Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2017, 23:18   #1
Karpiu94ck
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK 1
Silnik: 1.6 101km
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Panie i Panowie, mam pytanie odnośnie mojego Forda Focusa mk1. 1.6 benzyna
Otóż, fokus dostał przed poprzedniego właściciela wydech Remusa cały tłumik końcowy wraz z końcówką. Oryginalne zostały tłumik środkowy oraz katalizator który był wymieniany 5 lat temu na nowy. Z tego co mówią mi papiery to od 2.0Lita, wspawana od kolektora większej średnicy rura podpowiada mi zę może tak być. Brat kolegi hamował mi auto, niestety nie dał mi wykresu (pokazało na 3 próbach że auto ma ok. 108Km naniż na próba pokazała 106km. Pobawiłem się trochę dolotem, wstawiłem filtr stożkowy niewiadomego pochodzenia od kolegi, Pierwsza próba 105km, podłubałem po grzebałem parę dni, odseparowałem od ciepłego powietrza wsadziłem parę stówek, udało się 112km, niestety dalej mi mało. Auto wyje jak szalone, wydech o dziwo chodzi sobie bardzo cichutko, stożek troszkę przegina ale spodziewałem się tego od samego początku. Nie mam kompletnie pomysłu jak zwiększyć jeszcze jego moc. Na turbinę mnie stać. Chciał bym wsadzić maksymalnie 1k PLN żeby chociaż dobić do tych 115km. Może jakieś propozycje? Myślałem o nowych kablach, świecach może większy przepływomierz? czy jak to się tam zwie. Ogólnie moja wiedza na temat mechaniki jest mocno okrojona choć jakieś tam podstawy fizyki i mechaniki znam ale nie na tyle żeby coś tam jeszcze ulepszyć. Nie chce się bawić w jakieś turbinki z plastiku itp. bo nie chce wiedzieć co to zrobi z silnikiem jak się rozpadnie xD Dziś wyruch**a mnie skoda 1.9TDI -_- Prawie płakałem... Fokus ma jakieś kaprysy, raz wpieprza w fotel jak by go opętało a raz wyje jak żona sąsiada a nie idzie. Mechanik stwierdził że swiece się kończą i dla tego xD Przytaknąłem i pojechałem do domu, jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć zę kończące świece mogą powodować zamulę, raczej pracował by nie równo albo się zalewał. Jakieś pomysły?

Karpiu94ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 14:03   #2
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Proponuję melisę za 8 zeta i pogodzenie się z faktem. Nawet jak zrobisz 115 na jakimś pomiarze to na drodze będzie dalej tak samo.
Co do Skody 1.9tdi: kolega miał służbową po samym programie w okolice 180, może 190KM (nie pamiętam dokładnie) i mi pekaeSa objeżdżał:/ ...niestety muszę z tym żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 16:34   #3
wodzmistrz
ford::beginner
 
Avatar wodzmistrz
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: FORD FOCUS ST
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Cytat:
Napisał Karpiu94ck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce się bawić w jakieś turbinki z plastiku itp. bo nie chce wiedzieć co to zrobi z silnikiem jak się rozpadnie xD Dziś wyruch**a mnie skoda 1.9TDI -_- Prawie płakałem... Fokus ma jakieś kaprysy, raz wpieprza w fotel jak by go opętało a raz wyje jak żona sąsiada a nie idzie. Mechanik stwierdził że swiece się kończą i dla tego xD
Pewnie Tobie do śmiechu nie jest ale jak to czytałem w autobusie, to się prawie zacząłem śmiać, dobry opis hehe ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale tak serio to już był temat chyba wielokrotnie poruszany - z wolnossaka bez totalnej rzeźby silnika i wkładania multum kasy nic nie wyciśniesz.

