Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2012, 12:31   #11
Tysonq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: WO
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

dziś albo jutro jak znajdę chwilę czasu to podłącze na krótko tak jak zaleca producent

Tysonq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 15:30   #12
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo teraz przepisy mówią, że światła djd mają się palić bez pozycyjnych.
W dodatku ani przednich, ani tylnych, ani obrysówek, ani nawet oświetlających tablicę rejestracyjną

No i ważne - muszą być zależne od "zapłonu"

Tekst poniżej żywcem z aktualnego rozporządzenia po zmianach w 2009 roku, dla nowych autek zarejestrowanych po 31 XII 2009.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg usytuowanie.jpg (19.3 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg podłączenie.jpg (50.7 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tytuł.jpg (24.4 KB, 7 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 02-03-2012 o 02:54 Powód: Uaktualnienie przepisów po uwadze Wojtka !!!
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 18:25   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylne mają być.
Nie. Prawdopodobnie masz przepisy z przed 31.12.2009 roku.

Przepisy prawne w Polsce obecnie obowiązujące (wyciąg):

* Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
* Światła dzienne muszą być zainstalowane:

-Symetrycznie względem osi pojazdu
-Na równej wysokości
-Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
-Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
-Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
-Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
==========================
To jednak nie ma nic wspólnego z błędnym wg mnie schematem podłączenia zamieszczonym w instrukcji świateł.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-03-2012 o 18:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 19:32   #14
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. Prawdopodobnie masz przepisy z przed 31.12.2009 roku.
Rzeczywiście nieujednolicone od 2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jutro uaktualnię zasoby!

Już uaktualniłem zasoby. W poście wcześniejszym poprawiłem tabelkę na nowoprawną.
Dziękuję Wojtku za cenne uwagi.

Ale w ty poście wklejam tabelkę dla starszych autek - zarejestrowanych przed 01 I 2010, w tym dla Kol. Tysonq.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tytuł rozp.jpg (19.1 KB, 2 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg rozmieszczenie.jpg (30.1 KB, 6 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg podłączenie el.jpg (23.4 KB, 5 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 02-03-2012 o 02:53
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 03:13   #15
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hm... - powinien dawać plus na lampy gdy pozycyjne się... nie palą
Dlatego, że Tysonq'a obowiązują stare przepisy śdjd w jago autku mają być gdy tylne pozycje się palą.
A swoją drgą jestem przekonany, że diagności mają problemy czytania ze zrozumieniem i wiele autek będzie "po środku" prawdy.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 02-03-2012 o 03:18
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 08:41   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego, że Tysonq'a obowiązują stare przepisy śdjd w jago autku mają być gdy tylne pozycje się palą.
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
Nie, Ziemek, nie! Uwierz mi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie obowiązują, ale może tak zainstalować, bo się dopuszcza w autach zarejestrowanych przed zmianą. Ale wymaga to DWÓCH przekaźników i cięcia instalacji na włączniku świateł (ja tak miałem i zmieniłem na system bez postojowych).
Wymagania mówią także o WSZYSTKICH światłach pozycyjnych (jeśli by miały działać ze światłami djd), a nie tylko o tylnych...
========================
Nie mogę się doczekać, co Tysonq osiągnął po podłączeniu wg instrukcji...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-03-2012 o 08:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 18:39   #17
Tysonq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: WO
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Jeżeli chodzi o przepisy to wojtek ma rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc tak... dziś zabrałem się za montaż, zrobiłem tak jak piszę instrukcja. Wcześniej sprawdziłem na krótko, czy te rozwiązanie zadziała i eureka działa! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][/IMG]

w zestawie dołączona jest taka łączeniówka do kabli typu one-touch, ale po zamontowaniu jej światła nie gasły jak włączałem postojówki, mijania.
Zrobiłem więc po chłopsku, czyli zdarłem izolację z kabla na odcinku 1,5cm, zawinąłem kabel od ledów, zaizolowałem i wszystko hula aż miło.
Jak przekręcam zapłon to nic się nie dzieje. Dopiero jak odpalę to od razu zapalają się LEDy, włączam światła postojowe - ledy gasną, tak samo z mijania. Jak jadę na dziennych i po zatrzymaniu się gaszę silnik to ledy świecą jeszcze przez max 10sek.
Tysonq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 18:50   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Tysonq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak przekręcam zapłon to nic się nie dzieje. Dopiero jak odpalę to od razu zapalają się LEDy, włączam światła postojowe - ledy gasną, tak samo z mijania. Jak jadę na dziennych i po zatrzymaniu się gaszę silnik to ledy świecą jeszcze przez max 10sek.
Z tego opisu wynika, że moduł sterujący reaguje na napięcie ładowania alternatora.
A jak zamocowałeś same lampy? Ustawiłeś tak, by świeciły na wprost?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-03-2012 o 18:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 22:02   #19
Tysonq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: WO
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

z racji, że zderzak w miejscu halogenu nie jest pionowo, tylko skierowany w dół, to musiałem coś wykombinować, żeby lampy ustawić prosto. Podłożyłem odpad z nitu zrywalnego (ten jakby drut), dokręciłem i na razie jest ok. Nic innego nie miałem pod ręką, a jak wiadomo matka potrzebą wynalazku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tysonq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 00:27   #20
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Przepraszam, pewnie źle się wysłowiłem. Obie wersje są poprawne dla Tysonqa. Jedna nowa, druga dopuszczona. Wydawało mi się iż starsze podłączenie (jak instrukcja świateł) będzie po prostu łatwiej wykonalna.
Być może nie do końca sensowne moje słowa wynikały z "Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego" ale ...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 04-03-2012 o 21:18
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
led , ledy , światła dzienne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.