Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2017, 12:49   #21
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli stosować środek bez założonego filtra? Nie wleje się do kabiny?
Ja tak robilem i bylo ok

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 16:26   #22
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Zakończyłem dezynfekcję, napiszę kilka przemyśleń dla potomnych :-)

Zacząłem od demontażu filtra kabinowego - przy okazji podrzucam linki do instrukcji wymiany filtra:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Odkurzaczem oczyściłem komorę filtra, przetarłem ją też wilgotną szmatką (na ile to było możliwe...).
Następnie zacząłem poszukiwania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - niestety nie odnalazłem go (po powrocie do domu długo śmiałem się z siebie, bo szukałem go w komorze silnika, a kolanko jest w kabinie).
W związku z nieodnalezieniem kolanka zaaplikowałem środek na parownik od strony komory filtra kabinowego (wcześniej otworzyłem wszystkie szyby, aby była dobra wentylacja, dla zwiększenia bezpieczeństwa założyłem gumowe rękawice). Nie wiem, na ile skutecznie spryskałem parownik, bo dostęp jest fatalny. Starałem się manewrować rurką dozującą na całej wysokości, stopniowo przesuwając ją w kierunku wejścia do komory (czyli wycofywałem ją). Trochę "zaszalałem" i zużyłem prawie całą zawartość pojemnika (w 3 albo 4 seriach).
Nic nie wyciekło do wnętrza (może dlatego, że auto stało dość mocno przechylone na lewą stronę), nie zauważyłem, żeby wytworzyła się piana (nie wydobywała się do kabiny). Pod samochodem pojawiły się dwie plamy (co może potwierdzać informację, że odpływ jest niedostępny od spodu auta, jest za zabudową).
Minęła godzina od zastosowania środka, zaraz pójdę do auta przetrzeć komorę filtra ręcznikiem papierowym zawiniętym na patyk (aby się upewnić, że nie ma na dnie komory żadnej "kałuży"), a następnie założę nowy filtr. Pod wieczór przejadę się na włączonej klimie, żeby woda spłukała resztki środka oraz ewentualny rozpuszczony brud, który jeszcze nie wypłynął.

Na koniec jeszcze jedna refleksja: nawet gdybym odnalazł kolanko odprowadzające skropliny przed zastosowaniem środka to i tak dezynfekcję przeprowadziłbym od strony filtra (czyli tak jak zrobiłem dzisiaj) z powodu obawy o nieszczelność, która mogłaby pojawić się po zdjęciu i założeniu wężyka. A że połączenie jest nieszczelne dowiedziałbym się*pewnie po długim czasie przez nieprzyjemny zapach i gnijące dywaniki - nie chcę ryzykować. Tym bardziej, że w dobrym serwisie, który zajmuje się klimatyzacjami, dowiedziałem się, że oni stosują środek dezynfekcyjny właśnie od strony filtra, nie bawią się w rozbieranie czegokolwiek.

EDIT:
Filtr zamontowany! Jak zwykle było "trochę" nerwów, bo nie łatwo jest wcisnąć filtr do komory. Zwróciłem uwagę, że na filmach instalują zamienniki, które wyglądają na bardziej wiotkie i przez to łatwiejsze w montażu. Ja używam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], który jest dość sztywny (ale przez to - być może - lepiej filtruje). Wcześniej osuszyłem komorę ręcznikami papierowymi owiniętymi wokół patyka po wacie cukrowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Było trochę wilgoci, ale ciecz na pewno nie stała na dnie komory.
Nie wiem, czy to normalne, ale u mnie od nowości nie było śrubki przytrzymującej klapkę zamykającą komorę filtra. Kiedy zabierałem się do demontażu starego filtra i zdjąłem "wyściółkę" mocowaną na dwa kołki to od razu wyskoczyła mi klapka od filtra. Po zamontowaniu nowego klapka zrobiła "klik" (czyli chyba poprawnie się zatrzasnęła), ale myślę, że śrubka mogłaby jednak być - może w Castoramie/Leroy Merlin znajdę jakąś pasującą, mam nadzieję, że to nie jakaś niestandardowa, wyprodukowana wg normy Forda.