Możesz się pobawić w uturbienie, ale to już duże koszta, na 1000 zł się nie skończy a może i będzie jedno zero dodać do tej kwoty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pewnie chodzi Ci tylko o tuning tego auta, ale jeżeli jest opcja pójścia w jakieś inne....to już lepiej sobie cokolwiek kupić co ma turbo, to wtedy już jest pole do popisu: wtryski, turbo, IC itp. itd. wtedy można się bawić i są efekty
__________________
Focus ST MK2 - 390 HP / 518 Nm: Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot RSMK2, Turbo RSMK2, aktuator + Dv Forge, wtryski 550cc, pompa paliwa Quantum, kolektor ssący AIRTEC, szpera MFactory, wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT etc
wodzmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 17:38   #4
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Cytat:
Napisał Karpiu94ck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wyruch**a mnie skoda 1.9TDI -_- Prawie płakałem... Fokus ma jakieś kaprysy, raz wpieprza w fotel jak by go opętało a raz wyje jak żona sąsiada a nie idzie.
Autentycznie się roześmiałem, bo sobie zacząłem to wyobrażać, niestety ale znam ten ból, dlatego przesiadłem się z Corolli 1.4 na Ecoboosta 1.5, a w czwartek mam wizytę u kolegi TuneForce i liczę, że będzie jeszcze lepiej ;]
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 00:55   #5
kierowcafocusa
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2014
Model: Mondeo mk5 II
Silnik: ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 115
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Inna sprawa że różnica 10 koni jest prawie niezauwazalna..
Więc inwestowanie czasu i pieniędzy... raczej dla lepszego samopoczucia niż faktycznych efektów.

Bump:
Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autentycznie się roześmiałem, bo sobie zacząłem to wyobrażać, niestety ale znam ten ból, dlatego przesiadłem się z Corolli 1.4 na Ecoboosta 1.5, a w czwartek mam wizytę u kolegi TuneForce i liczę, że będzie jeszcze lepiej ;]
Będzie lepiej na pewnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Tuneforce całkowicie godny polecenia!
kierowcafocusa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 21:45   #6
Karpiu94ck
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK 1
Silnik: 1.6 101km
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Tu nie ma z czego się śmiać ;D trzeba płakać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wczoraj w nocy goniłem BMW 2,0 łyknąłem go na zakręcie a zaraz za nami na 3 bierze nas lupo xD Pany co się dzieje, ten świat zwariował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzedam silnik 1.6 dorzucę 2 rowery i klapka Kubota, drugi zginął. Ew. wymienię na silnik od Forda RSa oczywiscie za dopłatą sprzedającego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drugiego takiego Kubota nie ma xD A tak poważnie myślałem o turbo ale po większych wyliczeniach wyszło mi co najmniej 9K I to gdybym praktycznie wszystko robił sam. Dochodzi do tego blacharka bo wymieniam już 2 raz drzwi kierowcy i ruda znowu na nich tańczy. zacznę się zastanawiać nad rost style, taniej wyjdzie xD
Karpiu94ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 06:04   #7
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Patrzac na Twój styl jazdy to lepiej zmień na 1.0 Dłużej pożyjesz i nikogo nie skrzywdzisz. Chociaz gwarancji nie ma...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 20:08   #8
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

Puga 206 GTI mu dajcie...
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 10:07   #9
Karpiu94ck
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK 1
Silnik: 1.6 101km
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

206 Mieliśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1.4 Auto miało dojechać z Punktu A do punktu B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Foka robiona było pod spoty i wyścigi na drogach krętych. Jak na razie (nigdy nie wpadła w poślizg na zakręcie, chyba że kontrolowany) a gnieciona była niesamowicie. I nie rozumiem oceniania mojego stylu jazdy po przeczytaniu posta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to tak jak bym powiedział komuś że jest brzydki bo ma nieładne pismo ^^ Panowie, temat zmieniamy a mi po prostu chodzi o to czytoś ma pomysł jeszcze jakiś na tuning mechaniczny. Nie oczekuje zwiększonej ilości koni do nie wiadomo jakiej ilości itp. Po prostu pytam, na pewno ktoś się bawił benzyniakami i coś przy nich modził. Nie stać mnie na instalacje turbiny ani kompresora. W pobliskim sklepie można dostać świece "sportowe" 400zł za komplet do focusa. Pytanie czy w jakim kol wiek stopni one coś poprawią? czy wgl. mają sens i dla czego one są sportowe? Jeśli będę dziś w okolicy tego sklepu wstawię zjecie z firmą tych świec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem też o lepszych kablach i komplecie układu hamowania od RSa.
Karpiu94ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 10:49   #10
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1 1.6 benzyna (pomysł)

ale przecież koledzy już Ci odpisali, że żaden tuning mechaniczny za 400zl nic nie da, i zwiększenia mocy nie poczujesz.

A pieniądze jakie chcesz przeznaczyć na nic nie dającą zabawę odkladaj na rzeczy eksploatacyjne.

End of story
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.