Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2020, 10:46   #1
rozacek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-12-2018
Model: Ford Docus C-Max
Silnik: 1.8 Duratec 92KW
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Pisk przy załączonej klimatyzacji i szybkiej zmianie obrotów silnika

Witam wszystkich Forumowiczów,

Moje auto to Ford Focus C-Max 2005r 1.8 Duratec 92KW.

Od kilku miesięcy obserwuję następujący objaw.

Przy załączonej klimatyzacji podczas przyspieszania (1 i 2 bieg) z okolic silnika słysze taki "jednorazowy" pisk. Później na następnych biegach nic nie piszczy, aż do ponownego zatrzymania i na 1-ym lub 2-gim biegu znowu jeden raz - "pisk". Przy tym pisku czuć, że autem potrafi delikatnie "szarpnąć" - jakbym odjął troszkę gazu.

Odstawiłem auto na przegląd (olej, filtry) i podstawowy serwis klimatyzacji.
Mechanik stwierdził, że łożyska na sprężarce się kończą i stąd ten objaw.

Zaproponował wymianę kompresora na nowy z hurtowni, a narazie czynnik+olej i jeszcze chwilę jeździć.

Po wyłączeniu klimy - cisza i spokój.

Czy ktoś z Was miał taki problem? Czy ewentualnie taką sprężareczkę opłacalniej jest regenerować niż kupować z hurtowni za ok. 1000 zł?

Z góry dziękuję za wszelkie porady :)

rozacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 13:13   #2
szkolny
ford::average
 
Avatar szkolny
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Puławy
Model: C-max ST
Silnik: 2.0 duratec,automat 4F27E
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Pisk przy załączonej klimatyzacji i szybkiej zmianie obrotów silnika

Pasek osprzętu za luźny i tyle w temacie-łożyska też mogą się kończyć ale nawet na sprawnych łozyskach opory napędu paskiem wzrastają,a jakbyś właczył grzanie szyb i inne odbiorniki prądu to pewnie pasek też będzie popiskiwał przy gwałtownym dodaniu gazu.
szkolny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 14:43   #3
rozacek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-12-2018
Model: Ford Docus C-Max
Silnik: 1.8 Duratec 92KW
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pisk przy załączonej klimatyzacji i szybkiej zmianie obrotów silnika

Owszem, tylko tutaj mamy dwa paski.
Pasek główny nie piszczy przy żadnym rodzaju obciążenia - także to elimiunuje.

W C-Max 1.8 Duratec kompresor klimatyzacji znajduje się (z tego co sprawdziłem) na osobnym pasku osprzętu.
Auto przed chwilą wróciło z warsztatu... szczerze mówiąc, nie wiem co mam o tym myśleć, bo zajrzałem pod auto i pasek napędzający kompresor jest zaolejony - zdjęcie w załączniku.

Nie wiem co mam myśleć bo mechanik nie powiedział nic o wyciekach, a olej zmieniał z filtrem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro pojadę dopytać. Na moją logikę wypadałoby pasek wymienić, koła pasowe wyczyścić z oleju i zlikwidować wyciek a dopiero potem proponować wymianę kompresora za 1000zł? Czy źle myślę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200512_140321.jpg (94.2 KB, 29 wyświetleń)
rozacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 18:19   #4
szkolny
ford::average
 
Avatar szkolny
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Puławy
Model: C-max ST
Silnik: 2.0 duratec,automat 4F27E
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Pisk przy załączonej klimatyzacji i szybkiej zmianie obrotów silnika

Dokładnie tak-wina wycieku oleju ale może to być również środek smarny z kompresora-jeśli tylko na tym pasku to jednak kompresor.
szkolny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 17:05   #5
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Pisk przy załączonej klimatyzacji i szybkiej zmianie obrotów silnika

Może być też napinacz czy tam sprzęglo klimy.
W swoim to robilem przy okazji wymiany łańcucha rozrządu. Też miałem piski przy załączeniu się klimy, dodatkowo przy gaszeniu był taki głuchy odgłos, jakby lekkiego uderzenia.
Jak pytałem mecha, to już mi chciał dwumase robić w ciemno. W szczególności, że mam automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 27-05-2020 o 17:08
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.