Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2023, 21:30   #1
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie FORSCAN //Wątek zbiorczy

Witajcie,

Nie znalazłem podobnego wątku, więc proponuję aby tutaj wstawiać co i jak zmienić aby uzyskać dostęp do ukrytych funkcji naszych taczek. U mnie Ranger Limited 2022, w innych rocznikach opcje mogą być inne.

Auto mam parę miesięcy, więc jeszcze nie do końca udało mi się wszystko znaleźć, bardziej z braku czasu ale poniżej lista rzeczy, które można zaprogramować sobie FORSCANem w GUI settings (wystarczy zmienić wartość danej opcji)

Hyperblink (szybkie miganie jak przy spalonej żarówce) przy zmianie żarówek na LED (warto to zrobić we wszystkich opcjach gdzie jest napisane OUTAGE):
Front Bulb Turn Outage w BdyCM (BCM)
Rear Bulb/LED Turn Outage w BdyCM (BCM)


Chwilowa wartość zużycia paliwa (widoczne w menu):
Instant Fuel Economy Display w IPC

Tryb terenowy w menu:
Off Road Gauge w IPC
Off Road Screen w IPC


Włączają się halogeny przy włączeniu kierunkowskazów:
Corner Light Mode for Fog Lights w BdyCM (BCM)

Pokazuje rozdział mocy w trakcie jazdy, na które koła przekazywany jest moment;
Intelligent 4WD Gauge w IPC
Intelligent 4WD Gauge Mode Feature w IPC

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Automatyczne ryglowanie drzwi po rozpoczęciu jazdy po 20 km/h, należy w IPC i BCM zmienić kilka bitów zgodnie z poniższym schematem:
IPC 720-01-01 XXX*---XXXX --- XXXX
* = F

BdyCM 726-15-01 X*X*---X*X* ---X*XX

* = 1 = default on
* = 0 = default off



Generalnie jest sporo tych opcji (dźwięk niezapiętych pasów, wyłączenie Start&Stop itp), więc proponuję zaopatrzyć się w kabel i do dzieła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osobiście używam tego sprzętu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest też możliwość ustawienia wielkości zbiornika na podstawie której liczone jest DTE (Distance Till Empty), czyli kiedy tak naprawdę kiedy zaczyna świecić się rezerwa. Jeszcze nie testowałem tego, ale z uwagi na to, że przy niby pustym zbiorniku, wchodzi tam ledwie 68-70 litrów zamiast obiecanych 80, można byłoby się tym pobawić. Na razie pozmieniałem kilka opcji w IPC i zobaczymy.


Zapraszam do wstawiania sprawdzonych modyfikacji znalezionych w FORSCAN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 02-01-2023 o 13:43
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 08:11   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Warto zauważyć, że wyłączenie S&S w systemie może spowodować przedwczesne zużycie akumulatora bo wyłącza też tzw. inteligentne zarządzanie energią (ochrona przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem). Dotyczy aut z fabrycznym S&S.
Ps. Wspominają o tym na zagranicznych forach.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 08:54   #3
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Słuszna uwaga. Dobrze, że można było zamówić jeszcze auto bez tego ustrojstwa.

Nie wiem, jak wy, ale już wiele razy miałem sytuację, jak auto postało ledwie 2-3 dni bez odpalania, że auto blokowało zdalne otwieranie/zamykanie oraz start silnika (powiadomienie w aplikacji FordPass). Tak samo, jak dłużej postało 7-10 dni, to miałem wrażenie, że bardzo ciężko odpala auto i wibruje przez kilkanaście sekund, tak jakby za niskie napięcie na AKU się robiło. Zrobiłem mały research i okazuje się, że można zmienić procentowy stan naładowania akumulatora.

U mnie było 75%, na razie ustawiłem 85% - jestem w fazie testowania, ale już wygląda, że jest lepiej. Zobaczymy jak postoi na lotnisku z tydzień i co się będzie działo po mrozach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Battery Target State of Charge w BCM
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 09:53   #4
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Ciekawe… Sprawdzę dzisiaj u siebie stopień ładowania.
EDIT: zmieniłem na 85% - zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 04-01-2023 o 19:20
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 07:45   #5
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat z postu Kolegi Rob^ - pozwoliłem sobie na wklejenie dla potomnych.
Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włączyłem ForScanem:

DPF Status ON:
IPC: 720-07-02 > xBxx xxxx

Wyłączenie informacji o włączonym zapłonie klakson:
BCM:
726-41-02 > xxx0 xxxx xxxx
Ps. Obie modyfikacje działają.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 08:57   #6
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Obie funkcje można również zmienić normalnie przez GUI, nie trzeba już przez AS-BUILT modyfikując dane bity, chociaż oba sposoby są dość proste w użyciu.

