Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2020, 12:20   #781
225rgnusmas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2017
Model: Focus kombi MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Witam serdecznie. Ręce już opadają, do sedna. W moim fordzie mk2 fl od jakiegoś czasu słychać dziwne stuki itp. plus piski z któregoś z kół. Byłem już u dwóch mechaników i nic ...zdejmują koła, czyszczą i jest jak było. Na stacji diagnostycznej Forda na Popularnej przeszedłem przegląd - nic nie widzą. Stukanie np. na kostce brukowej i innych nierównościach. Może polecicie warsztat w Warszawie, który to ogarnie. Szlag mnie trafi z tym. Dziękuję

225rgnusmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 00:31   #782
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Podjedź może do Piastowa na Bolesława Prusa 7.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 08:58   #783
von_Paulus
ford::average
 
Avatar von_Paulus
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5 kombi
Silnik: 2.0 EcoBoost 203 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cześć,
Następujący problem - mondeo mk5 2.0 EcoBoost 2.0 z 2016 r. (przebieg 35 tys. km) z błędem p0420.
Kwestia wielokrotnie poruszana na forum, ale... w 4-letnim mk5Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielka prośba, możecie polecić mechanika/warsztat, który by ogarnął temat.
ASO - wiadomo koszty, prawdopodobna propozycja wymiany kata z marszu.
Dzięki. Pozdrawiam.
__________________
CLIFF'EM ALL
von_Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 12:42   #784
ssteam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2020
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cześć,
Polecicie jakiś serwis do wymiany pompy ABS w Fusionie?
Świeci mi się kontrolka ABS i ręcznego i w ASO powiedzieli że trzeba wymienić pompę ale wycenili to na 8000zł więc odpada :/
ssteam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2020, 17:10   #785
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Exclamation Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

jak ci pasuje ursus wpadaj [694715600]
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 09:23   #786
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał ssteam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Polecicie jakiś serwis do wymiany pompy ABS w Fusionie?
Świeci mi się kontrolka ABS i ręcznego i w ASO powiedzieli że trzeba wymienić pompę ale wycenili to na 8000zł więc odpada :/
Solid Garage w Al. Jerozolimskich.
Dosłownie parę tygodni temu padła mi pompa ABS. Dostałem od nich używaną z niewielkim przebiegiem za 500zł i działa doskonale.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 09:42   #787
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Solid Garage w Al. Jerozolimskich.

Dosłownie parę tygodni temu padła mi pompa ABS. Dostałem od nich używaną z niewielkim przebiegiem za 500zł i działa doskonale.
A ja miałem z nimi styczność 2-3 razy i za każdym razem mnie skutecznie zniechęcili.

1) Chciałem im zlecić montaż czujników parkowania, oryginalnych, wraz z podłączeniem ich pod Convers+ (który mam, więc zegarów zmieniać nie trzeba)
Usłyszałem, że "łoo paanie, to z 5 tysięcy będzie kosztowało albo lepiej" -
jest tu na forum wątek, co należy kupić itd., koszt części (wiązki, moduły etc.) łącznie na allegro to ok.1000-1200 zł, więc 4 tysiące za robociznę to tak trochę... dużo. A mówiłem od samego początku, że wszystkie części dostarczę sam i chodzi tylko o założenie. Ewidentnie bali się tematu i nie chcieli go podjąć.

2) Bywa, że PowerShift łapie mi zawiechę, po dłuższej jeździe, jak parkuję, mija dobra sekunda, zanim przerzuci z D na R. Podjechaliśmy do Solida i znów - "no, może automatyka albo zaworki by były do zrobienia" Mówię: ok, to robimy! A oni "Nie, bo to 2 tysiące by kosztowało, a nie wiadomo, czy pomoże, lepiej nie ruszać."
Zaraz... Może się mylę, ale chyba lepiej łatać usterki w zarodku i zapłacić 2 zamiast 7 tysięcy - ale nie wg Solida. Oni wolą, żebyś zaczekał, aż skrzynia padnie całkiem, i zlecić im całość.
Chcąc mieć 2 niezależne opinie, udaliśmy się też do Maktransu, którzy trochę mnie uspokoili i stwierdzili, że wszystko jest ok i to normalne - po prostu te skrzynie tak mają, że czasem "dłużej pomyślą". Ale podejście do klienta zupełnie inne.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 21:42   #788
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mnie ostatnio w Solid Garage jakiś praktykant robił przegląd , bo oleju nie żałował i przelał 1 cm ponad max na bagnecie. Koszt przeglądu to 435 PLN.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 07:34   #789
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówiłem od samego początku, że wszystkie części dostarczę sam i chodzi tylko o założenie. Ewidentnie bali się tematu i nie chcieli go podjąć.
W mechanice są świetni, jeśli chodzi o elektrykę to masz rację, tak sobie.
Z elektryką typu programowanie komputera pokładowego, praca climatronika, korekta czujników parkowania, itd to sobie nie radzą.

Na szczęście w dużym stopniu z elektryką jestem w stanie sam się ogarnąć, ale na mechanice się prawie nie znam. (nie mam też narzędzi i warunków do takich prac).
W każdym razie do wymiany elementów zawieszenia, elementów hamulców, praw przy silniku, mechanicznej części klimatyzacji, itp można spokojnie walić do nich jak w dym.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 13:01   #790
sepic01
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI, 130 KM, DPF, DW10
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cześć
Chcę sprawdzić czy mój smax 2009 2.0 TDCI (DW10) jest po chipie i czy zostało to poprawnie zrobione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Potrzebuję tego do dalszej diagnostyki problemów z autem. Kogo możecie polecić w Warszawie i okolicach?
sepic01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abscar , serwis , szczotkarska


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.