Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2020, 15:09   #1
Arper
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-07-2020
Skąd: Białystok
Model: Ford Monde Vignale MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180km
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Szanowni forumowicze,

Któryś z Was może mi podpowiedzieć czy w Monedo mk5 da się zrobić tak żeby zapalniczka pod konsolą środkową działała tylko podczas włączonego zapłonu?
Zamontowałem kamerkę i boję się, że któregoś dnia zapomnę odpiąć jej z gniazda i rano nie będę mógł odpalić auta ;(

Jestem kompletnym laikiem w tych tematach, więc serdecznie proszę o łopatologiczne wytłumaczenie rozwiązania problemu.

Pozdrawiam
Piotrek

Arper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 15:43   #2
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

W Mondeo MK4 oraz w Focusie MK2 zasilanie tej zapalniczki wyłącza się gdzieś tak po 30 minutach. Sprawdź to u siebie. Zajmie to tobie tylko 30 minut
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 15:48   #3
Arper
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-07-2020
Skąd: Białystok
Model: Ford Monde Vignale MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180km
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Wczoraj czekałem około 20 min i zwątpiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz włączę stoper i cierpliwie poczekam 30 min.

Jeżeli zapalniczka wyłączy się po 30 minutach to nasuwa się pytanie czy nawet tak krótki okres czasu nie da w kość akumulatorowi? ( szczególnie zimą)

Dziękuję za odpowiedz !
Arper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 16:09   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Cytat:
Napisał Pejotwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oraz w Focusie MK2 zasilanie tej zapalniczki wyłącza się gdzieś tak po 30 minutach
Bzdura, Mk2 = zasilanie 24/7. Zresztą autor ma Mk5 gdzie to może być zupełnie inaczej zorganizowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak zresztą widzisz po różnicy między Mondeo a Focusem z tej samej epoki.

Cytat:
Napisał Arper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy nawet tak krótki okres czasu nie da w kość akumulatorowi?
Jak akumulator jest trupem to to bez znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak jest sprawny to nie zrobi to na nim wrażenia. To jakieś 2 sekundy kręcenia rozrusznikiem.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 17:42   #5
Arper
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-07-2020
Skąd: Białystok
Model: Ford Monde Vignale MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180km
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Po 30 minutach zasilanie zapalniczki działa dalej.
Ma ktoś na to jakiś patent? :-)
Arper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 18:07   #6
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Mam Focusa MK2 2008 i na 100 procent odłącza zasilanie. Wtedy kiedy gaśnie licznik kilometrów. Mniej więcej 30 minut. Z dokładnością do plus minus 10 minut Wpisz sobie w google a nie gadaj że bzdura. Część na odłączana a część niestety nie. Nie wiem od czego to zależy.
W moim Mondeo MK4 2008 to samo. Za to zapalniczka w bagażniku ma zasilanie cały czas.
I to nie jest dokładnie 30 minut jak w zegarku. Jedni mają więcej, inni mniej.
Właśnie zauważyłem że w Mondeo MK4 w instrukcji jest nawet napisane że zapalniczkę można używać do 30 minut od wyłączenia zasilania. Może w instrukcji do mk5 też o tym piszą?

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 19-07-2020 o 18:14
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 22:59   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Cytat:
Napisał Pejotwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Focusa MK2 2008 i na 100 procent odłącza zasilanie.
W takim razie masz jakiś dorobiony układ, bo fabrycznie nie odłącza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A rady w stylu "wpisz sobie w google a nie gadaj że bzdura" proponuję zastosować najpierw na sobie żeby się nie ośmieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z naszego forum
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "[Focus 2004-2008] Gniazdo zapalniczki bez przerwy ładuje, jak inaczej uzyskać 12V i 5V?"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "[Focus 2004-2008] Gniazdo zapalniczki pod zapłon - jak?"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "[Focus 2008-2011] Po wyjeciu kluczyka prad jest nadal w zapalniczce"
itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak zobaczysz schemat elektryczny to łatwo zauważysz, że do zapalniczki prąd idzie od plusa akumulatora przez FJB bezpiecznik F4, dalej na gniazdo C96 GEMu gdzie jest bezpiecznik F39 i dalej prosto do zapalniczki skąd odchodzi do punktu masowego na słupku A pasażera. Nie ma na tej drodze żadnych przekaźników które mogłyby odłączyć zasilanie.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 00:21   #8
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Może rzeczywiście masz rację i pomieszało mi się z Mondeo MK4. Mk5 ma bliżej do Mondeo MK4 niż do Focusa MK2 więc jest większa szansa że też po pewnym czasie odłącza prąd.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 20-07-2020 o 00:26
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 19:41   #9
Arper
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-07-2020
Skąd: Białystok
Model: Ford Monde Vignale MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180km
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Wpadłem na pomysł, że może istenieje samochodowa ładowarka czasowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. muszę poszukać u chińczyków...
Arper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 12:36   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową

Sprawdź czy zapalona lampka się wyłącza po pół godziny, może stamtąd by się dało wziąć zasilanie? Ewentualnie doczytaj który z bezpieczników ma zasilanie "po zapłonie" i z niego przez złodziejkę wyprowadź sobie przewody do zasilacza i dalej do kamerki.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.