Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2019, 11:40   #1
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na gazie

Witam kolegów forumowiczów
Posiadam forda modeno mk4 kombi z rewelacyjnym silnikiem 2.5t huba.
Pojazd posiada gaz i tutaj jest problem.

Mianowicie jak było chłodniej na gazie jeździłem bez problemów. Teraz jak zrobiło się cieplej niestety ale podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie (ewentualnie kilka szarpnięć) i silnik dalej ciągnie. Nadmienię, że od startu do 4 tysięcy obrotów i powyżej tej granicy po tym poszarpywaniu nic niepokojącego się nie dzieje.

Gaz założony w zeszłym roku w lutym i wtedy wyskoczył błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrach. Zostały wtedy wymienione świece zapłonowe na oryginalne forda, błąd skasowany i problem znikł.

Niestety teraz żadnego błędu na komputerze nie widać.

Kolega posiada podobnego ale w wersji 5-cio drzwiowej z taką samo instalacją gazową i problemów takich jak ja nie posiada.

ktoś może miał podobnie i podzieli się pomysłem gdzie szukać problemu.

jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 16:55   #2
rezowy
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Mdz. Górą a Jezusem.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

Jedyne co mi przychodzi do głowy, zważywszy na różnicę w objawach zależną od pogody to problem z dolotem powietrza / filtr powietrza. Kiedy ostatni raz wymieniałeś?
Druga sprawa - filtry gazu, te też niekiedy warto wymienić (a dużo zależy od jakości samego gazu.)
Trzecia sprawa - odpowiednia proporcja powietrza do paliwa (regulacja dawki.)

Daj znać proszę, gdy uda Ci się ustalić przyczynę.
rezowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 13:10   #3
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

instalka do porządnego strojenia
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 21:55   #4
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

Witam, trochę czasu minęło trochę się najeździłem po gazownikach no i...
i właśnie filtry wszystkie zarówno w silniku jak i w instalacji gazowej wymieniam przy przejechaniu 7-10tyś akurat wychodzi mi około 12 miesięcy więc filtry wykluczyłem choć i je też wymieniłem. ale efektu brak.
Gazownicy też rozkładają ręce bo komponenty instalacji są ok tak każdy mówił. Jeden wziął sobie do serca mój przypadek i po kilku dniowej walce z ustawieniami (niekiedy z mojej winy musiały być przerwane) ustawił wszystko tak jak powinno i problem znikł było to około połowy sierpnia (przepraszam że dopiero opisuje sytuację ale czasem wolnym w szczególności jest u mnie bardzo słabo). Fordzik latał jak oszalały do czasu w Połowie listopada problem ponownie się pojawił przy przekraczaniu 4 tyś obrotów na 4 biegu lub wyższym ( na biegach od 1 do 3 włącznie problemu nie ma) silnik zaczyna szarpać i zaczyna mrugać "czesław" raz tylko mruga i gaśnie raz mruga i się świeci ale do momentu zgaszenia i zapalenia auta. Po podłączeniu pod komputer błędów brak.
Muszę teraz znowu do gazowca jechać niech walczy nadal bo to nie jest normalne choć sam nie wiem co zrobił że wtedy się polepszyło
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 13:02   #5
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

Jak nie masz za daleko ( okolice Krakowa ) to zapraszam - raz a dobrze.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 22:35   #6
K9Darek
Zablokowany
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: NRW
Model: VW Sharan
Silnik: 1.8T 150KM
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

Niedomagać mogą też przewody, cewka, reduktor albo lewe powietrze.
K9Darek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 12:36   #7
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

W tych silnikach nie ma przewodów, a cewek jest pięć.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 15:29   #8
rezowy
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Mdz. Górą a Jezusem.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

Nie ma przewodów od elektryki (zapłonowych)? Bo kupiłem właśnie... i boję się, że otworzę opakowanie a tam... Nie ma! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rezowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 16:01   #9
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na

Nie ma - są fajki-cewki. Po jednej na każdy cylinder / świecę.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.