Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2019, 22:00   #1
Sylwek0987
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Angry Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Witam, jestem nowym na forum.

Posiadam mondeo mk4 rok 2010 silnik 1.8 tdci bez dpf.
Samochód za kupiłem mniej więcej pół roku temu od tego czasu przejechałem mniej więcej 8 tyś. Km. Przez ten okres przybyło mi pół bagnetu oleju (było po środku jest na max) w internetach piszą że to silnik się kończy I remont. Natomiast byłem u mechanika I powiedział mi, że to wtryski leją. Podlaczył laptopa wyłączył program (delphi) I sprawdza. Pierwsze trzy wtryski miały odczytu 1.14 na biegu jalowym, a czwarty wtryski miał odczytu 0.85.

I tutaj mam pytanie w jakim stopniu mechanik może mieć rację?? Czy ten program jest wiarygodny??

PS. Samochód po postoju 8h minimum przy odpaleniu puszcza niebieski dymek I jest dziwny zapach spalin taki kwaśny się wydaje. I niebieski dym znika. Natomiast po rozgrzaniu pojawia się czarny dym przy dodawaniu gazu I przy mocniejszym nacisnieciu pedału gazu. Samochód pracuje rowno jest dynamiczny (tak jak 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie szarpie ani nic. Na zimnym silniku po odpaleniu może przez 2 sekundy pracuje nie równo. Zero błędów z programu delphi oraz nie świeci się nic na desce rozdzielczej.

Proszę o informację odnośnie tego problemu I polecenie mechanika z Krakowa lub okolic, który mi tego nie zepsuje jeszcze bardziej I nie na ciągnie mnie na koszty, które nie będą związane z usterką.

Bump: Przepraszam za literówki oraz ortografie. Jeśli kogoś razi w oczy to obronę mam taką, iż to na telefonie było pisane. A poza tym to nie konkurs ortografii I innych. Dzięki za wyrozumiałość

Sylwek0987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2019, 22:09   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Najprawdopodobniej ropa przedostaje się do oleju. Wtryski do sprawdzenia, bo mogą wypalić dziurę w tłoku.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2019, 22:11   #3
Sylwek0987
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Ropa na 200% się przedostaje do oleju tylko jakie jest prawdopodobienstwo, że to wtryski a jakie, że silnik do remontu? Po wypaleniu takiej dziury duże są koszty naprawy tych tlokow?
Sylwek0987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2019, 22:14   #4
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Tłoków się nie naprawia. Skoro dymi, to pierwszym tropem są wtryski
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 09:30   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Teraz tłoków sie nie naprawia, to fakt, ale w zamierzchłych czasach sie naprawiało, byli fachowcy, co robili owalizacje tłoka, i był jak z fabryki, ale troszke chudszy,, i niestety trzeba było do niego dorabiać tuleję cylindrowa na wymiar.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 20:31   #6
Sylwek0987
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Angry Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

No ale Panowie do rzeczy. Czy przybywanie tego oleju bez DPF to mogą być wtryski ? Czy Pompa paliwa ? Czy bardziej prawdopodobnie pierścienie na tłokach poszły w p...u.. ?

O tłokach porozmawiamy jeśli będzie taka konieczność.. Obecnie interesują mnie możliwości usterki. Tak aby "Znachor" do którego pojadę nie doił ze mnie Kasy 3X bo powie wtryski robię wtryski, powie pompa robię pompę, powie pierścienie robię pierścienie chce wyeliminować błędy "Znachorów" mechaniki (nie chce urazić żadnego porządnego mechanika.. bo takie słowa nie są kierowane do nich).

Czy te odczyty z Programu DELPHI są wiarygodne i czy wyniki tych pomiarów są w normie ?
Sylwek0987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 09:34   #7
Arturroant
ford::average
 
Avatar Arturroant
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Biskupów
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq CR TC (136PS) - DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Odczyty są bardzo miarodajne wiadomo odchylenia mog być małe ale jak pokazuje że 1.14 na 3 a ostatni 0.8 to na pewno nie pomyłka.
A tak jeszcze na marginesie wiesz że dla ECU eko ponad wszystko jak da gdzieś więcej ropy bo musi z tego dobrego wtrysku może zabrać ciut dawki . A to kończy się w kilkunastu % źle j koszty większe i jak wspominali powyżej wypalenie tłoka. Dochodzi też słabsze smarowanie przez rozrzedzenie oleju.
Najlepiej znajdź firmę co zajmuje się regeneracja szprycy będziesz miał mniejsze szanse że cię wydoją.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Arturroant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 14:12   #8
czarek1985
ford::average
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Staszów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Cytat:
Napisał Arturroant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczyty są bardzo miarodajne wiadomo odchylenia mog być małe ale jak pokazuje że 1.14 na 3 a ostatni 0.8 to na pewno nie pomyłka.
A tak jeszcze na marginesie wiesz że dla ECU eko ponad wszystko jak da gdzieś więcej ropy bo musi z tego dobrego wtrysku może zabrać ciut dawki . A to kończy się w kilkunastu % źle j koszty większe i jak wspominali powyżej wypalenie tłoka. Dochodzi też słabsze smarowanie przez rozrzedzenie oleju.
Najlepiej znajdź firmę co zajmuje się regeneracja szprycy będziesz miał mniejsze szanse że cię wydoją.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Trzeba kompresje sprawdzić i będzie wiadomo czy pierścienie olejowe szlag trafił. Lub wyciągnąć wtrysku do pomiaru.
czarek1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 16:24   #9
Sylwek0987
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

No i dzięki za info.
Sylwek0987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej , silnik , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.