Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2009, 16:27   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Smile Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Witam
Czy już ktoś planuje pomału jakiś długi wyjazd, do Chorwacji, Hiszpani, Włoch? Jak przygotowujecie swoje auta?
Co jeśli np padną wtryski w połowie trasy, albo silnik się zagrzeje itd. Co w przypadku stłuczki w obcym kraju?
Oraz czy polecacie jakieś drogi, państwa? a może byliście gdzieś i jakaś krótka relacja z jazdy do tego miejsca?

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 16:46   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,496
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Witam
Jeździłem daleko, za granicę i dłuższe wyjazdy w kraju i nie przygotowywałem auta specjalnie.
Jeśli wiesz, że coś autku dolega to trzeba naprawić przed wyjazdem i tyle.
"a co będzie jak padną wtryski" - a co będzie jak w przedszkolu mojego dziecka bedzie pedofil.
Jak zaczniesz rozważać co może się stać to wylądujesz na tapczanie u psychoanalityka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie, fordów nie trapią awarie które nagle unieruchomią auto w trasie.

Możesz wykupić Assistance Holowniczy - holują do najbliższego warsztatu.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 18:38   #3
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Witam.
Zgadzam się z przedmówcą.
Ja Mondeo kupiłem w czerwcu 2008 - a w lipcu jechałem nim do Chorwacji. Po zakupie wymieniłem olej (silnik, ASB) , filtr oleju , powietrza , paliwa. Sprawdziłem auto na stacji diagnostycznej - amorki , hamulce, zawieszenie. Sprawdziłem stan płynów eksploatacyjnych, wycieraczek ...
I w drogę...
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 18:53   #4
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

myślę że warto skontrolować ogumienie przed dalszą trasą czy nie ma żadnych wybrzuszeń i czy bieżnik zużywa się równomiernie.
W trasach raczej nie jeździ się wolno a wystrzał opony przy prędkości 120 podczas wyprzedzania tira do przyjemnych nie należy że nie wspomnę już o tym że samochód z zbyt niskim ciśnieniem w oponach pali sporo.
__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 19:56   #5
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Czy już ktoś planuje pomału jakiś długi wyjazd, do Chorwacji, Hiszpani, Włoch? Jak przygotowujecie swoje auta?
Co jeśli np padną wtryski w połowie trasy, albo silnik się zagrzeje itd. Co w przypadku stłuczki w obcym kraju?
Oraz czy polecacie jakieś drogi, państwa? a może byliście gdzieś i jakaś krótka relacja z jazdy do tego miejsca?
SrebrnaStrzała nie żebym był złośliwy, ale znając historię Twojego auta z tego forum, nigdzie daleko...tym bardziej za granicę, nie pojechałbym.A już na pewno bez dobrego ubezpieczenia.

Ja swoim byłem niemal wszędzie...bez żadnych przygotowań. Zapełniałem tylko bagażnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 20:51   #6
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

cześć Zawika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

heh... jakbym miał przygotowywać swoje mondo do każdego wyjazdu z Klientem po auto to.... po każdym powrocie leciałbym do "mechanika" na przegląd, kompa i bóg wi co jeszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ludzie... bez przesady..... jak auto jest eksploatowane i dbane na bieżąco to co wy chcecie "przygotowywac" przed wyjazdem ??
co najwyżej żarówki, bezpieczniki i bańka z płynem do spryskiwacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 21:05   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Cytat:
Napisał Zawika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebrnaStrzała nie żebym był złośliwy, ale znając historię Twojego auta z tego forum, nigdzie daleko...tym bardziej za granicę, nie pojechałbym.A już na pewno bez dobrego ubezpieczenia.

Ja swoim byłem niemal wszędzie...bez żadnych przygotowań. Zapełniałem tylko bagażnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Wrzuciłeś swoje 2 grosze, że tak napiszę.
...ale masz racje, jednak w tym wypadku pożyczyłbym samochód od ojca, a sam ostatnio sie bardzo mocno zastanawiam nad st220 z 2003 roku.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 21:10   #8
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

chyba wiesz czy auto jest sprawne, to nie te czasy że jadąc maluchem drugi silnik był w bagażniku, ale ciekawe jest to że jadąc po germani na awaryjnym stoją audi, merce, mondka jeszcze nie widziałem
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 21:16   #9
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Witam, wczoraj wróciłem z dość długiej trasy 1100 km i faktycznie powymieniałem wszystkie płyny, oleje, filtry myślałem że wszystko ok. A tu na autostradzie niemieckiej przy 160 km/h odpadł mi tylny tłumik, zaraz przy przyłączeniu tylnej puszki. Okazało się przegnite w tym miejscu (cały układ jeszcze oryginał bez łączeń). Szczęście że trzymał się na tylnej gumie i nie odpadł na inne auto. Chociaż będziesz sprawdzał i tak może coś nawalić.
Pozdrawiam
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 21:23   #10
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Albo masz samochód sprawny na 100% albo ....wiesz co niedomaga i decydujesz.
Jeśli ma coś "paść" ( typu wtryski )to padnie i tylko złośliwość rzeczy martwych ( lub prawo "Murphiego") sprawią ,że będzie to daleko od domu.Czego Tobie ani nikomu nie życzę.
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.