Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2017, 12:23   #81
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Typowy objaw przegubów wewnętrznych.

dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2017, 23:21   #82
Karolsxp
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-05-2014
Skąd: Elbląg
Model: Focus S mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Cytat:
Napisał mrynk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To przeguby wewnętrzne, całe półosie
Ostatnio u Siebie wymieniałem ale musiałem cały kpl półosie z przegubamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślę że do benzyny nie będzie taka droga więc bym brał kplGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja za swoje 350zł co do 2.0 tdci niby są najdroższe poza STGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a Objaw identyczny miałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie. Opony nowe dębice frigo 2, komplet 4 sztuk, założone, niby wyważone a jak przejechałem się to ogólnie jest poprawa, ale powyżej 120 czuję znów drgania na kierownicy. Oczywiście są duuuuużo słabsze niż poprzednio ale jednak są... Czyżby znów złe wyważenie? Co sądzicie?
A przy hamowaniu masz bicie? sprawdzałeś układ kierowniczy zawieszenie? luzy na drążkach na końcówkach sworzeń? tarcze krzywe na tyle ze powstaje bicie albo najgorsze to półoś lub co wątpie to ostatnie skrzynia lub dwumas.
Karolsxp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 12:19   #83
mrynk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus ST
Silnik: 2,0 Ecoboost (250KM)
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Może ktoś polecić jakiegoś nienajdroższego, a pewnego mechanika we Wrocławiu, który zrobiłby wprawnie tą wymianę przegubów wewętrznych - na dobrych częściach ?

Jak zadzwoniłem do ASO, to zaśpiewali 1100 za lewy i 700 za prawy..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niezły dowcip
mrynk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 12:17   #84
nawrocik
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-09-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Witam,

Mam podobne objawy, tj.:
- przy mocniejszym przyspieszaniu w zakresie 70-110 na 3,4,5,6 biegu zaczyna trząść całym samochodem(im mocniejsze przyspieszenie tym bardziej trzęsie),
- jazda ze stałą prędkością nic się nie dzieje,
- hamowanie nic się nie dzieje,
- w innych zakresach prędkości również jest ok.

Zgodnie z sugestiami w tym temacie stawiałbym na przeguby wewnętrzne. Samochód to Mondeo MK4 2014 2.0 240KM i automat Powershift. Zastanawiam się też czy ten automat może powodować tego typu objawy(nie wiem czy jest tam jakaś dwunasta czy inne cuda)?
Czy w przypadku gdyby do wymiany jednak byłyby przeguby wewnętrzne to jest potrzeba kombinowania przy skrzyni(spuszczanie oleju itd)? Czy ktoś może polecić porządny warsztat w Krakowie(i okolicach) lub na Śląsku, który potrafi naprawić taka usterkę na oryginalnych częściach poza ASO? Niby mam Forda na Gwarancji12 ale to pewnie uznają za usterkę eksploatacyjną. Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez nawrocik ; 18-07-2018 o 12:20
nawrocik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2020, 22:40   #85
gorson
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-07-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V zetec LPG
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Witam!
Być może komuś się to przyda w diagnozie...
Focus 1999r. 1.6 benz. 100KM.
Przebieg 150 tys. km 100% oryginał. Auto ma jednak 21 lat!
Auto mam od 10 lat i jestem 2 właścicielem. Wcześniej jeździł nim starszy, znany mi kierowca. Bez zrywania i szaleństwa.

Objawy:
-wibracje nadwozia (przód) przy przyspieszaniu od prędkości 80 km/h (4 czy 5 bieg - bez znaczenia)
-lekkie luzy sprawdzanie ręką chwytając za obydwie półosie (luz góra-dół będąc pod autem)

Gumy na przegubach były całe, bez wycieków.

Diagnoza:
- obydwie półosie napędowe. Całe. Kompletne z łożyskiem podpory. Firma: SKF. Cena za komplet: 625 zł + olej MTX 75/90: 40zł.

Uszczelniacze były całe w dobrym stanie.

Olej zlać strzykawką - otwór na imbus 8 mm z przodu skrzyni pod plastikową pokrywą.
Zlać ok 1 litr. Dolać nowy!

Uwaga! Nie ma potrzeby odkręcać końcówek drążków!
Polecam podlewarować obydwa koła. Odkręcić je oraz sworznie, ściągnąć zwrotnicę i wyszarpać półosie. Ja korzystałem ze złamanego klucza oczkowego 18-20, którego wygięcie przy oczku w literę „L” można zastosować jako dźwignię - breszkę.

Dokręcać łożysko podpory półosi prawej kluczem dynamo. 25Nm
Jeśli macie oryginalne półosie, to nakrętki piasty 32mm można wykorzystać stare (4 razy te same - wg instrukcji Ford).

Dolać oleju do skrzyni na opuszczonym aucie prawie na full.

Zero komplikacji.

Auto nie wibruje i radość pełna!
gorson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przegub wewnęrzny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.