Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2019, 10:22   #21
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Dziwnie ten temat się rozwija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy inaczej, wczoraj dotarły dwie puszki sprayu/zestaw K2 (płyn do czyszczenia hamulców oraz czerwona farba).
Może w tą niedzielę jak pogoda pozwoli to się za to zabiorę. Jak już mówiłem.
I tak zmieniam klocki i tarcze, więc zaciski będą podwieszone na sprężynie a jarzma ściągnięte.
Zaciski będę czyścił wiertarką z drucianą szczotką, potem delikatnie papierem ściernym plus płyn w sprayu do czyszczenia hamulców
(co instrukcje to różne papiery, ale widzę tendencję, że większość poleca od 250 do 400).
Jarzma podobnie tyle że jarzma będą ściągnięte więc będzie łatwiej.
Jeśli nie ta niedziela, to może (może) następna.
Niestety w tą sobotę pracuję a w następną muszę się wybrać do Londynu.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 16:01   #22
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pomalowanie proszkowo zaciskow gdy i tak sa rozlozone mozna porownac do remontu silnika i zostawieniu starych panewek.....
Wiesiek mechanik powie zostaw bo sa ładne, pan mechanik powie nie zaluj 100zl bo wyjdzie ci to bokiem.
Widać, że z malowaniem miałeś do czynienia mało albo bardzo mało.

Zastanów się proszę zatem z jakiego powodu malowanie proszkowe nie jest podstawowym sposobem nanoszenia powłok ochronnych czy też ozdobnych na elementy, jakie są różnice w stosunku do malowania "na mokro" i kiedy (oraz co) "fabrycznie" pokrywa się farbami proszkowymi. Wróć proszę ze swoim porównaniem do remontu silnika po zgłębieniu tematu (choć wówczas może zrozumiesz w czym sprawa).

Farby foliatec, czy też te polecane przeze mnie oraz większość (jeśli nie wszystkie) dwuskładnikowe są cenowo na podobnym (a w przypadku foliateca nawet wyższym) poziomie jak proszek. Daję Ci zatem słowo, że nikt nie robi tego z oszczędności...

Ja wybrałem metodę oraz farbę zupełnie świadomie i koszt absolutnie nie był argumentem. Czas również - dysponując drugim autem w razie potrzeby jestem w stanie zostawić swoje na dłużej.



Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwnie ten temat się rozwija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy inaczej, wczoraj dotarły dwie puszki sprayu/zestaw K2 (płyn do czyszczenia hamulców oraz czerwona farba).
Może w tą niedzielę jak pogoda pozwoli to się za to zabiorę. Jak już mówiłem.
I tak zmieniam klocki i tarcze, więc zaciski będą podwieszone na sprężynie a jarzma ściągnięte.
Zaciski będę czyścił wiertarką z drucianą szczotką, potem delikatnie papierem ściernym plus płyn w sprayu do czyszczenia hamulców
(co instrukcje to różne papiery, ale widzę tendencję, że większość poleca od 250 do 400).
Jarzma podobnie tyle że jarzma będą ściągnięte więc będzie łatwiej.
Jeśli nie ta niedziela, to może (może) następna.
Niestety w tą sobotę pracuję a w następną muszę się wybrać do Londynu.
Obiecuję już nie ciągnąć pobocznych wątków.

Mam nadzieję, że dysponujesz ogrzewanym garażem i nie będziesz starał się malować zimnych zacisków - taka zabawa nie posłuży długo.

Kup w markecie budowlanym odrdzewiacz do metali. Nie wymaga zanurzania i można go nakładać np pędzlem. Jeśli decydujesz się na szczotkę spraw sobie kilka rozmiarów (i raczej małe z długim trzpieniem) ale ze skręcanymi "włosami". Może jedną czołową jedną boczną. Są one dużo agresywniejsze i na dłużej starczają. Mniejszy też jest efekt "polerowania" rdzy. Papier to w zasadzie tylko estetyka - żeliwne zaciski są odlewane i mają "strukturę" sporo grubszą niż jesteś w stanie usunąć papierem 250 a co dopiero 400. Zatem jeśli papier do "odrdzewiania" to grubszy a nie drobniejszy. Chyba, że jakimś trafem maż zaciski aluminiowe, wówczas inna bajka.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 01:27   #23
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,439
Thumbs down Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Sory edmun za OT ale chlopak lekko mnie zdrażnił
....
Robiles kiedys swap hamulcow ? Jestem jedną z pierwszych osob w PL ktora robila taką przekladke w Audi a4 b5 z ori 280 na 350 z Q7 Porsche. Proszek po 10 latach wyglada tak jak zwykly lakier po roku wiec co tu porównywać.....

