Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2019, 21:05   #11
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Cytat:
Napisał makinen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powyżej 150kkm naprawy idą w tysiącach.
Rubli transferowych. Pada turbina, dwumasa, wtryski, bierze olej, DPF wybucha, szyba przednia pęka, EGR , bierze olej itd itp. Kończ Waść wstydu oszczędź.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 22:06   #12
Chomik75
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 16-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: s max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Zastanawiałem się nad grand c max ale po pierwsze s max tak świetnie się prowadzi, że nie zdecyduje się a po drugie przy trójce dzieci nie spakuję się na wyjazd wakacyjny. ;-)
Mój s max ma nalatane 240 tys. km i poza regeneracją pompy wysokiego ciśnienia tylko póki co nie generuje kosztów. Pierwsze 195 tys. km auto głównie jeździło w trasy kolejne 45 tysięcy ja jakieś 70 % miasto i 30 % trasy. Do tej pory spokój ale biorąc pod uwagę przebieg spodziewam się niedługo kłopotów z dpf - ostatnio wypala się co 250 - 300 km a wcześniej było co 500-600 km. Poza tym turbina niby cicha i dbam, sprzęgło i dkz na razie nie dają oznak zużycia. Za jakiś czas cukierki i pewnie w związku z nimi cały zawias z tyłu do roboty. Auto po programie Heko na 195 kucy fajnie jeździ a i braki w wyposażeniu tak bardzo mi nie przeszkadzają. Boję się jedynie czekających mnie kosztów ewentualnych napraw. Z drugiej strony boję się, że jak jeden z Kolegów kupię "rodzyna", który będzie generował coraz to nowe problemy. Na nowe auto w tej chwili mnie nie stać niestety. Dlatego postanowiłem Was podpytać o zdanie i jesli trafi się znowu coś fajnego i pewnego w punkcie dilerskim to obejrzę ale nie na siłę tym bardziej, że w tej chwili nic się złego nie dzieje. Auto serwisuję w Solid Garage i na dzień dzisiejszy nie mają on większych uwag do auta. Z pierdół - we wtorek wymieniam pompkę spryskiwacza bo uszkodzona jest.
Chomik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 22:37   #13
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Napiszę szczerze po chłopsku. Głupi byś był gdybyś kupił auto tak ot z ogłoszeń jakich wiele. Masz znane sobie auto, DPF czego nie popieram może iść out , a równie dobrze można go zregenerować/wyczyścić. Są firmy zajmujące się tym , gdzie oprócz sadzy pozbędziesz sie tez popiołu jaki zapewne też się nagromadził. Auto ma moc, oleju nie łyka to nie szukaj kłopotów. Cukierki ? Brat kilka dni temu wymieniał w Mdo4 , dał Lemfordera + 160 zł za wymiane na aucie / koszt 87,50 zł szt Lemforder, 110 zł szt ori Ford / . Jedynie rozważałbym zmianę w przypadku auta 100% pewnego , od rodziny , dobrego znajomego. Wszystkie ochy i achy w ogłoszeniach to można w d... wsadzić.
Przebieg 240 tys km, to przebieg powiedziałbym słuszny , ale w żadnym razie nie dyskwalifikujący auta. Mam pewnie mniej włosów na głowie , niż ilość ludzi mających większe przebiegi , choć nieświadomych tego, bo łyknęli bajki o przebiegach 165-183 tys km.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 22:54   #14
Chomik75
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 16-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: s max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Dziękuję za szczerą opinię. :-) Coraz częściej mam wrażenie, że srebrna strzała ma u mnie "dożywocie". Pozdrawiam.
Chomik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 09:39   #15
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli już nawet trafisz na SMax z 2013-14 z naprawdę niskim przebiegiem to stanowczo nie będzie kosztował 50tys PLN.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 16:32   #16
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Jak interesuje Cię wyłącznie przebieg to złóż mi dobra ofertę na mojego smaxa bez filtra cząstek stałych z pełną historią aso, przebiegiem 168 tys na dzień dzisiejszy ale z 2008 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zostanie Ci sporo kasy żeby to dobrze serwisować przez najbliższe 5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 21:33   #17
Chomik75
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 16-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: s max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Cytat:
Napisał ravag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak interesuje Cię wyłącznie przebieg to złóż mi dobra ofertę na mojego smaxa bez filtra cząstek stałych z pełną historią aso, przebiegiem 168 tys na dzień dzisiejszy ale z 2008 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zostanie Ci sporo kasy żeby to dobrze serwisować przez najbliższe 5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuszące ale....mój ładniejszy...bez urazy he he. ;-)
Chomik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 22:08   #18
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poczuje się wywołany do tablicy, bo mam trójkę dzieci, mam Grand C-MAX'a i miałem Galaxego '09.
Dodatkowo mój Grand jest 7 osobowy, więc bagażnik mniejszy.
Jeśli chodzi o pakowanie się na wakacje, mam boska, Ale głównie na narty, przy 5 osobowym miejsca będzie dość, no chyba że masz jeszcze wózek. Prowadzi się ok, silnik 150KM daje sobie radę. Oczywiście jest ciasniej niż w Galaxym ale wciąż jest dobrze. Jakbyś miał pytania to pytaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 22:24   #19
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

Cytat:
Napisał Chomik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuszące ale....mój ładniejszy...bez urazy he he. ;-)
To Ci chciałem właśnie powiedzieć. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zwłaszcza przy takim budżecie. Pozdrowienia!

Ostatnio edytowane przez ravag ; 25-07-2019 o 22:36
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 22:53   #20
Chomik75
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 16-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: s max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zmieniac czy nie. Porada.

AstraC wózek jeszcze pewnie w tym roku niestety zajmuje sporo miejsca. A jak spalanie 1.5? Jazda miejska i jak trasa?
Chomik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.