Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2017, 12:59   #11
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Podgrzewane dysze spryskiwaczy dokładka

Ale ja nie mam zamiaru zaprzeczać ci . Tylko mi logika podpowiada ,ze bezsensem jest stosowanie dodatkowych elementów skoro to gadget, bez termistora też to będzie działało cały czas a widocznie termistor nie podaje napięcia takiego by następowało przyśpieszone zużycie elementów grzejnych a gdy temperatura otoczenia spada ,napięcie rośnie .Takie jest moje zdanie i przypuszczenie i gwarantuję ,że podłączając dysze pod zasilanie po zapłonie wszystko będzie działało jak należy . FF2 jak i mondeo posiadało dwa rodzaje grzania spryskiwaczy .. w jednych z przednią szybą w innych cały czas . Na bank nie sterował tym procesem GEM a zasilanie jak pokazywał schemat szło bezpośrednio z bezpiecznika .
Oglądałem schematy fiesty mk7 przedlifta i tam większość dodatków jest sterowana masą więc i jeśli w fieście mk7 rocznik 2012 i wyżej występują podgrzewane spryskiwacze to z dużym prawdopodobieństwem też mogą być tak sterowane . Nie mam schematów polifta ale poszukam w schemacie przedlifta ... może jest tam coś o tym

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 13:58   #12
adams502
ford::average
 
Avatar adams502
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 93
Domyślnie Odp: Podgrzewane dysze spryskiwaczy dokładka

A więc z grzaniem jest tak napięcie cały czas takie same i nie zanika, pod wpływem temp. dyszy zmienia się rezystancja grzalek więc im zimniej wiecej przodu przepływa na amperomierzu przy 15st na dworze to 0,19A po 1min już 0,11A czyli odpowiednio moc grzałki najpierw 2,3W potem 1,3W nie sprawdzałem po dłuższym czasie ale mniemam, że jak latem słońce przyświeca w maske to rezystancja jest na tyle mała że albo prąd nie przepływa albo przepływa ze znikomym amperazem. Nie ma co kombinować tylko podpiąć pod plus po zapłonie i cieszyć się grzanymi dyszami. Ja dokładam wiązke i grzałki z mondeo mk3 dysze mglowe z fiesty lub b-maxa jeszcze tylko trzeba wybrać bezpiecznik lub przewod na którym jest zasilanie po zapłonie.
adams502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 14:10   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Podgrzewane dysze spryskiwaczy dokładka

W weekend, w ramach prac przy aucie, sprawdzałem czy moje grzałki w aucie dalej działają.
Temp. na zewnątrz 20st, miernik wykazał że obwód zamknięty, no to podłączyłem zewnętrzne aku 12V... i zapomniałem je odpiąć, to grzało sobie przez półgodziny, dysza była znacząco ciepła. Macałem ją bez wyjmowania z maski,więc dostęp był tylko do ścianki przy przewodach.
Jak zapinam do prądu same grzałki w żelu to są bardzo gorące.

Potwierdza to kolejny raz to co pisałem, grzeją cały czas ile się da.

20181128_181441.jpg
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 22:21   #14
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Podgrzewane dysze spryskiwaczy dokładka

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdza to kolejny raz to co pisałem, grzeją cały czas ile się da.
Zastanawiałem się, czy sobie tego bajeru nie przenieść do Fiesty mk6,
ale tg mnie do mimo wszystko zbędny bajer. W zimie przy -15 bez ogrzewania dysze dawały radę...

A odpisuję, tu bo ja dodałbym jedną istotną część do układu. Podpiąłbym grzanie
pod ogrzewanie przedniej szyby. (co też już było wspomniane). I to wręcz na chama,
dopiąć zasilanie od bezpieczników i potem szeregowo do obu dysz, a masę gdziekolwiek.
Dlaczego od bezpieczników? Bo tam idą dwa przewody do lewej i prawej strony szyby.
A GEM i przekaźnik na 5 minut max załączają grzanie.
Po co ma grzać stale, gdy potem pracuje silnik i całość i tak jest już ciepła?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.