Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2013, 21:41   #1
polibud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odtwarzanie plikow MP3

Witam,
Jestem uzytkownikiem Fusiona z 2007r. Brakuje mi bardzo w tym samochodzie wejscia USB zeby sobie posluchac plikow MP3. Czy jest jakis sposob zeby cos takiego zrobic w tym samochodzie?Dodam ze jest to sluzbowka wiec nie chce jej za bardzo "rozbebeszac", ale czy cos takiego jest w ogole mozliwe?Jesli tak to co musze miec aby to wykonac.

polibud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 06:16   #2
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Odtwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Pierwsze primo - popraw temat.
Drugie primo - jakie masz radio w tym aucie? Może coś więcej - jakieś dane.

Na mój gust nie da się "ot tak" dorobić wejścia USB do radia, które takiego wejścia nie posiada.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 06:33   #3
polibud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ostwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Radio jest dokladnie takie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
polibud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 07:52   #4
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Ostwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Bardziej rozsądnym wydaje się zakup uniwersalnego urządzenia podłączanego do gniazda zapalniczkowego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moze nie jest tanie, ale jest uniwersalne i przenośne.

Nawet, gdy dorobienie gniazda usb w Twoim radiu w aucie służbowym okaże się możliwe, to wydasz na częsci i robotę podobną kwotę, co zakup tego urządzenia. A gdy sam się pokusisz o demontaż radia 6000cd i jego przeróbkę, to musisz najpierw zainwestować w specjalne wyjmaki, które nie są tanie. Bez wyjmaków zniszczysz obudowę radia i ktoś, kto u Ciebie w firmie odpowiada za auta służbowe, zobaczy, że "było kombinowane" przy radyjku. Chyba zatem nie warto... Poza tym radia firmowe forda zabezpieczone są specjalnym kodem - co w przypadku, gdy tego kodu nie znasz? Po ponownym montażu radio zablokuje się i "kiszka "- mówiąc krótko.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 21-03-2013 o 08:49
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 13:27   #5
polibud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ostwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Dziekuje Ci bardzo kolego za pomoc. Nabylem droga kupna za cale 16 zl transmiter i dziala wysmienicieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Oczywiscie ma minusy (nie przewija utworow, po odcieciu pradu i ponownym rozruchu nie pamieta nic i zaczyna od poczatku folder) ale coz mozna oczekiwac za 16zl?Jakosc dzwieku dla mnie super, nie rozni sie niczym od radia.Ja jestem zadowolony i dziekuje za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polibud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 17:43   #6
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Ostwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Wybacz, Kolego, ale mocno mijasz się z prawdą...

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet, gdy dorobienie gniazda usb w Twoim radiu w aucie służbowym okaże się możliwe, to wydasz na części i robotę podobną kwotę, co zakup tego urządzenia.
Nie ma ani technicznie, ani ekonomicznie uzasadnionych przesłanek, aby "dołożyć" w pełni działający port USB do radia, które nawet nie obsługuje formatu mp3 (czytaj: nie posiada wbudowanego dekodera mp3).

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdy sam się pokusisz o demontaż radia 6000cd i jego przeróbkę, to musisz najpierw zainwestować w specjalne wyjmaki, które nie są tanie.
Napewno...? Oto dowód: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym radia firmowe forda zabezpieczone są specjalnym kodem - co w przypadku, gdy tego kodu nie znasz? Po ponownym montażu radio zablokuje się i "kiszka "- mówiąc krótko.
Wydaje mi się, że w firmie powinny znajdować się papiery auta w tym kod do radia. Wyobraźmy sobie, że choćby padnięcie/rozładowanie akumulatora wykluczyłoby to radio z eksploatacji...i co wtedy, ad kosz? W razie "W" wizyta w ASO, powinna załatwić problem z pozyskaniem kodu - na ogół robią to bezpłatnie - szczególnie, gdy auto jest u nich serwisowane.

