Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2019, 15:07   #41
Vortac
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-11-2013
Skąd: Radom
Model: Ford Grand C-Max Titanium
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 83
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

To prawda ten silnik nie bierze oleju. Mam zalane 3/4 i zlewane jest tyle co zalane. Wracając do rozrządu to dzisiaj z ciekawości zadzwoniłem do ASO. Cena z wymianą to 8142 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Kurcze ciekawe ile wymiana kosztuje w niezależnych serwisach. Może ktoś już go robił?

Vortac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 19:22   #42
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

jak ktos zrozumie, chociaz wideo pokazuje problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
prawidlowy olej i wymiana na czas.. a jak nie to to widac... uwaga 1.5 eco tez ma pasek w oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2019, 08:13   #43
Vortac
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-11-2013
Skąd: Radom
Model: Ford Grand C-Max Titanium
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 83
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Dokładnie właściwy olej - dopuszczenie FORD WSS M2C 948B i wymiana nawet powiedziałbym skrócona do 15k. Ja od 2 lat jeżdżę na Motulu. ASO dopóki była gwarancja nie chciało słyszeć o innym oleju jak Castrol.
PS. Naprawa w tym serwisie to i tak taniej o 2tys zł niż w ASO.
Vortac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2019, 08:16   #44
dodoh
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Dortmund
Model: c max
Silnik: 1.0..125KM.
Rocznik: 2013...
Postów: 133
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Święta prawda ! cała prawda.
dodoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 09:48   #45
kemal_
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 72
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Cytat:
Napisał Khalegar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest jakaś nagonka VW aby odwrócić uwagę od ich kiepskich silników o których jest milion informacji jak są do kitu?
Tego lata w dość mocno upalny dzień, mijałem wyglądające jak nówka salonówka Polo TSI, totalnie rozkraczone przed światłami, z trójkątem w oczekiwaniu na lawetę. Podejrzewam że to zasługa tego wspaniałego systemu start/stop. Takie obrazki się pamięta raczej długo.
kemal_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 11:18   #46
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Taa. Jak krowa zdechnie u sąsiada to zaraz jakoś tak lżej na sercu...
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 15:14   #47
kemal_
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 72
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Nie wiem po co ten kontekst emocjonalny.
kemal_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 05:31   #48
ninalken
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Poznań i okolice
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Cytat:
Napisał Vortac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie właściwy olej - dopuszczenie FORD WSS M2C 948B i wymiana nawet powiedziałbym skrócona do 15k. Ja od 2 lat jeżdżę na Motulu. ASO dopóki była gwarancja nie chciało słyszeć o innym oleju jak Castrol.
PS. Naprawa w tym serwisie to i tak taniej o 2tys zł niż w ASO.
Cześć, a jaki olej polecacie i gdzie kupujecie - link mile widziany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
ninalken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 11:42   #49
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Auto Świat i w Motorze jest ostra nagonka na te silniki.
Czytam Motor od 30 lat, każdy numer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie spotkałem się, żeby gdzieś choćby wspomnieli o nadmiernej awaryjności 1,0 EB, a wręcz przeciwnie. Chyba, że mało spostrzegawczy jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że pierwszą zasadą która przedłuży życie tego silnika jak i każdego doładowanego o małej pojemności to nie "gnieść" silnika na niski obrotach tzn nie jeździć z gazem w podłodze przy niskich obrotach tj. poniżej 2000obr/min. Cóż z tego że turbo dmuchnie i moment jest na od 1400 obr/min jak przy takich obrotach mocno obciążany jest cały układ korbowo-tłokowy. Odnośnie prędkości autostradowych ja tam bym się nie bał jeździć takim silnikiem do 4500 obr/min jednym ciągiem kilkugodzinnym(lub dłuższym), do czerwonego pola jeszcze daleko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Święta prawda. Grunt to nie pałować na zimno i schłodzić turbinę po forsownej jeździe. Wymieniać olej co 10-15 tkm, itd.
Swoją Fiestą robiłem bardzo szybkie przeloty, przez Niemcy gdzie nie ma ograniczeń, z prędkością 170-180 utrzymywaną przez długie, ponad 100 km odcinki, nawet w lato, w upale ponad 30 stopni C. Zdarzało mi się robić odczyt temp. płynu chłodzącego i oleju na smartfonie i muszę przyznać, że ten silnik jest bdb chłodzony, nic złego się nie dzieje przy dużych prędkościach. Pod warunkiem, że nie trzymamy buta (dosłownie) w podłodze. Polskie autostrady z prędkością max. 140 km/h to dla tego silnika na prawdę małe piwo.
rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2019, 07:06   #50
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

\
Święta prawda. Grunt to nie pałować na zimno i schłodzić turbinę po forsownej jeździe. Wymieniać olej co 10-15 tkm, itd.
Swoją Fiestą robiłem bardzo szybkie przeloty, przez Niemcy gdzie nie ma ograniczeń, z prędkością 170-180 utrzymywaną przez długie, ponad 100 km odcinki, nawet w lato, w upale ponad 30 stopni C. Zdarzało mi się robić odczyt temp. płynu chłodzącego i oleju na smartfonie i muszę przyznać, że ten silnik jest bdb chłodzony, nic złego się nie dzieje przy dużych prędkościach. Pod warunkiem, że nie trzymamy buta (dosłownie) w podłodze. Polskie autostrady z prędkością max. 140 km/h to dla tego silnika na prawdę małe piwo.[/QUOTE]

Co Ty chcesz chlodzic? Tam jest elektryczna pompka i sam sie chlodzi po wylaczeniu silnika.
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.