Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Pierwsze wrażenie i wygląd
Ocena od 1-5 3 60.00%
Źle 2 40.00%
Głosujących: 5. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2015, 16:55   #21
madziula66
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Trojmiasto
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Felgi Aluminiowe 15' jakie wybrać pod opony letnie?

Witam wszystkich klubowiczów forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam prośbę, przymierzam sie do zakupu alufelg aluminiowych orginalnych fordowskich. Powiedzcie czy macie jakies doświadczenie z kupowaniem używanych alufelg ? czy może lepiej nie zawracac sobie głowy z używanymi ? chodz cena nowych nie jest zachęcająca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i co ważniejsze jakie opony letnie możecie mi polecić bo moje zimówki to masakra są strasznie głośne ale takie niestety juz były jak kupowałam auto.
Poproszę o jakąś rade jak ktoś wie coś w tym temacie z góry dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Adept ; 17-08-2015 o 06:25
madziula66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 20:17   #22
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Cytat:
Napisał madziula66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich klubowiczów forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam prośbę, przymierzam sie do zakupu alufelg aluminiowych orginalnych fordowskich. Powiedzcie czy macie jakies doświadczenie z kupowaniem używanych alufelg ? czy może lepiej nie zawracac sobie głowy z używanymi ? chodz cena nowych nie jest zachęcająca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i co ważniejsze jakie opony letnie możecie mi polecić bo moje zimówki to masakra są strasznie głośne ale takie niestety juz były jak kupowałam auto.
Poproszę o jakąś rade jak ktoś wie coś w tym temacie z góry dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy zakupie opon sprawdż datę produkcii,a do aulofelg powinny być specjalne śruby.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 20:30   #23
wojtekpl
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: KR
Model: Fiesta MK7 Trend, GoldX
Silnik: 1,4i LPG
Rocznik: 2013
Postów: 120
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Tu na forum, w ogłoszeniach masz Hankooki, jakie były montowane fabrycznie; podobno po kilku kilometrach. Na konkurencyjnym? forum są zaś oryginalne felgi z zimówkami w komplecie; może się dogadasz co do samych felg, jeśli opon nie potrzebujesz. Co do cen się nie wypowiadam.

Pozdrawiam.

P.S. @Zeta Będziesz kupował??!
wojtekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2015, 22:25   #24
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Cytat:
Napisał Zeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nie było niespodzianek zwróć też uwagę na ET felgi.
Co masz na myśli?
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 12:03   #25
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Cytat:
Napisał Zeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ależ ja już kupiłem,
Wojtkowi zapewne chodziło o to, że odpowiadasz do kobiety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 18:19   #26
wojtekpl
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: KR
Model: Fiesta MK7 Trend, GoldX
Silnik: 1,4i LPG
Rocznik: 2013
Postów: 120
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

@artur1970

Kolega Zeta pewnie to ma na myśli, że jak kupisz ze zbyt wysokim et, to felgi mogą haczyć o zaciski, lub przy skręcie ocierać o nadkola; i odwrotnie, przesadnie niskie et powoduje, że koła mogą ocierać o błotniki. Przy standardowej szerokości felgi i opony, oraz różnicach et + - kilka/kilkanaście mm, raczej nie powinno być problemu. Problem może być przy szerokich felgach. Felga szerokości 7" jest szersza o ok. 2,5 cm od standardowej 6, do tego przesadnie różne et, max obciążenie i max skręt kierownicą, jakaś fajna, szeroka oponka i możemy mieć problem.
W swojej fieście letnie koła mam na fabrycznych alu 15" szerokość felgi 6" et 47 i opona 195/55, natomiast na zimę kupiłem (na konkurencyjnym? forum) od któregoś poprzedniego modelu fiesty, alu 14" szer 5,5" et 30,5, na to opony standardowe do felgi 14": 175/65. Przy czym felga 14" powinna mieć et bodaj 40,5 mm. Wg [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] koła zimowe "wystają" na zewnątrz po centymetrze więcej z każdej strony , w porównaniu do kół letnich, ale przy tak małych kółkach nie ma problemu.

@Szeryf455

Ooo to, to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
wojtekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 16:55   #27
madziula66
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Trojmiasto
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Oki dzięki chłopaki za odpowiedz powiem ze troche jestem w tym zawinieta ale cóż jakoś trzeba sobie radzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aktualnie mam na oku te alufelgi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szulam tylko teraz opon do nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aktualnie jezdze jeszcze na zimowkach debicy i są do du.. strasznie głośne dlatego moze teraz zdecyduje sie na Firestone hmm... sama nie wiem podpowiedzcie cos może ??? no i aktualnie mam 14 ale chcem załozyć alusy 15 i opony 195/65 R15 91 H Myślicie że może być ? tzn nie bedzie mi tam nic chaczyć ani nic takiego ? bo słyszalam wlaśnie że jak zle cos dopasuje to moze cos tak obcierać. Może znajdzie się ktoś miedzy wami kto mógłby mi podpowiedzieć bede bardzo wdzięczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madziula66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 17:01   #28
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Cytat:
Napisał madziula66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcem załozyć alusy 15 i opony 195/65 R15 91 H Myślicie że może być ?
To nie jest rozmiar do fiesty, tylko do auta segmentu C, czyli focus, golf, auris, civic...

Ile sztuk was tam jest?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 17:12   #29
madziula66
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Trojmiasto
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

hmm podobno te alusy są do forda fiesty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie rozumiem o co pytasz mowiąć ile sztuk was tam jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madziula66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 17:20   #30
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: FELGI ALUMINIOWE 15, opony letnie

Ale opony w rozmiarze podanym przez ciebie są za duże/za grube do fiesty.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , opony fiesta


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.