Wklejam jeszcze z innego wątku co pismem, co i jak zmienić, aby inaczej rezerwa paliwa była liczona (DTE). Za kilka dni mam dłuższą trasę i zobaczę wtedy jeszcze ile teraz paliwa wchodzi po zaświeceniu się rezerwy:

Przed zmianami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak na razie zmieniłem:
- DTE Calculation option in Productivity Screen (dodaje to dodatkową opcję w MENU, gdzie możemy wybrać czy DTE jest liczone normalnie czy jak auto jedzie z przyczepką - u mnie wybrana opcja z przyczepką była)
- DTE Level Configuration (zmieniłem na drugi algorytm liczenia, Fuel Level algorithm z Distance Based algorithm)
- DTE Empty value ( z 6 zmieniłem na 4 - wydaje mi się, że to chodzi o ilość galonów, które pozostają w środku gdy zapala się rezerwa i być może jest to prawda, bo 6 galonów to ok 20 litrów, a jak ostatnio zatankowałem idealnie po zapaleniu się rezerwy to do baku weszło 59-60 litrów jedynie)


Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe… Sprawdzę dzisiaj u siebie stopień ładowania.
EDIT: zmieniłem na 85% - zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forach zmieniają nawet na 90%... ale na razie może potestujmy z 85% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 05-01-2023 o 09:56
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 09:35   #7
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

No to czekam na feedback po zmianach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: Ładowanie do 75% podyktowane było pewnie „oszczędnością” aku w okresie gwarancji (pomimo układów zabezpieczających przed przeładowaniem) - wiadomo, że wymiana byłaby kosztem ASO a tego woleliby uniknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Update: po zmianie na 85% wydaje się, że faktycznie, auto lepiej odpala.
Zmieniłem tez DTE z 6 na 4 - potestuję i zobaczymy..

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 22-01-2023 o 16:20 Powód: Update
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2023, 16:37   #8
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał Tom@La Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie tak z czystej ciekawości parę pytań:

1) czy tylko mi wywala błąd U0438:81-07 (nieprawidłowe dane odebrane z modułu sterującego hamulcem przyczepy) po włączeniu IPC 720-07-02 ???

2) Jazda terenowa - wskaźniki - fajny bajer ale tylko bajer. Przynajmniej u mnie bo auto miałem pod dość mocnym przechyłem bocznym jak i przednim a wskaźniki ani drgną. U Was tak samo??? Może to opcja tylko dla Raptora gdzie pewno są dodatkowe czujniki.

3) opcja Power Distribution Display niby ciekawa ale w moim pokazuje tylko czy napęd na tył czy na 4. Osobiście miałem wizję że to będzie pokazywać np uślizg koła. Sprawdzał to ktoś?

4) nie wiem przy której opcji ale z deski rozdzielczej zniknął zegarek.... Po czym wieczorem na fajrant znów się pojawił ��
Sorki - post Kolegi z innego wątku:
Ad1. Dzisiaj sprawdziłem i mam ten sam błąd, ale to nie wynik włączenia podglądu DPF tylko wskaźników 4x4 i mocy z pytania 3 i 4. Oba wyłączyłem i błąd zniknął a nadal mam podglad zapełnienia DPF.
Ad2. Identyczne spostrzeżenia - stąd OFF.
Ad3. Jak wyżej.
Ad4. U mnie, po każdym podłączeniu kabla i Forscan, zegar znikał z wyświetlacza (tylko kreski oddzielone dwukropkiem). Ponownie pojawiał się po ok. tygodniu lub dwóch (BTW: np. dołożenie i włączenie navi uaktywnia się dopiero po 2 tygodniach, jak powiedział Pan z ASO - może to jest częściowym powodem?)
Jednak dzisiaj wpadłem na pomysł ponownego ustawienia godziny w systemie (poprzez OGÓLNE w wyswietlaczu oraz synchronizację z gps i… zegar wrócił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolejna ciekawa obserwacja dotyczy możliwości zmiany rozmiaru opon (bo wkurzało mnie trochę, że prędkościomierz zawyża wskazania - dobre przed policją, ale wolałbym mieć dokładnie odwzorowaną prędkość: wszedłem w BCM i tam jest Tire Circumference,mm - u mnie było 2364 dla 17” a wg producenta moich opon winno być 2360. Zmieniłem i - niestety - pojawił się symbol żółtego klucza „błąd napędu”. W DTC tez coś wyskoczyło, ale nie zapisałem. Powrót do poprzedniej wartości naprawił wszystko.
Ciekawe, czy do zmiany rozmiaru trzeba coś jeszcze zakodować? Poszperam na forum Forscan i dam znać.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 07:31   #9
dominiq
ford::beginner
 
Avatar dominiq
 
Zarejestrowany: 02-03-2023
Model: Ford Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 Automat
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Hej, czy można za pomocą Forscana ustawić działanie świateł tak, aby w trybie Auto, po przekręceniu zapłonu nie zaświecały się światła, tylko żeby włączały się po uruchomieniu silnika?
dominiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2023, 06:56   #10
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Pewnie można - ustawień w Forscan jest „pierdyliard” Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie słyszałem jednak aby to ktoś zmieniał, stąd nie wiem gdzie szukać.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.