Wreszcie samo rozwiązanie z tzw. transmiterem nie jest do końca szczęśliwe, głównie z powodów, które autor tematu zauważył. Zdecydowanie bardziej racjonalny byłby wg mnie zakup choćby najprostszego przenośnego odtwarzacza mp3 i podpięcie go kablem minijack 3,5mm-minijack 3,5mm do gniazda AUX, które zapewne jest na wyposażeniu auta. Jeśli gniazda nie ma, to w tym miejscu polecę poszukanie sobie na znanym portalu aukcyjnym wiązki z gniazdem AUX z rozbitka i dołożenie jej we własnym zakresie. Montaż takiego gniazda bez pośpiechu zajmuje góra godzinę-półtorej czasu.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 19:10   #7
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Ostwarzanie plikow MP3 w Fusionie

tak jak pisze jitter sprawdz czy masz wiazke aux [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] moze tu cos znajdziesz ja dokupilem tylko gniazdo aux kabel jack i podlaczylem mp3, nigdy nie korzystalem z transmiterow ale czytalem ze to lipa
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 14:11   #8
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Odtwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Kolego Jitter - napisałem wyraźnie: "nawet gdy okaże się, że dorobienie jest możliwe...". Nie jestem elektronikiem, więc nie przesądzałem w 100%, czy można w radyjku 6000cd "dołożyc" wejscie usb. Napisałem również, że "na mój gust NIE DA SIĘ dorobic wejścia usb do tego radia". Polecam dokładne czytanie postów i dokładne analizowanie słów.
Kolega "Polibud" wybrał najbardziej optymalne rozwiązanie - transmiter - który mu posłuży również w innych autach.
A tak dla sprostowania - nie jestem dealerem transmiterów na Polskę - żeby nie było. Jak ktoś chce się bawic w "grzebanie" przy radiu - jego sprawa. Moim zdaniem nie warto. Szkoda czasu.

P.S. Wyjmaki - 22,50zł - a koszty przesyłki gdzie??

Koszty zakupu gniazda usb (gdyby dało się je dołożyc do tego radyjka) - gdzie?

Koszty zakupu polecanego wejścia AUX + koszty przesyłki - gdzie?

Robocizna u dobrego elektronika - myślę, że min. 200,00 zł wziąłby spokojnie (2 godz. x 100,00 zł - takie są stawki u dobrych elektroników).

Na efekt końcowy pracy składają się: robocizna, materiały i sprzęt (R+M+S). W przedmiotowym przypadku gra nie warta świeczki.

A Polibud kupił sobie transmiterek za 16,00 złociszy... I jest zadowolony. To najważniejsze. Przenośny odtwarzacz mp3 też byłby dobry.

P.S.2 - W wielu firmach za "grzebanie przy autach" są odpowiedzialne konkretne osoby. Nie spotkałem firmy, w której użytkownik auta może "ot tak" sobie dłubac przy aucie służbowym. Chyba, że pracuje u siebie i użytkuje własne auto. W większych firmach i korporacjach są specjalnie powołane działy transportu, a użytkownicy piszą "zamówienia" na użytkowanie auta służbowego. Sam do niedawna pracowałem w takiej korporacji, więc wiem z autopsji jak wygląda to na co dzien i jakie są mechanizmy związane z użytkowaniem aut służbowych. Nie opowiadaj głupot, że można sobie dłubac samemu przy aucie służbowym. Owszem - można- ale na zasadzie dolania płynu do spryskiwaczy, sprawdzenia poziomu oleju silnikowego, ciśnienia w kołach i poziomu innych płynów eksploatacyjnych oraz ewentualnie umycia samochodu po przyjeździe z trasy. Za zmiany i samowolne dłubanie można wyleciec z pracy, bo kierownik działu transportu w takiej firmie (lub osoba odpowiedzialna za flotę) ma za zadanie sprawdzac samochody co jakiś czas i w razie "w" zdac relację do przełożonego użytkownika auta, w którym stwierdził "coś nie tak". W końcu ma za to płacone. Jesli jest inaczej, to nie jest to porządna firma tylko "burdel".

