Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2012, 07:54   #11
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał Ramzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli już to skrzynia Powershift funkcjonuje jak dwie równolegle działające mechaniczne skrzynie biegów, a nie dwie połówki skrzyń mechanicznych. :-)
no chyba jednak 2 połówki -w dodatku uzupełniające się bo jedna ma biegi parzyste a druga nieparzyste... ale to tylko kwestia semantyki
Cytat:
Napisał bartekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ogólnie skrzynia jest komfortowa, polecam. Aczkolwiek z tego co się orientuję po innych wątkach, to warto uaktualnić program sterujący skrzynią, bo w każdej kolejnej wersji skrzynia sprawuje się lepiej.
a można wiedzieć skąd to wiesz?
ja na razie miałem tylko sposobność porównania DSG i PS w dieslach jako pasażer - żadnej różnicy nie czułem...

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 14:48   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

....

Cytat:
Napisał bartekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ogólnie skrzynia jest komfortowa, polecam. Aczkolwiek z tego co się orientuję po innych wątkach, to warto uaktualnić program sterujący skrzynią, bo w każdej kolejnej wersji skrzynia sprawuje się lepiej.
a można wiedzieć skąd to wiesz?
ja na razie miałem tylko sposobność porównania DSG i PS w dieslach jako pasażer - żadnej różnicy nie czułem...
Witam,

Miałem trochę kłopotów z moją skrzynią Powershift (w C-maxie 2.0 TDCi) i dwukrotnie w serwisie koledzy jedynie "trapili" się nieco, że nie mają komunikacji z tą skrzynią. Jak widziałem z jaką nabożnością podchodzili do obsługi skrzyni (jednak jest ona relatywnie rzadko spotykana...), postanowiłem sprawy wziąć w swoje ręce i pójść tropem owego uaktualnienia oprogramowania skrzyni.

Sprawa okazała się faktycznie prawdziwa - w kalibracjach IDSa jest nowa wersja oprogramowania skrzyni (przynajmniej dla mojej skrzyni z lipca 2008 ). Po jej własnoręcznym zainstalowaniu (mam VCMa i IDSa) mam dwa spostrzeżenia:
1) nie dziwię się mechanikom w ASO i nieASO, że się za te upgradey nie zabierają - mnóstwo problemów, choć jak się to robi starannie i czyta komunikaty ze zrozumienie, to w końcu musi się udać...
2) upgrade w moim przypadku był bardzo celowy - skrzynia moim zdaniem chodzi zdecydowanie bardziej płynnie. Upgrade zrobiłem dzisiaj i przejechałem jedynie kilkadziesiąt kilometrów, ale daje się to zauważyć od razu. Dodatkowym bonusem jest, że po aktualizacji w położeniu M mam teraz tryb sportowy S!!! Tryb S na zaktualizowanym programie chodzi bardzo fajnie - zdecydowanie szybciej "odjeżdża" od kick downu!!!
Płynniejsza jazda skrzyni po aktualizacji może być skutkiem konieczności wykonania procedury adaptacji sprzęgła w skrzyni - wymusza to procedura aktualizacji oprogramowania. I tu pojawia się wieczny problem - a dlaczegóż to mechanicy nie wiedzą, że np. co 50 tys. warto by wykonać taką procedurę serwisową (adaptacji sprzęgła)? Przecież sprzęgło się zużywa... Nic nie trzeba szczególnego robić, trwa 10 minut a zaszkodzić raczej nie ma prawa...

Reasumując - jak ktoś ma okazję i silną wolę, to ja osobiście namawiam do zmuszania mechaników do wykonania reprogramowania modułów PCM (silnika - też to zrobiłem u siebie...) oraz TCM (skrzyni biegów).