Wracając do tematu. Edmun jesli zrobisz tak jak opisujesz bedziesz bardzo zadowolony, jedyna uwaga to zaczekaj az 2szystko wyschnie bo podczas skladania lakier sie pozawija, nie zapomnij tez o wyczyszczeniu do zera prowadnic.

Bump: Sory edmun za OT ale chlopak lekko mnie zdrażnił
....
Robiles kiedys swap hamulcow ? Jestem jedną z pierwszych osob w PL ktora robila taką przekladke w Audi a4 b5 z ori 280 na 350 z Q7 Porsche. Proszek po 10 latach wyglada tak jak zwykly lakier po roku wiec co tu porównywać.....

Wracając do tematu. Edmun jesli zrobisz tak jak opisujesz bedziesz bardzo zadowolony, jedyna uwaga to zaczekaj az 2szystko wyschnie bo podczas skladania lakier sie pozawija, nie zapomnij tez o wyczyszczeniu do zera prowadnic.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 00:37   #24
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,439
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Sory edmun za OT ale chlopak lekko mnie zdrażnił
....
Robiles kiedys swap hamulcow ? Jestem jedną z pierwszych osob w PL ktora robila taką przekladke w Audi a4 b5 z ori 280 na 350 z Q7 czyli tego samego zestawu co w porsche Cayen. Proszek po 10 latach wyglada tak jak zwykly lakier po roku wiec co tu porównywać.....

Wracając do tematu. Edmun jesli zrobisz tak jak opisujesz bedziesz bardzo zadowolony, jedyna uwaga to zaczekaj az wszystko wyschnie bo podczas skladania lakier sie pozawija, nie zapomnij tez o wyczyszczeniu do zera prowadnic.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 00:51   #25
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Wiedza drażni bywa i tak... pionierze

Obiecałem nie ciągnąć pobocznych wątków wiec reszty komentować nie będę tym bardziej, ze grunt wyjątkowo mało podatny. Masz coś do mnie to pisz PW a nie spamujesz wątek. Bzdury jednak zaprzestan tu szerzyć.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 12:07   #26
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Wtrącę się. Malować skutecznie i osiągając pożądane efekt można wieloma technikami.
Niemniej podstawą do sukcesu jest zespół parametrów.
1 - przygotowanie powierzchni
2 - materiały użyte do pracy
3 - technika i umiejętności wykonawcy.
Osobiście uważam że proszek tu jest bardzo dobry, ze względu na panujące warunki pracy, ale efekty daje tez takie, że jest nakładany na bardzo dobrze oczyszczoną powierzchnię.
Na tak samo oczyszczoną powierzchnie nałożenie odpowiedniej farby pewnie da efekt podobny, a może i lepszy - nie wiem nie znam się na farbach.
Kluczem jest oczyszczenie i odpylenie powierzchni, i ta właściwa farba. Bez zdejmowania i rozbierania zacisków, i poświecenia kilku godzin pracy, przy zaciskach mocno skorodowanych efekt będzie średni (bez piaskowania), co innego jak zaciski są prawie nowe z wyglądu.
Zła farba - pod wpływem płynu hamulcowego i warunków pracy, temperatury tez zmieni barwę albo będzie się łuszczyć, tak samo nałożona na źle przygotowaną powierzchnię.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 16:17   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Malowałem w dwóch autach, a teraz zamierzam w trzecim. Schodzi mi około 2h na zacisk. Nie zdejmuję ich z auta. I nie filozuję, tylko używam szczoteczek drucianych i odrdzewiacza. Na to hammerite. Najważniejsza jest staranność (niezaciapanie gratów nie do malowania).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 12:01   #28
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

W sobotę (i w niedzielę) udało mi się w końcu i przełożyć koła (przód na tył),
i zmienić tarcze i klocki (przód), i pomalować przód.

Nie będę kopiował całego opisu, więc link do wpisu (w wątku Moje auto) tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy poszło dobrze?
Krótka odpowiedź jest - i tak i nie.
Wygląda fajnie, mogło to być zrobione lepiej, ale nie ma też (chyba)
aż takiej tragedii.

