Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2012, 17:46   #21
Łewap30
ford::average
 
Avatar Łewap30
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Szymanów
Model: scorpio
Silnik: 2,0 8v
Rocznik: 1995
Postów: 74
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Cytat:
Napisał pit76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że słychać to nie znaczy że działa poprawnie.czy daje odpowiednie ciśnienie
wziąśc świece do masy i zobaczyć czy jest iskra
Zgadza się. Jeśli pompa pracuje to trzeba sprawdzić ciśnienie. Możliwe że zaciął sie podciśnieniowy zawór przelewowy na listwie. A jęśli odpala po trzydziestu minutach to jeszcze czujnik temperatury do sprawdzenia.

Łewap30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 15:15   #22
AdrianTDDI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Gliwice/\UK
Model: Ford Mondeo MkIII, Ford Focus Mk1, Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 Tdci 130KM Zetec-S, 1.8 Tddi 90KM Zetec, 3.0 V6 220KM Titanium X
Rocznik: 2003, 2004, 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Moja Foczka odmówiła posłuszeństwa! Przez przypadek doprowadziłem do zupełnego oprożnienia baku z paliwa (miałem auto na najazdach z przodu) auto zgasło...
A bylo to tak: Nie było ładowania więc zabrałem się za sprawdzenie kabli przy altku i akuku mam cię! Czerwony przewód kompletnie przetarty. Klema z aku off i dawaj za lutownice, ładnie pięknie wszystko polutowane, zaizolowane, zakładam kleme, auto start chodzi... wskaźnik paliwa wyraźnie wskazuje, że idzie już na oparach. Pochodził z 10min, po czym kontrolnie chciałem kilka razy pod rząd odpalić auto. Udało mi się 2 razy - za drugiem razem już dłużej to potrwało bo auto jakby chciało zapalic ale nie zapalało no ale w końcu się udało. Chwile tak pochodziło ale wydaje mi się, że już trochę nierówno. Zgasiłem, po około 20 min ( tyle zajeło mi ogarnięcie bajzlu koło auta) przy próbie zjechania z najazdów auto już nie odpaliło! Szybka wycieczka na stacje benzynową 5-ka do bańki i do domu. Zalałem auto i nic.... cisza, nawet nie sztyrknął na sekund kompletny trup. Po przekręceniu kluczyka kompletna cisza bateria full naładowana, wszystkie kontroli ok i nic....
Czy ktos mógłby mi doradzić co się mogło stać? Jakaś blokada sie właczyła z powodu braku paliwa?? Pompa zapowietrzona? może coś innego?
Auto to Focus z 2004r 1,8 tddi endura 90km Prosze o jakie kolwiek wskazówki. Bóg zapłać.
AdrianTDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 16:58   #23
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Cytat:
Napisał AdrianTDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy próbie zjechania z najazdów auto już nie odpaliło! Szybka wycieczka na stacje benzynową 5-ka do bańki i do domu. Zalałem auto i nic.... cisza, nawet nie sztyrknął na sekund kompletny trup.
Miałem w 99,9% identyczną sytuację. Odpaliłem na podjeździe (przód mocno podniesiony, a w baku opary), zjechałem z niego i ..... silnik STOP. Nie pomogło kręcenie po dolaniu paliwa. Aku w końcu zdechł.
A, że byłem na wyjeździe, skorzystałem z Asistance. Przyjechali, nie uruchomili na kable, zawieźli na lawecie, wieczorem do serwisu FORDa. Tam na drugi dzień stwierdzili tylko zapowietrzenie układu. Odpowietrzyli i wszystko skończyło się happy end`em. Nie naciągali, nie wymyślali nie wiadomo jakich teorii. Po prostu uczciwy serwis FORDa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie się jeszcze zdarzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
( A co tam, pochwalę ich - Big Autohandel Gdańsk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Na 99,9% zapowietrzył Ci się układ zasilania.
Jak skutecznie odpowietrzyć ??? Znajdziesz tu mnóstwo porad.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 22:40   #24
AdrianTDDI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Gliwice/\UK
Model: Ford Mondeo MkIII, Ford Focus Mk1, Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 Tdci 130KM Zetec-S, 1.8 Tddi 90KM Zetec, 3.0 V6 220KM Titanium X
Rocznik: 2003, 2004, 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Ok dzieki poradzie kolegi Maciej_b auto znowu na chodzie tanim kosztem w dodatku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Adrian, ostatnio wymieniałem filtr paliwa. I przez małą ilość paliwa zapowietrzyłem układ. Przy okazji za nim odepnie się stary filtr paliwa pasowało by mieć około połowy zbiornika paliwa. Mimo że zalany miałem nowy filtr ropą to za chiny nie chciał zapalić. Wykończyłem akumulator, potem do sąsiada i z drugiego auta. Po ok 25 min skapitulowałem. Do mechaniora na sznurku i nastąpiła próba odpalenia z "plaka". Po kilku sekundach kręcenia na obcym paliwie pomału zaczął klekotać. Zgasł po chwili i kolejna próba. Tym razem podniosłem obroty do ok 1500 i udało się. Odpowietrzył się"




dzięki!
AdrianTDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 21:09   #25
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

a może ktoś ma uszkodzona pompę paliwa? Bo ja potrzebuje sam konektor do podłączenia kabla idącego od "zakrętki" (tego dekla) baku do samej pompy. Plastik się wykruszył i raz pompa działa a raz nie - teraz oczywiście nie działa.
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 13:40   #26
michusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Kręci ale nie odpala 1,8 TDCI

Witam
Mam podobny problem dlatego nie zakładam nowego wątku:
Auto pojechało do warsztatu, bo słabo odpalało. Wymienili uszczelki pod wtryskami (jeden wyraźnie pluł). Po naprawie auto nie odpaliło już ani razu. Kręci, ale nie odpala. Mechanik mówi, że czasem odpala, ale za chwilę gaśnie. Wymienili kilka uszczelek, które podobno były do wymiany i zregenerowali pompę. Ciśnienie ok, wtryski ok, a auto nie odpala.
Macie jakiś pomysł?
michusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 15:43   #27
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Zapowietrzony.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 16:54   #28
michusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Dzięki, ale cały układ został odpowietrzony (podobno).
michusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 20:35   #29
piasecki018
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2014
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

Nie będę zakładał nowego tematu. Mam problem z odpalaniem, rozrusznik zakręci ale samochód nie odpala. Wszystko jak na załączonym filmie. Nowe świece, przewody i aku, rozrusznik został wykręcony i sprawdzony, jest ok. Czy to może być pompa paliwa?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piasecki018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 21:16   #30
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Kręci ale nie odpala. Pompa paliwa??

nie odpalałby w ogóle
błędy ? coś poprzedzało usterkę ?

masz 2004 i kontrolki sprzed lifta ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.