Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2016, 22:58   #1
grejan
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Fusion 1.4 Tdci 2002 rok. Jakie uszczelniacze kupić i czym się wiąże wymiana. Czy można uszczelnienia wymienić bez wyciągania skrzyni? Czy należy wymienić olej w skrzyni czy tylko uzupełnić?

grejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2016, 21:30   #2
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Miałem wymieniany simmering w swoim Fjuzku - jakiś roku lub dwa lata temu. Koszt uszczelniacza oryginalnego to 20zł, więc nie ma sensu kombinować, tylko skoczyć na zakupy do ASO.

Ponieważ nie mam odpowiedniego zaplecza do tego typu napraw, udałem się do lokalnego majstra od Fordów. Mechanik odkręcił zwrotnicę, wyjął łyżką półoś ze skrzyni, wydłubał stary simmering i w jego miejsce założył nowy. Osadził półoś, przykręcił zwrotnicę i wsio. Żadnego zrzucania skrzyni biegów nie było.

Jeśli chodzi o olej, to po wyjęciu półosi zlał go w pojemnik - tyle, ile przelewało się z otworu po wyjętej półośce. Po zakończonej wymianie uszczelniacza wlał go z powrotem przez otwór wlewowy i sprawdził jego poziom. W moim przypadku stwierdził, że nie ma potrzeby wymieniać całego oleju, bo auto jest młode. To tyle :-) Robota trwała max pół godziny.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 18:59   #3
grejan
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Dziękuję za odpowiedź, już powoli zaczynałem wątpić w moc forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 22:56   #4
Jac85
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-10-2016
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Witam, chciałbym odświeżyć temat dokładniej rzecz biorąc zamierzam wymienić uszczelniacz półosi z lewej strony. Moje pytanie czy do wyciągnięcia półosi że skrzyni potrzebuje jakiegoś "patentu" klucza czegoś co mi to ułatwi? Oraz czy cała zwrotnica muszę ściągacz czy na makpersonie mogę delikatnie poluzować śruby i powinno się dać dać wyciągnąć półośke? Druga sprawa jak już bym chciał wymieniać olej w skrzyni po wymianie to jaki powinien być jego stan (specjalna miarka?)

Ostatnio edytowane przez Jac85 ; 23-07-2017 o 22:59
Jac85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 08:09   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Jak ustawisz auto na niewielkiej pochyłości, tak aby ta strona wyjmowanej półośki była wyżej o 1 centymetr niż przeciwna, to olej nie bedzie wyciekał po wyjęciu półośki.
Aby jąwyjąć, trzeba odkręcić nakrętkę, odpiąć na dole zwrotnicę od wahacza, lekko odsunąć na skręconych kołach do oporu, i wysunąć wieloklin półoski z piasty, podwiązać drutem, aby nie dotykała ziemi,i aby nie wysunął się przegub wewnetrzny .
Wtedy jakimś płaskim narzędziem włożyć pomiędzy skrzynię a stronę wewnętrznego przegubu od skrzyni, na siłę, ale z pomysłem wydłubać.

Ale jak tego nie robiłeś, lepiej oddaj do warsztatu, bez kanału beznadziejna robota, i można uszkodzić cos, wtedy spore koszty.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 08:14   #6
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Wyjęcie uszczelnienie to pół biedy. Zamontowanie nowego wymaga wprawy. Należy wbić (wsunąć i to bardzo delikatnie) na swoje miejsce. Robiłem coś takiego w innym samochodzie. Na szczęście miałem 4 uszczelniacze bo przynajmniej jeden uszkodziłem podczas montowania.

Należy mieć dość sporą nasadkę tak by przylegała całą powierzchnią do uszczelniacza a zarazem na tyle mała by się mieściła w otwór skrzyni. Tak miałem w poprzednim samochodzie w tym nie wiem. Wiem jedno nie będę się zabierał za to ponieważ musisz rozpiąć zawieszenie czasami używając siły. A co za tym idzie masz do zrobienia zbieżność.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 07:31   #7
Jac85
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-10-2016
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Uszczelniacze (zimeringi) półosi skrzyni

Czy z uszczelniaczem nie będzie tak jak z łożyskami? Do zamrażalnika i powinien wejść gładko?
Jac85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , półoś , półośka , simmering , uszczelniacz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.