Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2023, 09:12   #1201
crazydange
ford::amateur
 
Imię: Sergen
Zarejestrowany: 08-01-2023
Skąd: Turkey
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy PTC

Pozdrowienia dla wszystkich z Turcji

Posiadam Focusa 1.6 TDCI z 2010r. Chcę kupić nagrzewnicę PTC do mojego samochodu, ale nie mogę znaleźć numeru produktu. Co to jest kompatybilna grzałka PTC? Możesz mi pomóc?

Turcy bardzo cię kochają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

crazydange jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 14:09   #1202
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nagrzewnica elektryczna powietrza montowana jest tylko dla silników diesla
Czy jesteś tego pewny? W Mondeo MK4 FL 2.0EB mam PTC. Teraz chciałbym zamontować do Fiesty MK7 (przedlift) 1.4 Duratec i zastanawiam się czy zadziała czy nie...
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 19:25   #1203
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Mondeo MK4 FL 2.0EB mam PTC...
Nigdy nie widziałem EcoBoosta fabrycznie wyposażonego w PTC - bo i po co? Te silniki grzeją się bardzo szybko - co przeczy idei PTC.
To, że nie widziałem - nie oznacza, że takiego tworu nie ma w przyrodzie - chętnie poznam VIN tego auta. Na wszelki wypadek już teraz się poprawię, że "PTC ZAZWYCZAJ montowane są w autach z silnikiem diesla".

Co do meritum - PTC można zamontować praktycznie z dowolnym silnikiem, jeśli w jakiejś wersji danego auta była ta nagrzewnica montowana fabrycznie.
Co najmniej kilka razy na forum były wpisy kolegów dokładających PTC do różnych aut z silnikami benzynowymi.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 19:57   #1204
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy nie widziałem EcoBoosta fabrycznie wyposażonego w PTC - bo i po co? Te silniki grzeją się bardzo szybko - co przeczy idei PTC.
Za VIN: "Z dod. nagrzewn." Od razu dodam, ze nagrzewnicę postojową, tzw. Webasto, dokładałem sam więc to nie o nią chodzi w VIN. Dodatkowo - po wgraniu ruskiego softu do licznika pojawiła mi się ikonka "widełki" i działała (rosła z czasem do maksimum).

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli w jakiejś wersji danego auta była ta nagrzewnica montowana fabrycznie.
No właśnie, to jest clue sprawy. Nie wiem czy w 1.4 PB w Fieście w ogóle było PTC fabrycznie.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 20:32   #1205
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie wiem czy w 1.4 PB w Fieście w ogóle było PTC fabrycznie.
To NIE MA DOKŁADNIE ŻADNEGO ZNACZENIA. Clou sprawy to pytanie "czy w jakiejkolwiek Fieście MK7 była stosowana nagrzewnica PTC". Silnik jest bez znaczenia.

Jako zainteresowany - na owo "clou pytanie" Kolega sobie odpowie sam...
A co do kwestii "z dod. nagrzewnicą" to VIN odpowiada "prawdziwszą prawdą"... Więc proszę nie sugerować się takimi sformułowaniami, bo "szydło" wychodzi po VIN z fabrycznej centralnej konfiguracji a nie z takich opisów...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-02-2023 o 20:35
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 20:42   #1206
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy w jakiejkolwiek Fieście MK7 była stosowana nagrzewnica PTC
Tak, w Fiestach MK7 przedlift w dieslach były nagrzewnice PTC.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do kwestii "z dod. nagrzewnicą" to VIN odpowiada "prawdziwszą prawdą"... Więc proszę nie sugerować się takimi sformułowaniami, bo "szydło" wychodzi po VIN z fabrycznej centralnej konfiguracji a nie z takich opisów...
Rozłożyłem swoje Mondeo na kawałki i dołożyłem do niego wszystko co się dalo także wiem co miałem i co mam, a CC znam na pamięć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zobacz z mojej stopki.

Poniżej jedna ze stron CC. Co prawda nieco zmodyfikowana bo i z tej listy pewne rzeczy dołożyłem później ale nie było nią PTC. Reasumując: With PTC Heater jest w konfiguracji as build.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CentralConfig_20201028_Page_2.jpg (20.4 KB, 19 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 15-02-2023 o 20:47
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 20:50   #1207
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Reasumując: With PTC Heater jest w konfiguracji as build.
No dobra - wierzę, choć o VIN a nie "dowody" prosiłem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - przypomnę tylko nieśmiało, że owo "with PTC..." stosowało się dla wyłączenia automatycznego włączania się grzanej przedniej szyby po każdym uruchomieniu auta zimą...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-02-2023 o 20:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 13:46   #1208
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Question Błąd B2976-0F - obwód sterujący, gdzie?

Witam,

Za każdym razem, gdy podłączam kompa wyskakuje mi błąd GEM B2976 - 0F w nawiązaniu do modułu EAH (dodatkowej nagrzewnicy).

I moje pytanie nie dotyczy znaczenia tego błędu, bo wiem, o co chodzi, ale gdzie fizycznie to urządzenie się znajduje, bo za mojej kadencji na ten samochód nic takiego nie instalowałem.

Jeśli natomiast błąd może mieć inną przyczynę, to proszę o poprawienie mnie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 20:14   #1209
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Błąd B2976-0F - obwód sterujący, gdzie?

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie fizycznie to urządzenie się znajduje
cofni sie do strony 30 post 911 jest zdjecie
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2024, 14:51   #1210
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy PTC

Czy można najpierw aktywować nagrzewnicę PTC i wskazania na wyświetlaczu a potem dopiero instalować samą nagrzewnicę? Chodzi mi o to, że te dwie rzeczy będzie wykonywać u mnie różna osoba, więc chciałbym przy montażu sprawdzić samo urządzenie "na sucho" zanim rozpruję połowę deski rozdzielczej. Jeśli tak, to z jakimi błędami muszę się liczyć do momentu zamontowania nagrzewnicy w samochodzie?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.