmuję że kabel z paskiem to szybka linia. Jutro ciągnę wiązkę od przedniego słupka.
Raczek_L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 07:54   #66
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Pamiętaj że jak rozetniesz CAN przy słupku to musisz zrobić długą pętlę, nie może iść pojedyncza para przewodów. Robisz 2x dłuższy przewód składasz go na pół i dolutowujesz do przeciętych przewodów przy słupku. A dopiero z tyłu w bagażniku dolutowujesz do pętli pojedynczą parę, odpowiednio kolorami i doprowadzasz do modułu.
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 09:23   #67
domekrap
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 01-02-2021
Skąd: Suwałki
Model: Kuga Vignale
Silnik: 2.0 202 KM
Rocznik: 2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

"Przy słupku "A" kolory szaro czerwony i fioletowo pomarańczowy. I idzie do modułu w bagażniku" Czyli w bagażniku jest moduł? Bo o jego umiejscowienie pytam. Innymi słowy czy w bagażniku jest gotowa kostka do wpięcia montowanej wiązki haka?.
domekrap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 09:30   #68
Raczek_L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cytat:
Napisał Tatin22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętaj że jak rozetniesz CAN przy słupku to musisz zrobić długą pętlę, nie może iść pojedyncza para przewodów. Robisz 2x dłuższy przewód składasz go na pół i dolutowujesz do przeciętych przewodów przy słupku. A dopiero z tyłu w bagażniku dolutowujesz do pętli pojedynczą parę, odpowiednio kolorami i doprowadzasz do modułu.
A muszę rozcinać? Nie można wpiąć się w szynę za pomocą takich specjalnych wpinek, które były razem z wiązką od haka?

Bump:
Cytat:
Napisał domekrap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Przy słupku "A" kolory szaro czerwony i fioletowo pomarańczowy. I idzie do modułu w bagażniku" Czyli w bagażniku jest moduł? Bo o jego umiejscowienie pytam. Innymi słowy czy w bagażniku jest gotowa kostka do wpięcia montowanej wiązki haka?.
Moduł jest z wiązką elektryczną od haka. Niektóre auta mają wyprowadzone kostki do haka w bagażniku a inne wersje jak moja takich wtyczek nie posiadają i dlatego trzeba kombinować
Raczek_L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 09:45   #69
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cytat:
Napisał Raczek_L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A muszę rozcinać? Nie można wpiąć się w szynę za pomocą takich specjalnych wpinek, które były razem z wiązką od haka?
Na pierwszej stronie tego posta jest instrukcja jak to zrobić prawidłowo, trzeba rozciąć. Tam są tulejki zaciskowe, ja u siebie lutowałem.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.

Ostatnio edytowane przez Tatin22 ; 03-03-2021 o 09:47
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 20:56   #70
Raczek_L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Zrobiłem tak jak kolega Tatin22 radził, wszystkie połączenia polutowane i wszystko hula jak trzeba. Błędów nie ma wszystkie światła działają, przeciwmgielne rozłącza przy aucie, Blis również więc wszystko działa jak trzeba i bez potrzeby aktywacji Forscanem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Raczek_L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.