Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2020, 15:56   #1
kovik
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza

Witam. Od czerwca tego roku jestem posiadaczem Forda Galaxy 2.0 tdci w automacie.
Mam z nim pewne problemy. Nie jestem specem w sprawach mechaniki a można by rzec że się w ogóle nie znam, więc samodzielne naprawy ograniczam do wymiany żarówek.
Co do problemów to mam takie zapytania do fachowców jakimi Wy jesteście. (wazelina przede wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
1.Pewnego dnia wracając z pracy "zawiesiły" mi się zegary czyli wszystkie wskazówki czy to licznika prędkości, czy to obrotomierz, czy temp, czy poziom paliwa stanęły w jednym miejscu i nawet wyłączenie silnika i ponowne odpalenie nie "naprawiło" sytuacji. Poczytałem na forum, że nastąpił czas na wymianę zegarów itp. uderzyłem dwa razy w "deskę rozdzielczą i problem ustąpił. Pojawiło się to jeszcze raz, więc znanym siłowym sposobem poradziłem sobie z tym problemem. Od tamtego momentu problem się już nie pojawił.
2. Po tamtej awarii na liczniku pojawiały się kosmiczne (dochodziło nawet do 99l/100km i opadała) wartości średniego spalania i ta wartość zmieniała się tak jakby to była wartość chwilowego spalania. Normowało się dopiero po przejechaniu ok 100 km.
3. Zauważyłem, że nastąpił szybki wzrost spalania paliwa - tak do 10l/100 km w cyklu mieszanym
4. usłyszałem, że w tych galaxiakach jest dpf "mokry" czyli dolewać trzeba jakiś płyn - prawda to?
5. Czy w moim sprzęcie jest sonda lambda i czy jej awaria może być NIEoznajmiona poprzez kontrolkę" CheckEngine"?
6. Sterowanie (przełączanie między średnim spalaniem a np temp otoczenia czy ile pozostało km do opróżnienia baku) komputerem pokładowym jest możliwe dopiero po przejechaniu ok 15-20 km.wcześniej było normalnie. Czy może być to związane z zawieszeniem zegarów? Dodam, ze lewe przyciski na kierownicy "łapią" od chwili odpalenia.
7. Czy ewentualny wzrost spalania może mieć związek z wtryskiwaczami i czy po diagnostyce komp wyjdą takowe awarie?
8. ASB przerzuca biegi tak przy obrotach ok 2000-2200 (oprócz biegu 3/4 to jest 2500 - 2800 - czy to normalne?)
9. Przymierzam się do wymiany oleju w ASB i w warsztacie po zapytaniu czy robią metodą statyczną czy dynamiczną powiedział ze z dynamicznej oni się już "wyleczyli" bo po takim przebiegu (230kkm) to za 3-4 tyg przyjechałbym z awarią skrzyni więc polecają tylko i wyłącznie metodę statyczną

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i wskazówki


Ostatnio edytowane przez kovik ; 03-09-2020 o 13:33
kovik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 14:36   #2
kovik
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza

Ponawiam pytanie.
Byłem na diagnostyce komputerowej Wyszło mi:
- różnica ciśnień spalin 8 mbar - zapchany DPF (tak mechanior stwierdził)
- rozcieńczenie oleju silnikowego 0.73l
- U015500 - komunikacja ze wskaźnikiem wielofunkcyjnym
- P003A - czujnik położenia regulatora ciśnienia doładowania poza zakresem zadanym (turbina się zacina ewentualnie czujnik położenia nastawnika)

Czy powyższe usterki mogą mieć wpływ na któreś problemy z postu pierwszego?
Dziś po przejechaniu 130 km zalałem na shelu to lepsze paliwko bo taka promocja i wyszło prawie 15 litrów!!! a jeździłem tylko do pracy 40 km z czego 30 to ekspresówka. Na kompie pokazuje mi średnie spalanie w granicach 8-8.2 Skąd taka rozbieżność czy może jest to efekt pracowników shela aby sobie wyrównać straty podkręcają liczniki?

Mechanior polecił po wymianie oleju dolać "CERATEC LIQUI MOLY", który ma poprawić pracę turbiny
Polecił też jakiś dodatek - specyfik do paliwa, który ma pomóc w oczyszczeniu DPF
kovik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 17:56   #3
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza

czyść dpf a nie jakieś magiczne płyny
zmień mechanika
filtr paliwa wymieniony?
czujnik sterowania turbiny do wymiany
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 10:24   #4
kovik
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza

Z deską rozdzielczą problem usunięty - mam nadzieję że na stałe. Winowajcą były luty. Mechanior stwierdził, że już wcześniej coś było przy nim robione bo plomby na liczniku pozrywane. Jeszcze tylko muszę na poprawkę pojechać bo prędkościomierz nie podnosi się.

Czujnik kopiowania turbiny wymieniony jak i sama turbina wyczyszczona.
kovik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 13:28   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza

Jakie plomby?
Liczniki nie są plombowane, mały/C/C+, żaden nie ma plomb i jak ktoś umie to nie ma śladów po otwieraniu.
Natomiast przy otwieraniu potrafię ocenić na etapie rozkładania, czy ktoś już tam był wcześniej.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.