Nauczony (wieloma) błędami z tego jak robiłem przód, mam głęboką nadzieję, że tył zrobię lepiej.

np. nie dostosowałem się do tej rady:
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że dysponujesz ogrzewanym garażem i nie będziesz starał się malować zimnych zacisków - taka zabawa nie posłuży długo.
Tak - na zimnie nie jest to ani łatwe, ani przyjemne ani dobrze zrobione.

I tu też widzę dobrą radę:
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli decydujesz się na szczotkę spraw sobie kilka rozmiarów (i raczej małe z długim trzpieniem) ale ze skręcanymi "włosami". Może jedną czołową jedną boczną. Są one dużo agresywniejsze i na dłużej starczają
Chyba zanim będę robił tył, to sobie dokupię jakieś mniejsze. Ta duża nie była zbyt wygodna i mieśnię bolą od prób utrzymania wiertarki w "ryzach"

Efekt (u mnie) jest z dala odmienny od tego co przewinął się w tym wątku, ale jak na pierwszy raz to jestem
na tyle zadowolony, że przeboleję niedociągnięcia i na tyle niezadowolony, że wyciągam nauczkę na przyszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 05-02-2019 o 12:08
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 19:07   #29
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nauczony (wieloma) błędami z tego jak robiłem przód, mam głęboką nadzieję, że tył zrobię lepiej.

(...)

Efekt (u mnie) jest z dala odmienny od tego co przewinął się w tym wątku, ale jak na pierwszy raz to jestem
na tyle zadowolony, że przeboleję niedociągnięcia i na tyle niezadowolony, że wyciągam nauczkę na przyszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakichkolwiek nie masz do siebie pretensji czy tez jak dalece odmienny od oczekiwanego uzyskałeś efekt to (pomimo, ze brzmi to głupio) istotna jest tez nauka i wnioski.

Ja zacisków przerobiłem sporo. Zaczynałem od nauki na motocyklowych. Najłatwiej było mi pogodzić się z unieruchomieniem maszyny na jakis czas przez błędy których na początku choćby niewiadomo ile poradników się przeczytało popełnia się sporo.

Potem miałem podejście do samochodowych, najpierw prostszych potem bardziej skomplikowanych. Nie od zawsze tez mam kompresor - zatem teraz banalne wyciągnięcie nawet zapieczonych tłoczków potrafiło sprawić mi spore problemy.

Na końcu doszedłem do jakiejś tam wprawy i wiem co jest dla mnie najwydajniejsze i najwygodniejsze.

Jak wiesz gdzie i co nie poszło jak chciałeś to jest to już jest to znak, ze kolejne wyjdą tylko lepiej
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 14:05   #30
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Hehe ale się zrobiłem.

Dzięki zdjęciom i forum, fajnie mi ktoś napomniał, że brakuje mi osłon tarcz z przodu.
Jakoś nie dotarła do mnie ta informacja jak robiłem hamulce, więc jak tylko znalazłem które tarcze muszę zamówić, tak złożyłem zamówienie.
Dostawa miała być na "po weekendzie" więc planowałem, że w ten weekend zrobię malowanie tyłu plus wymiana tarcz i klocków.
Z racji że osłony (na przód) miały przyjść po weekendzie,
tak plułem sobie trochę w brodę, że trzeci weekend z rzędu będę rozbierał auto
(w pierwszy weekend zrobiłem przód, w ten weekend robię tył, żeby w następny weekend rozbierać przód tylko dla tarcz).

Co dziwne, osłony właśnie dzisiaj przyszły.

Zadowolony, że zakończę projekt w ten weekend już się przymierzałem do celebrowania,
a tu psikus, bo zapomniałem zamówić śrub.
Okoliczne ASO nie mają na stanie, więc i tak czekam na śruby.

Przy okazji przeglądając eBay'a znalazłem, że za £60 mogłem kupić zaciski i jarzma (używane) od Fiesty ST (przód).
Już oryginalnie czerwone.
Swoje zaciski i jarzma pewnie opchnąłbym za £30, czyli "upgrade" do czerwonych zacisków miałbym za około £30 (tylko przód).
Więc gdyby ktoś się zastanawiał, to zawsze jest to jakaś opcja.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.