Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2020, 18:04   #1
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Jak nie urok to przemarsz wojsk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazjonalnie przy pierwszym porannym odpaleniu silnik chodził nierówno, telepało silnikiem jakby nie palił na wszystkie cylindry. Wystarczyło odpalić ponownie i problemu nie było. Co prawda od dłuższego czasu mrugała w czasie jazdy kontrolka świec ale w warsztacie naprawiającym Fordy powiedziano mi , że może to być błąd krórejś z żarówek - więc nie przejmowałem się tym.
Dzisiaj wiem, że był to błąd.
Poczytałem, że trzeba zczytać błędy, niestety jedyny warsztat do którego zdążyłem przed zamknięciem chciał mnie umówić na środę.
A planowałem wyjazd w trasę ok. 5 tkm w przyszłą niedzielę.
Jutro rano spróbuję znaleźć warsztat gdzie odczytają błędy.
Ponieważ silnik przy przebiegu 350tkm nie wziął grama oleju przez 12tkm, zapala błyskawicznie, po mieście przy jeździe niezbyt ekonomicznej pali od 8,5 do 9l (furgon max podwyższony), po zagrzaniu pracuje cichutko (jak na klekota) wydaje mi się OK.
Obstawiam pompę wtryskową, a w zasadzie jej sterownik. Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę gdzie szukać problemu.Zostało mi bardzo mało czasu na usunięcie problemu.


Ostatnio edytowane przez konfederator ; 20-08-2020 o 18:06
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 19:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Cytat:
Napisał konfederator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
telepało silnikiem jakby nie palił na wszystkie cylindry.
Czy mówisz o wolnych obrotach? I czy słychać nieregularne stuki - zmieniające się mocno po puszczeniu sprzęgła na luzie. Przypominające trochę toczącą się puszkę z metalowymi przedmiotami w środku.
Jeżeli tak - to może to być dwumasa.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 19:42   #3
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mówisz o wolnych obrotach? I czy słychać nieregularne stuki - zmieniające się mocno po puszczeniu sprzęgła na luzie. Przypominające trochę toczącą się puszkę z metalowymi przedmiotami w środku.
Jeżeli tak - to może to być dwumasa.
Trudno mi to sprecyzować , Transit jest pierwszym klekotem jakiego miałem w moim życiu. Zawsze preferowałem benzynowe, ale w czasie gdy szukałem Transita były w przedłużonej i max podwyższonej wersji tylko diesle.
Dlatego odnoszę wszystko w porównaniu do benzynowych.
Nigdy nie próbowałem ruszać, jak tylko zorientowałem się że jest coś nie tak to gasiłem i zapalałem ponownie.
Dwumasę wymienia się bez przeróbek na zwykłe koło zamachowe ?
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 20:19   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Cytat:
Napisał konfederator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwumasę wymienia się bez przeróbek na zwykłe koło zamachowe ?
Tak, kupuje się kpl. koło, tarcza i docisk.
Ale teraz współczesne dwumasy wytrzymują 250 kkm bez problemu. Dwadzieścia lat temu było gorzej.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 23:25   #5
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Błędownikwyczytał :

P0650 kontrola MIL
P0149 dozowanie paliwa
P1564 sterownik pompy wtryskowej

Ja obstawiam pompę wtryskową , w szczególności jej sterownik
A Wy ?
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2020, 19:57   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Cytat:
Napisał konfederator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0650 kontrola MIL
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Cytat:
Napisał konfederator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0149 dozowanie paliwa
No... można by długo w tym temacie, podsyłam przykładowy wątek. Może pojeździj jeszcze i zobacz, czy coś się zmienia - bo grzebanie w sterowniku nie zawsze pomaga i trzeba wyjmować pompę i wysyłać do serwisu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-08-2020 o 20:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 21:34   #7
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... można by długo w tym temacie, podsyłam przykładowy wątek. Może pojeździj jeszcze i zobacz, czy coś się zmienia - bo grzebanie w sterowniku nie zawsze pomaga i trzeba wyjmować pompę i wysyłać do serwisu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za pomocny wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj sprawdziłem w/g wskazówek z elektrody, które tam umieściłeś.
Okazało się , że na zaworze kąta wtrysku brak przejścia. Wymieniłem na inny używany i auto po odpowietrzeniu odpaliło i chodziło na wolnych obrotach ok. pół godziny.
Rokuje nieźle. Jak pojeżdżę kilka dni to zdam relację.
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 22:24   #8
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika, falujące wolne obroty, spadek mocy

Upłynęły już 4 tygodnie i prawie 5 tkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto nadal jeździ i ma się nieźle.
Ponieważ podejrzewałem, że sprawcą uszkodzenia elektrozaworu był zacierający się tłoczek a nie było czasu na wyjmowanie pompy i sprawdzenie tego - do pierwszych dwóch zbiorników paliwa przy tankowaniu wlewałem dodatek do ON firmy Liqui Moly poprawiający smarowanie pompy wtryskowej. Kolega poradził mi aby w tej sytuacji co drugi zbiornik doprawiać 200ml Mixolu. Poszedłem na całość i na każde tankowane 60l wlewam 150ml oleju do silnika dwusuwowego przy tankowaniu. Żadnych złych objawów nie zauważyłem oprócz czasami pokazującej się kontrolki błędów (przed wyjazdem przy odczytaniu był to błąd EGR).
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.