Ostatnio edytowane przez ignas ; 08-03-2017 o 18:15 Powód: dopisanie informacji nt. montażu filtra
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 11:52   #23
k.krzysiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: pomorskie
Model: Ford Focus 3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Czesc,
Zabieram się za odgrzybianie klimatyzacji preparatem Wurth i będę wdzięczny za poradę:
- widzę, że część kolegów radzi psikać na parownik, który znajduje się za filtrem powietrza
- producent Wurth przewiduje psiukanie z wężykiem wpuszczonym w odpływ skroplin

1. Czy preferowaną metodą jest jednak prosto na parownik tak jak opisuje kolega w ostatnim poście?
2. Jak zdjąć plastikową osłonę boczną od strony miejsca pasażera, żeby dostać się do kolanka od skroplin? Pod plastikową zaślepką jest jakaś śrubka i potem już z górki?
3. W innym poście przeczytałem, że po psiukaniu na parownik dobrze jest włączyć nawiew na 1 kreskę, żeby środek lepiej się zassał do środka. Tak to powinno wyglądać?

Dzięki bardzo za wsparcie.
k.krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 19:39   #24
gkowalczyk
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-05-2016
Skąd: Kraków
Model: FORD FOCUS MK3 2011+
Silnik: 1.6TDCI 140kM
Rocznik: 2012
Postów: 100
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gkowalczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 16:46   #25
k.krzysiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: pomorskie
Model: Ford Focus 3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Czesc,
Dzięki, ten filmik już widziałem. Bardziej chodzi mi o potwierdzenie, że tak właśnie najlepiej postępować.
k.krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 16:56   #26
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Talking Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Cytat:
Napisał k.krzysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc,
Dzięki, ten filmik już widziałem. Bardziej chodzi mi o potwierdzenie, że tak właśnie najlepiej postępować.
Pierwszy sposób ma skuteczność 97,8% a drugi 97,9%. Sam musisz zdecydować. BP NMSP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na poważnie... od 22 lat pryskam na parownik przez otwór filtra.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 11:40   #27
k.krzysiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: pomorskie
Model: Ford Focus 3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Sorry, za odkopanie starego tematu, ale jest jedno ważne pytanie w tej sprawie:

Czy psikacie na parownik z wentylatorem włączonym na 1 (+ nawiew tylko na szybę przednią) czy na wyłączonej wentylacji zupełnie? Mam taki problem, że nawet na 1 piana tryska do wnętrza pojazdu pomimo tego, że rurkę mam całkiem głęboko w komorze filtra. Cały czas tam dmucha, także z tego co widzę na filmach pozostawienie wentylatora na 1 trochę mija się z celem.

Będę wdzięczny za kroki postępowania po zdemontowaniu filtra i osuszeniu parownika.
Dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez k.krzysiek ; 30-05-2020 o 12:38
k.krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 16:18   #28
wclan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Cytat:
Napisał gkowalczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jezeli filtr kabinowy jest zalozony odwrotnie (jak na filmie) - to mozliwe, ze przez zle zamontowanie do wnetrza kabiny dostaje sie smrod z parownika (mokra szmata) ? Pytam bo bylem na dobijaniu klimy + wymiana filtra + ozonowanie i zostal mi on zamontowany jak na filmie czyli odwrotnie. Smierdzi zaraz po wlaczeniu klimatyzacji przez ok. minute, pozniej jest juz ok. Dzieki za odp.
wclan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 21:36   #29
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

wclan robiłem tak ze dwa lata temu, też nie pomogło. Dopiero preparat na parownik bezpośrednio plus świeży filtr pomógł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2021, 12:10   #30
wclan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: lokalizacja odpływu skroplin/spustu kondensatu w układzie klimatyzacji

Wurth na parownik + filtr weglowy i wszystko wrocilo do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wclan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czyszczenie , klima , klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.