Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2018, 13:05   #21
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w dziale Focusa jest o akumulatorach do 1,6EB łącznie z konkretnymi modelami. Populacja Focusów 3x większa i łatwiej o info. Z tego co kojarzę, fabryczny to właśnie Warta.
Ale skoro Twój przeżył 7 lat, to mój jeszcze 2 pociągnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 14:05   #22
Mi_Sta
ford::beginner
 
Avatar Mi_Sta
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 13-03-2018
Skąd: Leżajsk
Model: Ford C-Max II
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Witam,
Pragnę poinformować kolegów, że jest takie urządzenie jak "prostownik do ładowania akumulatorów" i w przypadku niskiego napięcia akumulatora na postoju, należy go podładować, tym bardziej jak auto wcześniej dłużej nie jeździło, bądź jeździ na krótkich trasach lub włącza się jednocześnie dużo odbiorników prądu.
U mnie, jak auto nabyłem początkiem marca, a wcześniej stało ze 3 miesiące, też było niskie napięcie na postoju ~12.1V, po podładowaniu i teraz przy jeździe mieszanej trzyma w granicach 12,4V. Akumulator jest raczej 1-szy kupiony razem z autem, ale dokładne jego parametry i jakiej marki mogę podać wieczorem, pozdr....
Mi_Sta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 14:11   #23
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Ale nie każdy uznaje robienie czegokolwiek z autem oprócz jazdy. A żyjemy w czasach wymieniana, a nie dbania o niewymienione.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 18:10   #24
Artu66
ford::average
 
Avatar Artu66
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Model: Focus C-MAX Ghia, Galaxy MKII
Silnik: 1.8 Duratec + LPG, 2,0 DOHC
Rocznik: 2005, 2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odgrzeję temat.
Mój akumulator ma już prawie 7 lat i muszę pomyśleć o wymianie go na nowy...
Dzisiaj zamontowałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], bo oryginalny po 7 latach się poddał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem tylko, czy dla start/stop nie powinien mieć większej pojemności? Sprawdź rozmiar obecnego, i może zmieści się większy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą nobla temu kto wymyślił takie umiejscowienie akumulatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Artur

Ostatnio edytowane przez Artu66 ; 17-05-2018 o 18:14
Artu66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 10:47   #25
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Cytat:
Napisał Artu66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj zamontowałem Banner POWER BULL P6009 12V 60 Ah / 540 A, bo oryginalny po 7 latach się poddał
Inny model samochodu i inny akumulator. Do start/stop musi być specjalny. Ten pewnie by padł szybko, o odzyskiwaniu energii nie wspomnę.
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 17:21   #26
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Mój "ciągle do wymiany" przetrzymał bez problemu 6-tą zimę. Po kilku dniowym postoju na mrozie odpalał bez problemu. Trochę mnie dziwi post Mi_sta, że ma napięcie 12,4V. U mnie jak zawsze 11,6-11,9, u innych z tym silnikiem podobnie więc co jest grane?
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 21:34   #27
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Bo pewnie Ci inni mają inne pojazdy, starsze, mniej elektroniki.
U Ciebie , jako że pojazd nie stary elektronika na postoju, po wyłączeniu silnika pobiera dużo prądu, tak przez pół godziny, aż sie uspią moduły.
Najlepiej sprawdzić akumulator rano, po nocy, wtedy można określić jego stan, oraz dokonać rozruchu silnika na podłączonym mierniku prądu do akumulatora.
I wskazania miernika podczas kręcenia silnikiem wskażą stan akumulatora, do ilu Voltów spada napięcie podczas kręcenia.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 21:39   #28
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Akumulator do 1.0 jest faktycznie taki sam jak do 1.6 ecoboost (mam idenryczny też w B-maxie), ale napięcie rzeczywiście jest wyższe.Jest troche inne zarządzanie energią i inaczej ładuje. Poza tym te 11.6V w teście to jest już pod obciążeniem.
Właśnie, u mnie podczas rozruchu nie spada poniżej tego co jest po samym włączeniu zapłonu, czyli tych np. 11,6V. Czasem rośnie o 0,2V.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 18-05-2018 o 21:43
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 21:51   #29
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

We wcześniejszych postach, a dot. one silników 1,6 Ecoboost - nie tylko moich - wyraźnie "stoi", że napięcie np. rano to 11,6 V i jest to stan normalny. Ja tego nie rozumiem, ale przyjmuję to za oczywistą oczywistość. Dlatego zdziwiło mnie, że kolega w aucie z silnikiem 1,0 (czyli też Ecoboost) ma 12,4 V. Kumaty wg mnie diagnosta pouczył mnie, że auto ma być na noc zamknięte pilotem, czego przez ponad dwa lata nie robiłem. Pewnie to i nieczęsta jazda na krótkich odcinkach, bez doładowywania akumulatora z zewnątrz przyczyniły się do gorszego stanu baterii, ale póki co daje radę więc go nie wymieniam.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 12:42   #30
Mi_Sta
ford::beginner
 
Avatar Mi_Sta
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 13-03-2018
Skąd: Leżajsk
Model: Ford C-Max II
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Może trochę przesadziłem, bo te 12.4V miałem niedługo po doładowaniu akumulatora. Po prawie dwumiesięcznej jeździe, w zeszłą sobotę zmierzyłem - było 2.09V, a w niedzielę, po powrocie z trasy ~250km było 2.18V - pomiary robione dokładnym miernikiem. Akumulator oryginał marki Ford, 75Ah.
Mi_Sta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.