Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2019, 16:43   #291
debiecm
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-04-2016
Skąd: Łódź Olechów
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM DPF M6 (DW10)
Rocznik: 2010
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Wygląda to mniej więcej tak.20190418_174229.jpg20190418_174220.jpg




Wysłane przy użyciu Tapatalka

debiecm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 19:22   #292
SLIWKA
ford::average
 
Avatar SLIWKA
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI DW10 188hp By Heko;)
Rocznik: 2010
Postów: 150
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Cytat:
Napisał debiecm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda to mniej więcej tak.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Wysłane przy użyciu Tapatalka
Jest spoko ale bym dołożył tzw. daszek będzie wtedy igła.
SLIWKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 19:47   #293
debiecm
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-04-2016
Skąd: Łódź Olechów
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM DPF M6 (DW10)
Rocznik: 2010
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Aco to takiego? Możesz podrzucić jakieś foto?




Wysłane przy użyciu Tapatalka
debiecm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 20:45   #294
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 20:59   #295
debiecm
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-04-2016
Skąd: Łódź Olechów
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM DPF M6 (DW10)
Rocznik: 2010
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Jak to się montuje do zderzaka? Klei się jakoś czy wciska?
Ogólnie faktycznie fajnie to wygląda




Wysłane przy użyciu Tapatalka
debiecm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 23:19   #296
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Chłopie! Przecież w tym temacie masz wszystko opisane, co i jak. Wysiil się trochę i przeszukaj temat.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 16:24   #297
D.A.N.I.
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 06-04-2018
Skąd: Lubuskie
Model: Fiesta / Focus
Silnik: 1.4 Pb 80KM / 1.6 Pb 100KM
Rocznik: 2007 / 2006
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Koledzy napiszcie mi prosze w koncu jaka srednice ma miec kielich montazowy ?
FI 60 czy 80 mm do 2.0 Tdci 2011 r.

Chcialbym nabyc prawdopodobnie tego buzzera ZZ110X Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z linku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez D.A.N.I. ; 21-04-2019 o 16:28
D.A.N.I. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 13:18   #298
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Potrzebuję połączyć stalowe rury wydechu o śr. 60 mm. Chcę to zrobić bezspawowo. Czy mogę użyć łącznika z obejmami wykonanego ze stali nierdzewnej?


Czy może któryś z szanownych kolegów polecić jakiś sprawdzony łącznik, żeby się nie rozleciał już przy montażu i żeby potem nie było przedmuchów. No i żeby po robocie zapomnieć o temacie na dłuższy czs?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 21:03   #299
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

ja mam u siebie połączone już kilka lat takim jakimś łącznikiem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

u mnie w sklepie nazywa się to "łacznik do volkswagena" i podaje się wymiar i dają z półki, firma nieznana, myślę że nie ma to dużego znaczenia...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 14:11   #300
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Jakie końcówki wydechu do Titanium S ?

Odświeżę nieco temat, aby podzielić się kilkoma informacjami - może komuś się przydadzą.

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem wykonania przeróbki wydechu w swoim S-Max'ie z silnikiem 2.0 Duratec HE. Jak wiadomo wydech fabryczny dla tego silnika, zaczynając od "plecionki", składa się ze środkowego tłumika oraz pojedynczego tłumika końcowego. Końcówka tłumika końcowego, to tzw. "kranik", czyli rura wygięta w dół. Średnica tego wydechu to 50 mm. Przeróbka, którą chciałem wykonać pierwotnie miała polegać na wycięciu pojedynczego końcowego tłumika (z kranikiem) i wstawieniu podwójnego tłumika końcowego z prostymi chromowanymi końcówkami. Podwójny tłumik + końcówki, jaki mnie interesował to fabryczny setup dla silnika 2.0 EcoBoost 204KM (średnica wydechu 60 mm do rozgałęzienia, 50 mm za rozgałęzianiem) lub 2.0 EcoBoost 240 KM (średnica wydechu 65? mm do rozgałęzienia, 50 mm za rozgałęzianiem).
Dlaczego nie 2.5T? Ze względu na wiek, czyli w większości przypadków dramatyczny stan wydechu.
Dlaczego nie 2.3 Duratec? J.w. oraz dodatkowo przez fatalny kształt puszek końcowych tłumików, który był dla mnie nieakceptowalny.
Dlaczego nie 2.2ON? Ze względu na brak środkowego tłumika.

Ze względu na różne uwarunkowania (brak czasu, brak kasy, brak wydechu w dobrym stanie, brak chęci, brak supportu ze strony księgowej, czyt. żony) temat długo pozostawał w sferze planów i był przekładany na "przyszłość". No i gdyby nie fakt, że mój fabryczny wydech zaczął kończyć żywot (po kolei urywały się metalowe wieszaki poczynając od końcowego, fatalny stan środkowego tłumika), to pewnie mój Parchowóz dalej toczyłby się wydychając przez jeden tłumik. Rozkład mojego układu wydechowego spowodował jednak, że podszedłem do tematu po męsku:
1. Decyzja - wymiana wydechu zaraz za "plecionką",
2. Jak już wymiana, to od razu połączona ze swapem pojedynczego końcowego wydechu, na podwójny końcowy wydech.