Ostatecznie czy pomogło to na mój problem (skrzynia bardzo sporadycznie wyświetlała mi błąd przy rozpoczynaniu jazdy od cofania w trakcie przełączania z R na D - trzeba wtedy było jak w Windowsach zgasić silnik i ponownie odpalić...) dowiem się po dłuższej obserwacji. Ale i tak na razie jestem zadowolony z decyzji wykonania upgrade PCM i TCM.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-04-2012 o 14:53
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 15:41   #13
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowym bonusem jest, że po aktualizacji w położeniu M mam teraz tryb sportowy S!!! Tryb S na zaktualizowanym programie chodzi bardzo fajnie - zdecydowanie szybciej "odjeżdża" od kick downu!!!
znaczy sie w trybie M masz od razu S a w trybie S jakiś Super S??
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 18:30   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znaczy sie w trybie M masz od razu S a w trybie S jakiś Super S??
Może jakieś zdjąćko selektora wyboru trybu jazdy podesłać??? Kolega nie widział nigdy, że selektory w tym samym miejscu mają albo "S" albo "M"??? Ja mam napisane "M" i do dzisiaj po przełożeniu w prawą stronę miałem tryb manual. Po upgrade o dziwo nadal mam napisane na selektorze "M" (jakoś samo się nie zmieniło...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale już po przestawieniu manetki w to położenie skrzynia działa w trybie "sport" i na zegarach wyświetla się literka "S"... Do trybu manual przechodzi dopiero po użyciu "+" albo "-"... Czy teraz już wystarczająco jasno, kolego "kicaj"??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dużo ważniejsze wyjaśnienie:
Plik oprogramowania skrzyni jaki wskazał w moim przypadku IDS datowany jest na 14.02.2011 - czyli jest relatywnie świerzy... Posiadacze skrzyń Powershift wyprodukowanych przed tą datą mogą się zainstalowaniem tej aktualizacji poważnie zainteresować... Dla ponadstandardowo dociekliwych - w moim przypadku został wskazany plik AM51-7J104-AD.ZIP z katalogu kalibracji.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-04-2012 o 19:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 15:02   #15
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy teraz już wystarczająco jasno, kolego "kicaj"???
wystarczająco - nie jeździłem nigdy automatem, wiec nie wiem jak to działa (no poza 2ma przypadkami jako pasażer z DSG i Powershift)
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega nie widział nigdy
no właśnie nie widział...

kurcza, nie rozumiem - jak się przestawi w tryb M (w prawo od D) to jak się zmieniają biegi bez ruszania selektora? to wtedy działa jak normalnie w trybie D ale w wersji S?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 18:08   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Tak właśnie. Pozycja selektora (np. z literką "M") w przypadku fordowskich skrzyć Powershift jest to praktycznie pozycja przełącznika elektrycznego (odpowiedni styk informacyjny dla komputerowego sterowania skrzynią). Co z taki sygnałem zrobi sterowanie to jego sprawa: może skrzynię ustawić w tryb "manual" albo "sport": skrzyni jest wszystko jedno, bo mechanicznie pozycja selektora dla mechanizmu skrzyni biegów nie ma żadnego znaczenia...

Za moje wykrzykniki przepraszam - po prostu nie przyszło mi do głowy, że pisząc na forum można było nie widzieć na oczy przedmiotu danego tematu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 11:19   #17
leszeklb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Model: Corolla
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Mam pytanie troche inne. Czy serwis tych skrzyń, chodzi mi o okresowe przeglądy sprawia, że są znacząco droższe niż zwykłe przeglądy, czy też nie wymagają one okresowej obsługi typu wymiana/uzupełnienie płynu?
leszeklb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 19:40   #18
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

ogolnie skrzynia bardzo fajna,u mnie tez gdy wciskam gaz do dechy na pierwszym biegu jest male opoznienie na starcie,pozniej juz super,2-3 razy rowniez na pierwszym biegu jak chcialem zrobic sprint na ulicy to skrzynia miala jakby mala zawieche przy zmianie na bieg drugi,ale tak jak pisze pedal w podlodze na maxa ,nastepne biegi bardzo plynnie i bez problemow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 20:37   #19
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał kuba_del Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ogolnie skrzynia bardzo fajna,u mnie tez gdy wciskam gaz do dechy na pierwszym biegu jest male opoznienie na starcie,pozniej juz super,2-3 razy rowniez na pierwszym biegu jak chcialem zrobic sprint na ulicy to skrzynia miala jakby mala zawieche przy zmianie na bieg drugi,ale tak jak pisze pedal w podlodze na maxa ,nastepne biegi bardzo plynnie i bez problemow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam ... dokładnie tak jest u mnie.
Jak walnę pedał w podłogę to jest małe opóźnienie zanim się zerwie, a po zmianie z 1 na 2 występuje lekkie szarpnięcie.
Przy "normalnym" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ruszaniu autko z tą skrzynią biegów zachowuje się jak MELEX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... naciskasz pedał a ono bardzo płynnie przyśpiesza.
O fakcie zmiany biegu informuje obrotomierz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2012, 01:29   #20
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Już wypowiadałem się na tym forum odnośnie tej skrzyni - w pełni rację mają ci, którzy twierdzą, że dobry automat to jak klima w aucie - kto już raz miał przyjemność to mieć, temu ciężko sobie wyobrazić kolejne auto bez.

A ja jestem ciekaw, podobnie jak leszeklb, jak wygląda bieżący serwis tych skrzyń w ASO (bo poza ASO to pewnie jeszcze zbyt nowy wynalazek). No i ciekaw też jestem, jakie przebiegi PowerShifty mają u szanownych kolegów forumowiczów, którzy dużo jeżdżąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.