Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2019, 09:51   #11
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten regulator napewno nie kosztuje 200 PLN, raczej cos kolo 200€. Nie dziala zero-jedynkowo, tylko jest sterowany pradem taktowym. W tej pompie jesli juz cos to padaja zawory wysokiego cisnienia (to ten drugi wkrecany od spodu).
Zacznij od filtra paliwa i testu przelewow wtryskiwaczy.
Te pompy rzadko nawalaja

Bump: Jakie bledy wygenerowalo ?
Błędy:
P0089
P0087
P0101

Filtr wymieniany 3 razy, jak wcześniej pisałem, samochód stał tydzień w autoryzowanym serwisie forda, wcześniej w nieautoryzowanym serwisie peugeota, nie mam ochoty zostawiać go jeszcze u kolejnego mechanika i wywalać kasę. We fordzie powiedzieli mi, że przeprowadzili pełną diagnostykę przewidzianą dla tego rodzaju usterek.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 10:42   #12
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Zrobisz jak uwazasz. Ja osobiscie juz raz wymienilem pompe CR niepotrzebnie.
Wtryski byly nowe wiec odrzucilem mozliwosc ze to one sa winne. Po zmianie pompy dalej byly cyrki.
Proba przelewowa ujawnila defekt jednego wtryskiwacza ktory lal w przelew. Po wymianie wadliwego wtrysku problem znikl. Z doswiadczenia wiem ze tego typu diagnostyka w ASO nie zawsze jest dla nich ewidentna. I nie mowie tylko o Fordzie
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 11:07   #13
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Każdy przypadek jest inny, ja już wydałem na diagnostykę grubo ponad 1000, w tej cenie już bym miał regenerowaną pompę na przykład.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 14:28   #14
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

To poprawił bys sobie samopoczucie, ze masz nowa pompe, a usterki jak były, tak sa.
ASO jest od doienia klienta, a nie od napraw.

Byłem swoim autem na diagnostyce, znalezli 8 błedów, kazali zostawic auto na 1 dzien, przyniesc 1 tys w zebach, i ok.
Nie zostawiłem, pojechałem do drugiego podpial komputer zero błedów,.Zapłaciłem 50 zł
mineło juz pół roku, i nic sie nie dzieje.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 14:55   #15
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Cytat:
Napisał mlynczaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja już wydałem na diagnostykę grubo ponad 1000.
To co takiego bylo robione ze tyle Cie skasowali. Caly uklad wtryskowy na stole sprawdzali ?
Zalecam ostroznosc w wyborze '' regenerowanej'' pompy CR. Z tego co wiem do Siemensa nie ma czesci zamiennych na rynku.
Z tego powodu ja kupowalem nowa u pompiarza , ktory mnie uswiadomil o braku czesci do Siemensa, a gosciu robi wszystkie marki wlacznie z ciezarowymi
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 16:05   #16
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Napiszę dla potomności co się dokładnie dzieje i co zdecydowałem robić, może się komuś przyda. Dzięki za wszystkie porady, sugerując się wątkiem z tego forum, w zasadzie z identycznymi objawami co u mnie, zdecydowałem się w pierwszej kolejności regenerować pompę (w tam tym wątku większość pacjentów na tym kończyło).

Mój pacjent: s-max 2008r. 2.0 TDCI 140 KM
Co się dzieje: nie świeci się check, nie wchodzi w tryb awaryjny, bardzo odczuwalny brak mocy przy wyprzedzaniu, np. na 4-ce od ok 60 maksymalnie dochodzi do 80 i dalej nie idzie, po szybkim odpuszczeniu i ponownym depnięciu idzie dalej, jednak jest odczuwalna mułowatość, podobny efekt na wyższych biegach. Odczytane błędy to P0089, P0087 i P0101.
Co do tej pory zrobiłem: dwa razy wymieniany filtr paliwa, diagnostyka w nieautoryzowanym serwisie (u którego zawsze robię i nie mam większych uwag) - do zrobienia wtryski, pompa + czyszczenie całego układu - ok. 6000 PLN, stwierdzili dodatkowo niewielką ilość opiłków w filtrze, którą usunęli, diagnostyka w autoryzowanym serwisie forda, stwierdzili uszkodzoną pompę, nie znaleźli opiłków w filtrze (po około 3 tygodniach od czyszczenia)

Co zadecydowałem: w pierwszej kolejności regeneracja pompy + czyszczenie układu, jeśli to pomoże to sprzedaję to ****o i kupuję jakąś benzynę, jestem już umówiony i dam znać z kosztów i efektów.
Jeśli to nie pomoże to regeneracja wtrysków i trochę nim jeszcze pojeżdżę, ale nie za długo i też sprzedaję ten badziew.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 20:03   #17
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Kup pompę z Anglika niebaw się w REGENERACJĘ bo niema części do tych pomp sprawdź na stole i będziesz miał jasność .
Pisałeś o opiłkach może masz przytkane wtryskiwacze tymi opiłkami wymontój i daj do sprawdzenia jeśli są opiłki w wtryskiwaczu to kup używkę będą lepsze niż po regeneracji szkoda kasy na regenerację wymienią ci zaworek i wyczyszczą i tyle
Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 13:59   #18
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Jestem po naprawie, dla zainteresowanych u mnie był to czujnik ciśnienia na pompie. Nie jako przy okazji sprawdzono wtryski i są ok.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 18:33   #19
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

Cytat:
Napisał mlynczaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po naprawie, dla zainteresowanych u mnie był to czujnik ciśnienia na pompie. Nie jako przy okazji sprawdzono wtryski i są ok.
jesli na pompie, to raczej zawor, bo czujnik cisnienia jest na szynie.
Pytanie tylko ktory. Ten z cena zaporowa, czy ten z cena do przelkniecia?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 18:42   #20
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy CR

pisalem wczesniej.. czesci dostepne w PSA duzo taniej..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.