Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2017, 06:50   #651
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

czaję. dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 19:59   #652
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Chyba jednak pójdę w stronę czujników Steelmate EBAT D2 Flush Mount. cena nie zabija. Ekranu miec nie musze jednak, a wymienie no-namy ktore mam ktore dzialaja jak chca... jedynie musze kupic nowy "hokej" do zderzaka bo obecne dziury beda za duze i w dodatku czujniki sa za gesto osadzone przez co prawie w cale nie "wyczuwaja" przeszkód po bokach.

A jak polecacie montowac: w zderzaku czy wlasnie jak ASO lubi w hokeju?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 07:20   #653
sedes
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam kolegów.
Szukam kogoś z Krakowa, kto ogarnia temat założenia tylnich czujników parkowania z możliwością wyświetlania tego na CNVERSE + .
Do założenia do Forda Mondeo Mk4 z 2011 r, po lifcie.
Jak ktoś ma jakieś namiary to poproszę.

Pytanie nr 2 - gdzie szukać instalacji , która miałaby być przygotowana pod czujniki?
sedes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 22:41   #654
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Jeżeli chcesz wyświetlanie czujników na conversie, musisz wgrać soft.

Szukaj wtyczki po zderzakiem tył. oraz pod prawą lampą.

Pisz do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 18:05   #655
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cześć,

Bardzo proszę może ktoś wie, gdzie wg. fabryki powinny z tyłu być zamontowane czujniki w Mondeo mk4 przed lifcie HB? Co auto to widzę w różnych miejscach i już zgłupieć idzie. Ja mam w hokeju ale bardzo blisko siebie przez co mam wrażenie że nie zbierają dobrze boków bo przy cofaniu np. często nie widzą nic co jest z boku samochodu. Wyczulone też są przez to na wszelkie kretowiny, krawężniki itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

BTW. ostatnio sprawdziłem co mam z tyłu i wyszło że mam czujniki firmy Cobra (ci sami co sa od alarmow) dobre te czujniki czy lepiej wymienić? Ktoś miał z nimi styczność?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 10:18   #656
Kuna74
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009 Grudzień
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cóż rozpocząłem nowy mod czytaj dodanie fabrycznych czujników cofania. Od naszego kolegi z forum kupiłem hokey z czujnikami tył do przed lifta moduł pdc razem z wiązka od buzera dla pewności. Brakuje mi wiązki od czujników do kostki pod zderzakiem Ale mam nadzieję że kolega dośle. Problem tkwi gdzie indziej nie mam wiązki od buzera tam gdzie byś powinna czyli za prawym fotelem pasażera ani w okolicy tylnej lampki??? Przewody wychodzą z kostki do buzera Ale idą gdzieś pod podłogę nie zbierałem dalej. Ale tu pytanie mam radio Sony czytałem na forum forda że jest opcja że dźwięk jest z głośników radia??? Dodam że instalacja pod moduł i czujniki jest fabryczna, convers. Czy kaj skomletuje zestaw , po aaktualizacji będzie działać? Ktoś przerabiał ten temat?
Kuna74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 13:37   #657
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Pomózcie
Mk 4 mondeo tył dołozony zaden problem , dzis zdejmuje przedni zderzak i przy okazji załozyłem czujniki pdc na przód. I tu zonk brak wtyczki. Niby ma być w okolicach prawej podłużnicy, przeszukałem wszystko nie mogłem znaleść. O tyle dziwna sprawa bo z tyłu z centralki wychodzi komplet kabli podłączone dwa buzery. Tu tylko tak miałem że na przód musiałem dokupić bo go nie było ale instalacja była. Przy jednym buzerze wyskakiwał błąd.

Pomóżcie gdzie to moze byc ukryte ?
maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 17:57   #658
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Jeśli nie ma jej pod prawym reflektorem to jej nie masz.To,że masz wtyczki pod buzery,moduł itd.,nie oznacza wcale,że musisz mieć wtyczkę pod przednie czujniki,bo cała instalacja w aucie jest podzielona na kilka kawałków.Jest instalacja wnętrza,silnika ,konsoli ,dachu itd.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 05:31   #659
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Dzięki za odpowiedź.
Tak już wiem że jest taka możliwość.
Ale miałem cichą nadzieję że może pod nadkole schowali lub w inne bardziej oryginalne miejsceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiązka już zamówiona u Arturo z forum.
maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 10:57   #660
andrzej999
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Re: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam. Proszę o podpowiedź gdzie mam szukać wiązki od przedniego głośnika bo chce go podpiąć razem z przednimi czujnikami ale nie wiem gdzie?gdzieś wyczytałem ze za licznikiem ale tam nie wiedzę żadnej takiej wtyczki. Proszę o pomoc bo samochód stoi rozebrany.
andrzej999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , mk4 , mondeo , parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.