Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2020, 14:00   #961
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał slawpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po 4 latach jeżdżenia z silnikiem spalającym 0,5 litra oleju na 300 km zrobiłem na początku roku remont u PW CAR w Płońsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I jakby ktoś się zastanawiał nad remontem to mogę polecić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Konkretne podejście do sprawy. I najważniejsze - śmiga jak nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki koszt całkowity? Ubytek oleju zanikł całkowicie?

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2021, 13:53   #962
Paweł F1
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-01-2021
Skąd: Stargard
Model: Mazda 5 2.0 i
Silnik: 2,0 i
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Świetny wątek, wielkie dzięki pozdrawiam.
Paweł F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 17:32   #963
Kryszaq
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-04-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max GHIA
Silnik: 2.0 B
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam, czy we wrocławiu lub okolicy ktos moze polecic warsztat odnosnie remontu ? Pozdrawiam
Kryszaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 18:32   #964
gales
ford::beginner
 
Avatar gales
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 24-07-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Zapytaj użytkownika MIREKTERAZPOLSKA
gales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 20:13   #965
fotel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2021
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam,

Czy ktoś zna lub mógłby polecić jakiś warsztat który podejmie się remontu Durateca 1.8 125km w Częstochowie lub okolicach? Chodzi oczywiście o spalanie oleju.
Alternatywnie czy ktoś ma do sprzedania cały silnik 1.8 benzyna w stanie dobrym.

Z góry dziękuje za info!

Ostatnio edytowane przez fotel ; 21-09-2021 o 11:54 Powód: Aktualizacja wpisu.
fotel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 19:15   #966
zielony02
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-12-2014
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 125 km
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam. Mondeo2001 1.8 duratec. Auto spalało mi niemal że 1litr oleju na ok 600 km, a że dojeżdżałem codziennie do pracy 100 km w dwie strony, to co tydzień dolewka. Z gurki na bezgaziu po przejechaniu ze 200m po wciśnięciu pedału gazu, czarna chmura za mną. Wziąłem się za remont, głowica do planowania i wymiana uszczelniaczy. Po wyjęciu tłoków ukazały się zapieczone pierścienie. Kupno nowych i założenie. Po drodze wymiana łańcucha rozrządu, bo klekotał, nie muwiac, że rozciągnięty na maxa, napinacz już prawie wyskoczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a mówią że dożywotni. Złożenie wszystkiego do kupy i jazda tak do 3 tys obrotów max przez chyba 1000 km. Wszystko w garażu na lewarku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to było w 2015r. do dziś zero ubytku oleju, od wymiany do wymiany. Nie było nic miezone, tylko zakup i włożenie. Może komuś przyda się opis. Pozdrawiam
zielony02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2021, 22:07   #967
mcmarcopolo
ford::beginner
 
Avatar mcmarcopolo
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

ja właśnie jestem po remoncie silnika 1,8 TDCi... po przebiegu 330tyś km. Wina oczywiście moja, bo zapowietrzyła się szyna wysokiego ciśnienia. Więc zdjąłem przewód powietrza za filtrem i na Plaka odpaliłem auto... oczywiście spieszyłem się bo rano miałem opóźnienie, więc po odpaleniu auta nie przykręciłem obejmy od przewodu powietrza za filtrem tylko założyłem, bo przecież jak będę w pracy to dokończę.... i pojechałem. W pracy natychmiast musiałem pojechać 1,5km do sąsiedniej firmy i... odpaliłem silnik, ujechałem około 500m i na tym był koniec jazdy. Silnik zgasł i już nie odpalił nawet na plaka... po zdjęciu głowicy okazało się że 2 i 4 cylinder zmasakrowany jakbym młotkiem przyłożył w sam środek tłoka, turbina po zimnej stronie prawie bez wiatraka.... coś wpadło do dolotu bo wąż powietrza nieprzykręcony w trakcie podróży spadł z filtra....Remont : nowe tłoki, pierścienie, panewki, remont głowicy: nowe zawory uszczelniacze , planowanie.... remont turbiny, nowe uszczelki, nowy rozrząd (który po założeniu zaraz padł napinacz), nowa pompa wody, honowanie cylindrów. Katalizator okazało się, żę zapchany i skorodowany więc nowy.... koszt całkowity z robocizną prawie 13 tys... teraz pracuje jak pszczółka. Po dotarciu silnika wymiana oleju i cieknącego siemeringa na wałku rozrządu. Wymieniłem oczywiście przelewy bo wypadały z wtrysków. i mimo założenia nowych przdzelewów i tuningu sprężynowych zawleczek, przelewy wypinają się z wtrysków, a paliwo "myje" silnik... chyba zastosuję trytytki bo kolejnego przelewu za 150 zł nie kupię bo nie mam gwarancji, że nie będzie się wypinał.... Remont można robic ale tylko wtedy jak chcesz jeździć tym autem jeszcze kilka lat....
mcmarcopolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2021, 22:15   #968
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał mcmarcopolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja właśnie jestem po remoncie silnika 1,8 TDCi
Urzekająca historia. Szkoda tylko, że bez związku z tematem.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 16:10   #969
yogy22
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-08-2021
Skąd: Kluczbork
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 125 KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam,
Poszukuje sprawdzonego mechanika zajmującego się remontami silników ford z okolic opolskiego (w grę wchodzi również śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie)np. Wrocław, Wieluń, Katowce, Częstochowa.
Do remontu silnik w mk3, benzyna 1.8 125 KM.
Silnik bierze olej 1,5-2.5 na 1000 km, ponad to od pewnego czasu czuje spadek mocy.
Bardzo proszę o jakieś namiary.

Z góry dziękuje za info!

Ostatnio edytowane przez yogy22 ; 20-02-2022 o 16:11 Powód: literówki
yogy22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2023, 16:11   #970
songo94
ford::beginner
 
Imię: Denis
Zarejestrowany: 31-10-2018
Skąd: Kluczbork
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witajcie, mój focus brał 2l oleju na 1000km i w końcu wypaliło zawór, auto poszło do remontu ale głowica ma zatarte wałki rozrządu, mogę kupić tanio po regeneracji ale z C-Max czy w każdym duratecu 1.8 125km głowica jest sama?
songo94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.