Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2017, 21:39   #11
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Foteli i-Size, 0+ do MK3 kombi pasujący do Joolz Day 2

Mam Focusa mk3 kombi, córa ma 8 miesiącu. Nie mam takiego nosidełka ale Maxi cosi jest bardzo podobny i wchodzi dosyć ciasno. Ze swojego doświadczenia wiem ze do nosidełka trzeba dokupić mate oddychająca bo dziecko po dłuższej podróży ma mokre plecy.
Co do baz, sory panowie ale dobre nosidełko to ok 500-600zl a dobra baza na isofix to ponad 1000zl a najdroższy widziałem za 2500 zl tyle kasy tylko po to żeby wpinać w to nosidełko a nie zapinać pasem przez max rok czasu to naprawdę dużo.....

Apropo isofixa mam nowy oryginalny dedykowany do Focusa i chętnie się tego pozbęde.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 22:05   #12
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Foteli i-Size, 0+ do MK3 kombi pasujący do Joolz Day 2

Cytat:
Napisał majuDJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakich używacie fotelików dla najmniejszych maluchów w tym aucie? Jakie polecacie?
Ja również mam Focusa kombi z 2013r. i gorąco polecam fotelik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Wybraliśmy go (w 2013r.), bo miał bardzo dobre wyniki w testach bezpieczeństwa. Sprawdził się znakomicie, nasz 4,5 letni synek dopiero kilka tyg. temu przesiadł się do nowego, większego fotelika (Milofix jest do 18kg, syn jest "szczypior" i waży dopiero 16kg, ale wzrostowo był już na styk z wysokością zagłówka).
W pierwszym etapie dziecko jeździ tyłem, później fotelik okręca się i jeździ przodem.
Wadą jest niewątpliwie waga, ale świadczy ona o pancerności konstrukcji, więc z drugiej strony to plus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotelik mocuje się stalowymi szynami do uchwytów ISOFIX i dodatkowo zapina specjalny pas (jest elementem fotelika, to nie pas samochodowy!) do złącza "na plecach" tylnej kanapy (ten pas dociąga fotelik do oparcia).
Fotelik na swoje pasy, którym przypinane jest dziecko - nie używa się pasów samochodowych ani do przypięcia dziecka ani do mocowania fotelika.
Mam ten fotelik na sprzedaż, jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt przez PW.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 23:07   #13
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Foteli i-Size, 0+ do MK3 kombi pasujący do Joolz Day 2

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nikt Ci nie każde kupować nówki. Kupiłem bazę do maxi Cosi używana w dobrym stanie za 300 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. druga sprawa, piszesz że masz maxi Cosi i że max rok przyda się baza? Przecież kupujesz nowy fotelik 9-18 który wpina się w te sama bazę. Z drugiej strony jeśli ktoś jeździ z dzieckiem raz w miesiącu to fakt że się nie opłaca, ale jeśli ja codziennie przez rok miałbym się bujać z krótkimi pasami to nawet ten 1000zł bym wydał.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 23:34   #14
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Foteli i-Size, 0+ do MK3 kombi pasujący do Joolz Day 2

Kto bogatemu zabroni ☺
Według mnie baza do fotelika dla dziecka siedzącego jest zbędna bo niby po co ci ona skoro i tak cały fotelik jest cały czas w samochodzie. W nosidełku ma to sens bo dziecko razem z nosidelkiem niesiesz do domu a fotelik siedzący i tak cały czas jest w samochodzie, bajer dla taty podobny do samochodów na akumulator które każdy musi mieć ☺
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 12:26   #15
majuDJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK4 Trend Edition Business, kombi
Silnik: 1.5 EB 150KM (3 cyl.), M6
Rocznik: 2019
Postów: 57
Domyślnie Odp: Foteli i-Size, 0+ do MK3 kombi pasujący do Joolz Day 2

Przymierzyłem Cybex Aton 5 i jest ok w FF MK3. Jedyny mankament, że fotelik nie mieści się za moim fotelem kierowcy. Niestety Focus to nie Mondeo. Bazy nie kupuje bo dziecko nie będzie często podróżować w swoim pierwszym roku życia.

Ostatnio edytowane przez majuDJ ; 09-07-2017 o 15:39
majuDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.