Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2013, 19:52   #1
JarosławSobieski
 
Postów: n/a
Domyślnie Wymiana wariatorów i zaworów VCT. Focus 1.6 115KM. Polecany warsztat, Warszawa.

Dzień dobry Szanowni Koledzy.
Jest to mój pierwszy post na tym forum (oraz pierwszy Ford), więc proszę o wyrozumiałość.

Poszukuje serwisu (nie ASO) w Warszawie, który dobrze wykona wymianę rozrządu plus kółka "wariatorów" oraz zawory VCT.
Oglądałem opinie o różnych serwisach w Warszawie, ale są bardzo mieszane zdania, a kłopot IMHO jest nietypowy.

Krótko historia problemu.
- Kupno auta, Focus benzyna 1.6 115KM 103000km przebiegu.
Po niedługim czasie pojawia się "check engine", błąd P000A " położenie wałka rozrządu strony ssącej A, opóźnione warunki regulacji".
- 3 wizyty Feu Vert Ursynów przy Realu. Zakończyło się wymianą czujnika położenia wałka, ale błąd wracał.
- wizyta w ASO Forda. Ursyn Car, polecono wymianę pełnego rozrządu plus kółka "wariatory" i zawory VCT lub wymianę jednego zaworu VCT na początek.
Zdecydowałem się na drugą opcję (cena). Błąd wrócił.

Poszukuję teraz serwisu, który dobrze a przy okazji w dość rozsądnej cenie będzie w stanie wykonać taką usługę. Będę bardzo wdzięczny jeśli polecicie mi kogoś kto był by w stanie to zrobić.

Wyszedł dość długi post, ale chciałem żeby wszystko było jasne. Jeśli uważacie, że temat powinien znaleźć się w innym dziale, proszę moderatorów o przeniesienie albo sam to zrobię.
Dziękuję bardzo z góry za pomoc.

Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 21:22   #2
bubi14
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: Jelenia Góra
Model: ford focus II
Silnik: 1,6 VTi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana wariatorów i zaworów VCT. Focus 1.6 115KM. Polecany warsztat, Warszawa.

Witam! Sam szukałem odpowiedzi w necie na powyższy błąd i pomógł mi w tym kolega drake na jednym z forum. Należy wymienić wariatory wałków rozrządu. Błąd ten oznacza problem z dolotowym ale lepiej wymienić od razu dwa. Kolega polecał "ford e sklep" i tam zamówiłem- na stanie nie posiadają tylko sprowadzają na zamówienie. Koszt 615 zł za 2 wariatory (ssący i wydechowy), 2 śruby na wałki i uszczelka pod pokrywę zaworów. (od razu uprzedzam że wysłali mi zła uszczelkę nie od tego modelu ale sklep spokojnie mogę polecić) Autko się teraz pięknie zbiera z niskich obrotów no i błędu nie wywala. Szkoda kasy na inne części.
Dodam , że tydzień przed wymiana wariatorów wymieniałem rozrząd kompletny z pompą i błąd dalej wywalało. Na jednym z forów kolega drake wyczerpująco opisał błąd P000A i jego eliminację. Pozdrawiam

Bump: Mechanik bedzie potrzebował przyrząd do blokady rozrządu i do blokady wałków, mój magik blokadę wałków wykonał sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bubi14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 20:21   #3
arczi02
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana wariatorów i zaworów VCT. Focus 1.6 115KM. Polecany warsztat, Warszawa.

Mogę polecić mechanika z ożarowa mazowieckiego. Mi wymieniał właśnie te koła i odpukać jest wszystko dobrze. Ale zalecił wymiane rozrządu bo to jedna robota(kasa)ja miałem przejechane 90000km.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 15:29   #4
Pabikov
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana wariatorów i zaworów VCT. Focus 1.6 115KM. Polecany warsztat, Warszawa.

Poproszę o kontakt do mechanika.
Pabikov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.