Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2009, 19:38   #1
moletto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Model: furgon
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Ford TRANSIT 96 --car audio

witam
zapraszam do kontynuacji watku i dalszych wypowiedzi na temat montazu glosnikow w drzwiach i na nadkolu....
u mnie po zdjeciu maskownicy glosnika na nadkolu sa 2 okragle wtyczki lub gniazda? do podpiecia czegos czy to moze ma cos wspolnego z glosnikami??
natomast po zdjeciu maskownicy do radia jest wiazka kabli ale jakby byla obcieta !!
nie wiem czy sobie poradze z rozszyfrowaniem tego tematu oj bedzie ciezko chyba
pozdrawiam

moletto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2009, 22:01   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Ford TRANSIT 96 --car audio

Moletto, kolory przewodów idących do głośników powinny być następujące:
-przedni lewy: brązowy i brązowo-czerwony,
-przedni prawy: brązowo-żółty i czerwono-żółty.
Tylne kable (jeżeli są) mają takie same kolory.

Wiązka zasilająca ma następujące kolory:
-dwa przewody brązowe - masa,
-czerwono-pomarańczowy - stałe zasilanie +12V (radio memory), wisi na bezpieczniku F10,
-żółty - zasilanie ze stacyjki (w pozycji 1, 2 i 3),
-srebrno-zielony -światła pozycyjne (podświetlenie panelu).

Sprawdź przewody dochodzące w okolice nadkoli, czy mają te kolory opisane wyżej, odszukaj taką wiązkę pod deską. Druga wiązka powinna mieć kolory przewodów zasilających. Fordowskie radia z tych lat mają oddzielne gniazda dla głośników, zasilające, antenowe i ewent. na zmieniarkę CD i dlatego tak są spreparowane wiązki. Wtyki - jeżeli ich nie masz przy wiązkach - można dokupić np na Allegro.

Przednie głośniki (nadkola) ze względu na nietypowe mocowanie (otwór-dziwoląg) kupiłbym na Allegro, szkoda szarpać się z dorabianiem przejściówki. Tylne (przednie drzwi) kupiłbym raczej jakieś fajne nowe, co najmniej dwudrożne, oryginały są jednodrożne i trochę brakuje im góry. Trzeba tylko pomierzyć rozstaw otworów (mam nadzieję, że tu Ford nie wymyślił kolejnego dziwoląga).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2009, 09:42   #3
moletto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Model: furgon
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Re: Ford TRANSIT 96 --car audio

witam
elegancko mi to wyjasniles bardzo dziekuje
ale z powodu braku chwilowo czasu nie bede mogl zajac sie tym radyjkiem
do tematu powroce jakbym mial jakies pytania jeszcze raz dzieki
pozdrawiam
moletto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 16:39   #4
moletto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Model: furgon
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Re: Ford TRANSIT 96 --car audio

witam
na allegro to nic prawie nie znalazlem takie glosniki do drzwi powiedz mi czy warto sie tym zainteresowac czy to jakas lipa do nadkoli nic nie znalazlem moze mi pomozesz i dasz jakies namiary na te spikery
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pozdrawiam
moletto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 15:39   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Ford TRANSIT 96 --car audio

Moletto , głośników do otworów nad nadkolami wiadomo, że nie znajdziesz na Allegro; na Allegro znajdź szroty specjalizujące się w Transitach i dzwoń wg podanych telefonów do właścicieli, i pytaj o te głośniki czy mają. Tego raczej nikt nie szuka, więc nie ogłaszają takich bździnek.
Ten głośniczek z linka, który podałeś, jest taki sobie - firma krzak, jest okrągły więc nie wypełnia otworu w drzwiach tak jakby mógł, eliptyczny o większej powierzchni membrany byłby lepszy. Parametry - szczególnie moc - podana z sufitu. Jakbyś go zasilił taką mocą jaka jest podana, to by wypluł membranę w pół sekundy. Optycznie prezentują się nieźle.
Jak byś dzwonił po szrotach, to pytaj też o te głośniki drzwiowe, chyba że chcesz dwudrożne (moim zdaniem warto dwudrożne, mi brakuje góry na standardowych głośnikach chociaż pierdyknięcie mają bardzo dobre). Ja bym raczej je kupował w dużym sklepie typu Markt Media, na miejscu masz spory wybór, zawsze możesz oddać jak nie pasują , możesz kupić markowe itd. Sprawdź dokładnie rozstaw otworów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 10:55   #6
moletto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Model: furgon
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Re: Ford TRANSIT 96 --car audio

witam
wojtekjanus
wczoraj sie opisalem i czekam na odpowiedz a tu nic moj post zaginal w sieci -no nic
co do tych na nadkolach to nie bede szukal po szrotach i zlomach bo to nie ma sensu dorobie jakie dystanse i jakos bedzie ale gorzej bo na allegro sa glosniki ale okragle wszystkie no prawie wszystkie w przejsciowkach dlatego wklejam link z allegro i prosze powiedz co z tego bys polecil powiedzmy do 200plnale chetnie moze byc mniej /no chyba ze sie nie da!!!// pomijamy walory estetyczne bo i tak jest maskowmica ktora to wszystko zakrywa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
co do montazu to faktycznie przejsciowka bedzie sie u mnie trzymac na 3 srubach a glosnik na 4 w dystansie dziwne to rozwiazanie i gorzej bedzie zamknac przesstrzen zeby bas ladnie brzmial i pozostaje dobor tych na nadkola moze cos dopasujesz i bylby komplet
pozdrawiam
moletto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 23:07   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Ford TRANSIT 96 --car audio

Z tego linka na Allegro wybrałbym Pioneer-a za 165 zł, to markowy głośnik dwudrożny.
Szkoda, że żaden z nich nie wykorzystuje maksymalnie dziury (elipsa) tylko mają dodatkowe maskownice. Te fordowskie są eliptyczne i naprawdę wykop jak na te wymiary mają zaskakujący :fcp15 . Brak im tylko góry.
Te w nadkolach będą małe, pomierz max. średnicę coś kup pod ten wymiar, a tę maskownicę na trzy śruby zrób z blachy alu (np. 05mm), łatwo się wygina, obrabia. To ma być szczelne i nic więcej nikt tego nie będzie oglądał. Wpierw wytnij blachę, wygnij tak by przylegała do tych otworów i potem nawierć otwory po dużym okręgu pod głośnik (ja bym szukał na Allegro po szrotach, potrzebowałem kilku dziwnych rzeczy do auta, sam nie wierzyłem że uda się kupić, ale po trzech miesiącach wszystko miałem).
Jakość w sensie pasma i tak dostarczą tylko te drzwiowe, te w nadkolach pod deską pozwolą na wykorzystanie mocy wzmacniacza i nic więcej (ze względu na usytuowanie).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.