P.S.3 Auto w lesingu (standard w wielu firmach) do czasu spłacenia rat leasingowych nie jest własnością firmy, która użytkuje to auto, tylko firmy leasingowej. Więc dłubac tym bardziej jest zabronione.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 23-03-2013 o 19:49
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 09:56   #9
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Odtwarzanie plikow MP3 w Fusionie

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Wyjmaki - 22,50zł - a koszty przesyłki gdzie??
Kolego, bez przesady, nie musimy wszystkiego kupować przez internet, choć to bardzo wygodny sposób. Tego typu "zabawki" dostaniemy w każdym sklepie, które sprzedaje sprzęt car audio...

Pozwoliłem sobie jednak zadać chwilę trochę trudu i znalazłem jeszcze tańsze: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszty zakupu gniazda usb (gdyby dało się je dołożyc do tego radyjka) - gdzie?
Nie da się dołożyć, więc po co teoretyzować?

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszty zakupu polecanego wejścia AUX + koszty przesyłki - gdzie?
Proszę, za 15 złociszy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Łącznie z poprzednim artykułem, materiał wraz z przesyłką, wg cennika tego sklepu wyniesie 35zł. Drogo?

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robocizna u dobrego elektronika - myślę, że min. 200,00 zł wziąłby spokojnie (2 godz. x 100,00 zł - takie są stawki u dobrych elektroników).
Uwierz, ale niemal każdy byłby w stanie zrobić to we własnym zakresie. Dla niepewnych swoich zdolności polecę lekturę forum, bo akurat ten temat był wielokrotnie wałkowany na forum. Zlecenie tej pracy fachowcowi, przy założeniu, że autor tematu ma DOKŁADNIE takie radio, jakie podał w linku, to zwyczajna strata pieniędzy!

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przenośny odtwarzacz mp3 też byłby dobry.
Zgadzam się, nawet lepszy, niż chiński transmitter z "syndromem Alzheimera" (odtwarzanie wszystkiego od początku po każdorazowym ponownym umieszczeniu w gnieździe zapalniczki). Jakość tych "wynalazków" jest mocno wątpliwa, gdyż z doświadczenia oraz lektury for internetowych wypływa wniosek, że te "cudeńka" padają na ogół po już po roku, czasem po dwóch latach eksploatacji.

Dalej - odsłuc***ąc utworów zapisanych w jakości niemal porównywalnej z CD za pośrednictwem "sieczkobrzęku", jakim jest radio FM (słaba dynamika i okrojone pasmo przenoszenia dźwięków), "psujemy" jeszcze bardziej materiał, który i tak został już na swój sposób "oszpecony" przez kompresję mp3. Oczywiście, nie każdemu musi to przeszkadzać - "ważne, aby coś tam grało" - twierdzą niektórzy. Nie sposób było jednak o tym nie wspomnieć.

Jest jedno ALE.

Do odsłuchu materiału mp3 z przenośnego odtwarzacza będzie potrzebne....

...gniazdo AUX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kółeczko więc się zamyka.

Kwestię tego, czy wydatek 35zł + 1 piwo na czas montażu jest warty owej świeczki, pozostawię bez odpowiedzi. Myślę, że każdy odpowie sobie sam.


PS:
Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie opowiadaj głupot, że można sobie dłubac samemu przy aucie służbowym.
Możesz wskazać, w którym miejscu napisałem te słowa?

Poza tym autor wątku stwierdził, że jest gotów "dłubnąć" nieco przy aucie, więc po co te uwagi? Wybacz, ale ten sposób dowodzisz, że sam niezbyt uważnie czytasz posty, więc nie proszę Cię, nie strofuj innych.
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 28-03-2013 o 10:35
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.