Skoro decyzję podjęto (księgową przekonano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), to trzeba było znaleźć odpowiedniego dawcę. Założenia były trzy:
1. Końcowy wydech miał być podwójny, fabryczny oryginalny - żadnych zamienników. Ze względu na czas i pieniądze nie brałem też pod uwagę wydechu robionego na zamówienie, ze stali nierdzewnej;
2. Dawca miał być "zdrowy", tzn. musiał być w stanie zapewniającym bezproblemowe użytkowanie auta, przez następne kilka lat. Czyli po wymianie wydechu miałem zapomnieć o temacie na długo;
3. Wymiana miała być maksymalnie uproszczona, najlepiej bez konieczności spawania. Dlaczego? Bo jak widziałem jakim sprzętem spawalniczym dysponują warsztaty "tłumikarskie" to miałem dziwne przeświadczenie, że miejsce spawania będzie newralgicznym (najsłabszym) ogniwem "nowego" układu.
Każdy z powyższych punktów to dosyć trudny temat. Znaleźć zdrowy używany wydech nie jest łatwo, znaleźć zdrowy używany wydech podwójny - jest bardzo trudno, a już zapewnienie wymiany na zasadzie p&p wydawało mi się wręcz niemożliwe.

Tymczasem od pewnego czasu obserwowałem sobie na znanym, syfiastym portalu aukcyjnym kompletny (od plecionki) wydech zdemontowany z S-Max'a 2.0 EB 204 KM. Był w stanie bardziej niż dobrym, ale też swoje kosztował. Wobec potrzeby wymiany uznałem, że trudno - BIORĘ, bo znaleźć w lepszym stanie będzie bardzo ciężko, a tu mam właściwie wszystko czego mi potrzeba: środek + koniec x2.
Już się nawet pogodziłem z faktem, że będzie trzeba dokonać modyfikacji rury zaraz za plecionką. Dla silnika Duratec 2.0 HE rura od "plecionki" do środkowego tłumika (śr. 50 mm) jest prosta. Dla silnika 2.0 EB 204 KM rura od "plecionki" do środkowego tłumika (śr. 60 mm) jest wygięta. Tłumiki środkowe w obu przypadkach mają taki sam kształt i przekrój. W stosunku do 2.0 Duratec HE tłumik środkowy od 2.0 EB jest o ok. 8 cm dłuższy. Długość ta jest kompensowana krótszą rurą w stronę "plecionki", więc za tłumkiem kształt rur i rozmieszczenie wieszaków jest identyczne. Jedyna różnica to oczywiście średnica rury do rozgałęzienia (50 vs. 60 mm).
Jak już wszystko miałem dogadane, to zupełnym przypadkiem znalazłem ofertę sprzedaży NOWEGO oryginalnego tłumika środkowego z rurą i wieszakami (aż do rozgałęzienia) od silnika 2.3 Duratec HE. Ten tłumik środkowy okazał się być wręcz idealny dla mojej przeróbki. Rura idąca od plecionki do środkowego tłumika jest prosta i ma śr. 50 mm (jak w przypadku 2.0 Duratec HE), tłumik środkowy jest taki sam jak w 2.0 EB (dłuższy o ~ 8 cm, kompensacja na rurze przed tłumikiem), rura za tłumikiem ma śr 60 mm! Cena za to "cudo" była tak okazyjna, że grzechem byłoby nie kupićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i tak wszedłem w posiadanie:
1. Kompletnego wydechu od 2.0 EB 204 KM;
IMG_1271.jpg
IMG_1284.jpg
IMG_1285.jpg
2. Środkowego tłumika z dużym fragmentem rury od 2.3 Duratec HE
IMG_1254.jpg
IMG_1253.jpg

Żeby dokonać przeróbki wydech x1 --> wydech x2 konieczna jest albo modyfikacja zderzaka tylnego polegająca na podcięciu jego części pod drugi tłumik końcowy, albo wręcz wymiana zderzaka. Ja zderzak pod dwa tłumiki końcowe (z blendami) miałem już kupiony wcześniej. Oczywiście okazyjnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (zdjęć nie wstawiam, bo w tym temacie już wszystko na ten temat napisano i pokazano). Trzeba było "tylko" wymienić.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i przy okazji być zgodnym z rozwiązaniem fabrycznym należy też wymienić osłonę termiczną wydechu z wersji pod jeden tłumik środkowy na wersję pod dwa tłumiki środkowe. Osłonę kupiłem więc nową w ASO. Cena osłony i blaszek montażowych to rozbój w biały dzień, ale cóż (zdjęć nie wstawiam, bo w tym temacie już wszystko na ten temat napisano i pokazano). Po skompletowaniu potrzebnych do montażu części pozostało "tylko" wymienić.

Zderzak i osłonę wymieniłem we własnym zakresie. Częściowo w garażu podziemnym, częściowo pod blokiem.

Wydech wymieniali już fachowcy zajmujący się tłumikami - wrocławska firma, której nazwy tu nie wymieniam, żeby nie robić kryptoreklamy, a którą w razie czego mogę z czystym sumieniem polecić. Właściwie poza tuleją (z obejmami) łączącą rury wydechu i pastą uszczelniającą połączenia Panowie "tłumikarze" wnieśli do całej wymiany "jedynie" swoją robociznę. Całą resztę (śruby, uszczelkę wydechu, gumowy wieszak dla drugiego tłumika) zorganizowałem ja. "Jedynie" nie oznacza, bynajmniej, że chcę umniejszyć ich wkład pracy. Zrobili kawał dobrej roboty. Z uwagi na fakt, że nie trzeba było nic spawać cała operacja wymiany wydechu trwała 30 min.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Na koniec kilka zdjęć po wymianie:
IMG_20191220_134659.jpg
IMG_20191220_134718.jpg
IMG_20191220_133617.jpg
IMG_20191220_134730.jpg
IMG_20191220_134758_1.jpg

Ostatnio edytowane przez Parch ; 21-12-2019 o 14:35
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.