Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2020, 10:43   #1
michalff2012
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-10-2018
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Angry Nie pali na jednym tłoku

Witam wszystkich,
Mam mega duży problem z moim Focusem mk3 1,6tdci 115KM, przebieg 218000km, a mianowicie oddałem auto do renomowanego serwisu bosch z wyciekiem paliwa.
Po pierwszej wizycie wstępna diagnoza to poluzowana śruba przewodu paliwowego, umyli cały silnik i kazali przyjechać na kontrolę za około tydzień w celu upewnienia się że to wystarczy.
Wróciłem do nih po ponad tygodniu, okazało sie że wyciek jest z nieszczelenj pompy wtryskiwaczy, co też kazałem naprawić.
Auto odebrałem z poślizgiem po 4 dniach roboczych, jak mnie poinformowano poślizg wynikał z zaworu cvc który miał być zamontowany nowy ale okazał się wadliwy i zamonowali spowrotem mój stary, który jest na granicy sprawności.
Przy odbiorze auta dostałem info że z silnika jest "minimalnie słyszalne" stukanie, które wynika z wtryskiwaczy, które są jak to nazwał kierownik serwisu "na wykończeniu".
Zapłaciłem, wsiadam do auta, odpalam, właczam radio na 2/3 regulatora i jadę po czym słyszę to "minimalne stukanie" które okazuje się słyszalne jak orkiestra denta. Wracam do nich wyjaśnić że jak oddawałem auto wszytsko było dobrze i nie było tego słychać, delikatnie mówiąc, po wymianie kilku nerwowych zdań olali mnie. Wróciłem do domu przejeżdzając max5 km, kolejnego dnia wsiadam do auta i chcę im je odprowadzić w celu reklamacji/gwarancji, wsiadam i co? Po przejechaniu kilkunastu metrów zawracam pod dom, silnik nie pracuje na jednym cylindrze. Pojechałe do nich drugim autem złożyć reklamacje ale nawet ją przyjmując tak mnie olali że wiem że będzie negatywna odpowiedź.
Podkreślę że jestem trochę pedantyczny pod względem niepokojących dzwięków z komory silnika i jestem pewnien że auto przed oddaniem do nich pracowało równo i bez żadnych "stuków".

Mam do was dwa pytania:
1) co jest nie tak? (czytaj: co zepsuli?)
2) co mogę zrobić w kwestji prawnej aby zwrócili mi koszty naprawy auta? Bo do nich napewno już nie zaprowadze.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

michalff2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 17:30   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Nie pali na jednym tłoku

Co masz wpisane na rachunku?
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 20:01   #3
michalff2012
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-10-2018
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie pali na jednym tłoku

Na rachunku mam wpisane cześci i ucługę na uszczelnienie pompy. Problem polega na tym że nie poczuwają się do winy i nie mają zamiaru przyjowac auta na gwarancję bo uważają że ta ustera była już wczesniej.
michalff2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 21:32   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nie pali na jednym tłoku

na czym polegało uszczelnienie pompy
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 07:59   #5
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Nie pali na jednym tłoku

Cytat:
Napisał michalff2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na rachunku mam wpisane cześci i ucługę na uszczelnienie pompy. Problem polega na tym że nie poczuwają się do winy i nie mają zamiaru przyjowac auta na gwarancję bo uważają że ta ustera była już wczesniej.
Prosisz o pomoc, a odpisujesz na zasadzie" dajcie mi spokój"
Napisz co masz na rachunku, ile zapłaciłeś
Demontowali pompę, a rozrząd zostawili stary?????
Skoro mają kierownika, to o blokady i nowe śruby nie pytam
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.