Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2006, 15:45   #1
Romekk75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2006
Postów: 7
Domyślnie Woda w aucie od strony kierowcy skąd ?

Czy ktoś miał podobna usterkę?? Z przeczytanych postów na forum widzę, że najwięcej takich przypadków mają właściciele Mondeo i Focusów. A czy komuś tak jak mnie przytrafiła sie taka usterka w Galaxym ??
Po ostatnich deszczach w dolnośląskiem w moim Galaxy od strony kierowcy pojawiło się mnóstwo wody, przemokło całe wygłuszenie łącznie z dywanikiem, woda jest od samej blachy(podłogi) i wylazła do góry a na dywaniku zrobiła się 1,5 cm kałuża. Z porad które otrzymywali właściciele Mondziaków i Focusów wyeliminowałem:
1. Nieszczelny układ chłodzenia - płyn w zbiorniczku wyrównawczym cały czas trzyma stan.
2. Przedostajaca się woda przez filtr kabinowy - raczej tez nie bo gdy włącze dmuchawę na 4 nigdzie nie czuję wylatujacej na rękę wody.

Jakieś dwa tygodnie temu naprawiałem zatarty mechanizm wycieraczek. Czy wtedy mogłem coś uszkodzic przy demontażu/montażu mechanizmu że teraz przecieka, ale co??
Jakieś dwa miesiące temu wymieniałem też ten pie.... filtr kabinowy, może jednak jakoś tamtędy sączy się ta woda?? Czy ktoś może mi pomóc ?? Gdzie szukać "dziury"?? :fcp11


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 24-03-2014 o 08:58
Romekk75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2006, 18:50   #2
pitdamu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Strzegom
Postów: 8
Domyślnie

Romekk75, ja mam to samo w mondeo dokladnie jak zalo to woda idzie a idzie przez filtr pylkowy he he i wpada do dmuchawy a dmuchawa zaciaga dalej ta wode dziwnie to jest zrobione trzeba cos wykombinowac ja stawiam pod gorke tylem na ulewy jak na razie nic innego nie wymyslilem pozdro :fcp5
pitdamu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2006, 21:07   #3
Enriqe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Postów: 1
Domyślnie automatyczna skrzynia biegów

Co może być przyczyną, że w moim Galaxy nie wskakuje piąty bieg?
Enriqe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2006, 10:03   #4
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Domyślnie Woda w Galaxy tylko od strony kierowcy

Ja miałem dokładnie to samo raz po ulewie też od strony kierowcy(ale uwaga ja mam kierownicę z drugiej strony-Anglia)było mokro jak opis powyżej ,ściągnąłem to odkurzaczem do wody,wysuszyłem i już,stało sie to tylko raz na urlopie jak byłem w Polsce,obadałem co sie dało i nic nie stwierdziłem.Teoria o zbiorniku wyrównawczym brzmi bezsensownie bo to się stało w jedną noc a płynu mi nic nie ubyło.
Ja był bym skłonny do teori kolegi od mondeo,żeby nie parkować pod gorkę,tam gdzie mi zalało faktycznie było lekko pochyło ,potem parkowałem i parkuje nadal na płaskim i nic się nie dzieje
pozdro
__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2006, 12:33   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Panowie moim zdaniem nie pozostaje Wam nic innego jak zdejmowa te plastiki na podszybiu i oczyścić takie kanaliki na końcach tej komory z liści i innego syfu. One zapychają odpływ i może się tam zrobić b. głęboka kałuża, która będzie się przelewała przez otwór wlotu powietrza do dmuchawy (czyli właśnie przez filtr pyłkowy). No i przy okazji filtr pyłkowy pewnie będzie do wymiany bo ten najprędzej zgnił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Do tego jak to rozbierzecie to radzę zdjąć również tą ramkę co trzyma filtr i ją uszczelnić silikonem pomiędzy przegrodą a tą właśnie ramką.
A potem zalecam (jeszcze przed złożeniem) odgrzybienie wlotu. A na samym końcu odgrzybienie klimy i nadmuchów. Wilgoć może Wam nieźle zasyfić to wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Nie jestem do końca pewny budowy u Was w Galaxym ale pewnie będzie podobny jak w Mondeo.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2006, 19:24   #6
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

Nie probowales moze pryskac na tylna szybe? Wlasnie tam jest laczona rurka do spryskiwacza.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2006, 06:33   #7
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

mialem podobny problem jakis czas temu, z tym ze woda kapala od strony pasazera. bylem w ASO po porade, powiedzieli ze sprawdza przy przegladzie. jak powiedzieli tak i zrobili, powodem byl odczepiony filtr przeciwpylkowy. niestety przy nastepnych deszczach problem powrocil, wiec wymyslili ze nalezy wymienic uszczelki w drzwiach czy cos takiego. podziekowalem im za swietna rade. po jakims czasie zatarl mi sie mechanizm wycieraczek, rozebralem go, oczyscilem a przy okazji sprawdzilem filtr no i okazalo sie ze jednak byl niedocisniety (partacze z ASO wcale go nie sprawdzili) zamontowalem filtr poprawnie i jak reka odjal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec i tobie proponuje sprawdzic. jak dla mnie na 99% tamtedy dostaje sie woda

pozdrawiam
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2006, 07:30   #8
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie Woda w Galaxy tylko od strony kierowcy

witam

bardzo czesto tak sie dzieje jesli masz auto z klima i nasapilo zatkanie rurki parownika tej ktora ma odprowadzic wode na zew auta,jesli masz zatkana to wtedy woda leci na dywaniki,spr to.

pozdrawiam
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2006, 09:11   #9
Romekk75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2006
Postów: 7
Domyślnie

Szymar, właśnie jak zdjąłem część plasticzków i odchyliłem wykładzinę to zastanowiła mnie ta rurka która idzie przez całą kabinę do tylnego spryskiwacza. wyglądała na dosyć "zapoconą" poza tym wiązka kabli która też idzie wzdłuż progu obok tej rurki też była cała mokra. Teraz się zastanawiam czy woda mogła cieknąć po którymś kabelku z tej wiążki a który idzie gdzieś do komory silnika czy cała wiązka nasiąkła już wodą z podłogi. Kurde problem jak cholera z tą wodą bo już zaczyna śmierdzieć w środku, chyba będę musiał wyciąć całe mokre wygłuszenie i zostawić tylko wykładzinkę. Czy macie jakiś sposób na wysuszenie tego wygłuszenia??
Jeszcze jedno pytanie gdyby rzeczywiście przyczyną wody był ten filtr kabinowy to przy włączonej dmuchawie na 4 woda powinna się pojawić w nadmuchu na nogi??Poza tym filtr kabinowy jest od strony pasażera a ja mam mokro od kierowcy.

[ Dodano: 2006-08-14, 10:27 ]
Bodzio2, a w którym miejscu dokładnie jest ta rurka.Że pod spodem to wiem :fcp1
Romekk75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2006, 12:32   #10
xander2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2005
Skąd: Krosno
Model: focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie

Mam dokladnie ten sam problem, moze to jakas wada fabryczna ?? Juz raz suszylem wygluszenie (w ubieglym roku, miesiac!! na sloncu). Sprobujcie lac wode np. z weza na lewa strone przedniej szyby, u mnie woda kapie w lewym gornym rogu w kabinie kierowcy, pod konsola, i to tak pechowo, ze leci pod dywanik. Probowalem znalezc dziure ale bezskutecznie.
Pozdrowka
xander2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.