Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2017, 15:39   #91
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Talking Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

To jakieś fatum w tym silniku, z dynamometrykiem wszystko dokręcałem, oryginalne części założyłem. Pół roku i wywaliło uszczelkę miedzianą w tym samym miejscu co ostatnio. ehh, ostatnie podejście.

__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 07:33   #92
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Ja wczoraj zabrałem się za wtryskiwacz jednak już na samym początku nie podobał mi się oring na listwie powrotu paliwa wtryskiwacza, kupiłem z ASO od 1.8 ponieważ do 1.6 jest tylko zestaw razem przewodami. Dodatkowo wziąłem jeszcze oring dedykowany do transita wydaje się być trochę grubszy i może jak dalej będzie przepuszczać to go wrzucę bo mam ogólne wrażenie że trochę lata ten plastik w gnieździe wtryskiwacza, pozostałe jakoś lepiej są osadzone.
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 13:41   #93
Ziarno90
ford::amateur
 
Avatar Ziarno90
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cześć!
Jakiś czas temu po przejechaniu krótkiego odcinka drogi na wolnych obrotach dało się usłyszeć "cykanie". Zajrzałem pod maskę i po zbadaniu dźwięku udało się znaleźć winowajcę - nieszczelność wtryskiwacza. Nakręciłem film jak to wygląda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Generalnie nie czuję się na siłach, żeby podjąć się tego typu naprawy - ale chciałbym kupić elementy (uszczelki, podkładki), które potrzebne są do naprawy - jesteście w stanie wskazać konkretnie?
Moja foka posiada jednostkę z poradnika - 1.6 tdci 90 km.
Czy warto zmieniać pozostałe uszczelki, mimo, że nic z pozostałymi wtryskiwaczami się nie dzieje?

Z góry dzięki za pomoc!

Ostatnio edytowane przez Ziarno90 ; 03-03-2017 o 13:48
Ziarno90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 10:52   #94
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Wczoraj wymieniałem na 1 wtrysku, reszta u mnie sucha, a wtrysk, który wyciągnąłem czysty więc dla mnie sensu nie było. Sprawa jest banalnie prosta nawet dla laika (a ja się właśnie legitymuję takim doświadczeniem) wszystkie części i ich numery przewalają się w poście, kupiłem uszczelki w zwykłym motoryzacyjnym i ustalacz w peugocie bo tańszy, zestaw kluczy wzbogaciłem o nasadkę imbus nr 7. Pół godziny roboty + odpowietrzanie na powrocie paliwa, dokręcone na czuja bo po innych wtryskiwaczach widziałem, że one tak delikatnie są dokręcone. PS. odpowietrzanie bez pompki próżniowej jest możliwe ale płuca mnie fest paliłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 23:07   #95
michal1501
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

U mnie po uszczelnieniu wtryskow foka nie chce odpalic. Uklad wydaje się być nie zapowietrzony, filtr jest zalany paliwem, odpala na plaka ale odrazu gasnie. Komputer pokazuje brak cisnienia na listwie
michal1501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 04:32   #96
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Zobacz czy paliwo jest w dwóch przewodach które są po lewej stronie kolektora, jak nie to bierzesz wężyk i ciągniesz z baku aż się pojawi...
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 09:56   #97
michal1501
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

A jeśli jest w 2 przewodach to co może być?
michal1501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 20:34   #98
michal1501
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Jednak paliwa nie bylo, sam zrobilem to na warsztacie na oczach mechaników którzy twierdzili ze to nic nie da. Ich mina jak zapalil bezcenna. Dziękuję za informacje
michal1501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 09:01   #99
Radek663
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 03-11-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam.
Jestem w trakcie wymiany nieszczelnego kolektora ssącego,
którego 'rozerwało' podczas przyspieszania przy prędkości obrotowej ok. 3500/min - usłyszałem tylko "strzał" a skutki to spadek mocy i okresowe dymienie z wydechu...
Chciałem się zapytać o jakieś sugestie skąd takie nadciśnienie w kolektorze i czy ewentualnie warto by było coś konkretnego sprawdzić w tej sytuacji?
Z góry dzięki za info.
Radek663 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 09:28   #100
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

W którym miejscu rozerwało?

Mi kiedyś rura od IC już idąca pękła. Za mną była zasłona dymna jak tylko dodałem gazu.

Była plastikowa, strzeliła na szwie. Kupiłem gumową z polifta. Harmonijka lubi też się zepsuć albo ta za rezonatorem.

Ciśnienie nie powinno być wyższe niż 2.7bara w dolocie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , kolektor ssący , uszczelka pokrywy zaworów , wtryskiwacze , wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.