Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2017, 11:47   #4181
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Hrdcr_real Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie wkurza to, że jak wyłączam auto a chodzą wycieraczki to zatrzymują się w momencie wyłączenia zapłonu i zostają w połowie szyby, tak samo z podnoszeniem szyb.
To nie jest czasem tak, że wycieraczki skończą we właściwej pozycji i szyby czy szyber się domknie do momentu otwarcia drzwi? Ja klikam szyber, szybę, wyłączam zapłon i wszystko domyka się do tego momentu aż nie otworzę drzwi, ten ruch wyłącza całkowicie ale nie samo zgaszenie silnika.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 12:31   #4182
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Greg Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten ruch wyłącza całkowicie ale nie samo zgaszenie silnika.
Masz racje o ten ruch mi chodzi, wyrazilem sie nie precyzyjnie. Moim zdaniem zadania powinny zostac dokonczone mimo otworzenia (otwarcia po krakowsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) dzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 14:15   #4183
akajo
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeszczy mi coś przy słupku C po prawej stronie.
Bump:
Prawdopodobnie trzeszczy zaślepka od regulacji punktu mocowania pasów. Jak dasz na maksa do góry to ucichnie. W takim przypadku użyj specjalnego spraju do plastiku Mi tak zrobili w ASO i jest cicho

Bump:
Cytat:
Napisał Hrdcr_real Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz racje o ten ruch mi chodzi, wyrazilem sie nie precyzyjnie. Moim zdaniem zadania powinny zostac dokonczone mimo otworzenia (otwarcia po krakowsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) dzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak było w Focusie MK3 a w Mondeo faktycznie zostają wycieraczki i szyby
Szyby można domknąć pilotem. Wycieraczki trzeba wyłączyć i zgasić silnik jak opadną. Ciekawe czy zrobią akcję serwisową w oprogramowaniu, bo ciut lipa z tym jest w aucie za ponad stówkę

Ostatnio edytowane przez akajo ; 22-09-2017 o 14:18
akajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 15:08   #4184
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy zrobią akcję serwisową w oprogramowaniu, bo ciut lipa z tym jest w aucie za ponad stówkę
Mam wrażenie i obym się mylił, że szybciej ogarną nam to nasi forumowi koledzy, wielokrotnie lepsi od ASO ... :-)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 20:26   #4185
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] muszę sprawdzić. Dzięki za info.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 12:49   #4186
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak było w Focusie MK3 a w Mondeo faktycznie zostają wycieraczki i szyby
Szyby można domknąć pilotem.
tak jest nawet w 10 letnim citroenie c2... strasznie mnie wkurzały te wycierczki ale nauczyłem sie wyłączać przed zgaszeniem auta.
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 20:52   #4187
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ostatnio zauważyłem, że ruszając samochodem delikatnie na 1 biegu (na samym końcu puszczenia sprzęgła) czuje takie jakby drgania, "szarpnięcie" lekkie jak tak to można nazwać. Czy ktoś też miał taki przypadek?
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 22:53   #4188
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

A u mnie zaczęły "trzeszczeć" przednie drzwi kierowca i pasażer chyba też. Słychać to przez chwilę, gdy otwarcie jest na maksa lub gdy zamyka się z otwartej na maksa pozycji.
WD40 ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marioromario ; 03-10-2017 o 08:01
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2017, 14:46   #4189
skubi3009
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Radzymin
Model: mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio zauważyłem, że ruszając samochodem delikatnie na 1 biegu (na samym końcu puszczenia sprzęgła) czuje takie jakby drgania, "szarpnięcie" lekkie jak tak to można nazwać. Czy ktoś też miał taki przypadek?

Mam to samo a masz może wrażenie ze podczas redukcji z 3 na 2 słyszysz takie głuche stuknięcie z zespołu napędowego?
skubi3009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2017, 19:54   #4190
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czuje takie jakby drgania, "szarpnięcie" lekkie jak tak to można nazwać. Czy ktoś też miał taki przypadek?
Miałem chyba coś podobnego. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba też. U mnie skończyło się wymianą sprzęgła. Powód nierównomierne zużycie. Oprócz tego miałem przy ruszaniu z dużym momentem odgłos jakby trąbki lub wpuszczanego powietrza z balonika przy zaciśniętym wentylu. Wg diagnozy serwisu wada materiałowa sprzęgła.

Ostatnio edytowane przez markis ; 03-10-2017 o 21:58 Powód: Edit
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.