Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2011, 17:31   #1
nonam3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Model: SHARAN
Silnik: 1.9TDI 115KM
Rocznik: 03
Postów: 15
Domyślnie Zderzające się wycieraczki

Witam
Mam problem w uderzajacymi sie wycieraczkami w sharanie 2003r. Dlugosc wycieraczek 70cm. Wycieraczki w pozycji spoczynkowej leza idealnie rowno wzgledem siebie i wzgledem dolnej czesci szyby. Ustawianie wycieraczki kierowcy pod wiekszym katem wzgledem wycieraczki pasazera na niewiele sie zdaje i koszmarnie wyglada. Czy ktos mial podobny problem i wie jak z tym sie uporac?
Pozdrawiam
nn

nonam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 18:07   #2
ATF
ford::beginner
 
Avatar ATF
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-02-2011
Skąd: Rolewice
Model: Galaxy
Silnik: AFN
Rocznik: 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Kolego jeżeli niedawno je wymieniałeś to pewnie są po prostu zbyt długie.
Ja w mkI miałem podobnie. Jeżeli się do to skróć je po ok 1-1,5 cm albo przełóż gumki wycieraczek okuciami tj prawa w pozycji spoczynkowej okucie(blaszka blokująca gumkę) w lewą stronę i lewa w prawą i powinno zadziałać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ATF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 18:31   #3
nonam3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Model: SHARAN
Silnik: 1.9TDI 115KM
Rocznik: 03
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Na poczatku dobrze dzialaly, z czasem zaczely sie czasami lekko trykac, po wczorajszej wymianie szyby przedniej trzaskaja o siebie. Sprzedawana dlugosc wycieraczek do tego auta jest do 710mm wiec nie w tym problem. Wycieraczek nie da sie odwrocic bo uniemozliwia to ich konstrukcja. Poza tym ograniczniki sa na ich obu koncach. Zaczynam obawiac sie ze moze byc to kwestia napedu ramion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nonam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 19:08   #4
januszeczek6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

jak masz wycieraczki wlaczone wyciag kluczyk to one wtedy pozostana w trybie pracy wtedy ustawiasz je w niewielkiej odleglosci od siebie, bo jak napewno zauwazyles gdy wylaczasz wycieraczki to one samoczynnie dochodza do siebie.Sadze ze jak byly sciagniete to zostaly zalozone w stanie "spoczynku" U mnie to zadzialalo.
januszeczek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 19:08   #5
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Mozliwe ze monterzy zamienili ramiona miejscami
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 19:47   #6
nonam3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Model: SHARAN
Silnik: 1.9TDI 115KM
Rocznik: 03
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Cytat:
Napisał januszeczek6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak masz wycieraczki wlaczone wyciag kluczyk to one wtedy pozostana w trybie pracy
W ktorym momencie najlepiej je zatrzymac i ustawiac? Gdy ich przedluzenia beda sie krzyzowaly?

Cytat:
Napisał t nowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozliwe ze monterzy zamienili ramiona miejscami
Mysle ze nie daloby sie tego nie zauwazyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nonam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 20:10   #7
mateusz102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: Tarnów/Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Ja ostatnio wymieniałem cały mechanizm do wycieraczek. Miałem przejścia z tymi wycieraczkami, tzn uderzały o siebie. W moim przypadku źle przykręciłem mocowanie do silnika wycieraczek. Ważne jest aby ta blaszka, która kręci się na silniku była ustawiona w odpowiednim miejscu. objaw był taki że jedna z wycieraczek zamiast zatrzymywać się na dole szyby lekko się unosiła i nie szło jej ustawić. Dopiero ustawienie na silniku pomogło. Jeszcze zwróćcie uwagę czy wycieraczki równo wam dochodzą przy słupkach, jeśli nie to bankowo musicie je na silniku ustawić.
mateusz102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 18:32   #8
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Ja mam inny problem. Wycieraczki pracują ok i po wyłączeniu ładnie wracają na swoje miejsce. Problem i dziwne zachowanie zaczyna się jak odpalam auto. Wycieraczki robią ruch o 2 cm, potem znowu w dół i wracają na te 2 cm od normalnej pozycji i tak zostają.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 18:45   #9
DENVER.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zderzające się wycieraczki

Też miałem zderzające się wycieraczki a nawet jedna "wychodziła poza obrys szyby - powód -wyrobione tulejki w mechaniźmie wycieraczek ( za duże luzy)- wymieniłem wszystkie i śmiga aż miło
__________________
Gość portalu
DENVER. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 18:56   #10
nomi9
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2003
Postów: 154
Smile Odp: Zderzające się wycieraczki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Witam jeśli wymieniałeś całe ramiona na osi czyli wielowpuście to problem tkwi właśnie tam.Czasem wystarczy przełożenie ramienia wycieraczki o dwa nacięci na osi napędu (czytaj wielowpuście) i wszystko wraca do normy. Jak dobrze rozumiem nie grzebałeś przy napędzie i ni załączałeś wycieraczek bez ramin więc nic poza ustawieniem na wielowpuście nie mogło się zmienić .Pozdrawiam
nomi9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.