Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2016, 21:58   #3031
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja zauważyłem jedną rzecz i to nie tylko w MK5. Ford lubi mieć płyn na minimum. Jak mam wyżej to spada, do minimum i tam się zatrzymuje. To samo miałem w MK3 i w MK4. Jak miał za dużo to potrafił przelać górą.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:11   #3032
TimonDg
ford::beginner
 
Avatar TimonDg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mkV
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Witam
Z góry mówię że szukałem i nic. Zauważyłem w moim 1.5 EB nierówną pracę silnika w zakresie temperatur 60 90 jak auto się nagrzeje w pełni jest ok a w czasie nagrzewania nierówna praca kopcenie i zapach spalin ktoś się z tym spotkał?
TimonDg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:15   #3033
pablo35
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM -----,,..
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ostatnio będąc w aso wskazałem, źe Mk5 nie trzyma poziomu płynu. Kierownik wielce zdziwiony, powiedział: "tam jest woda i odparowuje". Po tej odpowiedzi zastanawiam się gdzie w Warszawie zrobić przegląd. Obecnie mam 26 tyś. Moźe jakieś podpowiedzi. Swoją drogą zauwaźyłeś, źe co 300 km mam wypalanie Dpf. Czy w związku z tym moźna spodziewać się czegoś złego. Czy mając obd na bluetooth, można sprawdzić stan % zapchania dpf? Jaki program zainstalować?
pablo35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:20   #3034
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał TimonDg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Z góry mówię że szukałem i nic. Zauważyłem w moim 1.5 EB nierówną pracę silnika w zakresie temperatur 60 90 jak auto się nagrzeje w pełni jest ok a w czasie nagrzewania nierówna praca kopcenie i zapach spalin ktoś się z tym spotkał?
Masz to od początku, czy od jakiegoś czasu? Może zatankowałeś ostatnio jakiś szajs?
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:28   #3035
TimonDg
ford::beginner
 
Avatar TimonDg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mkV
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz to od początku, czy od jakiegoś czasu? Może zatankowałeś ostatnio jakiś szajs?
Mam to mnie więcej od pierwszej wymiany oleju w serwisie czyli 3 tys przebiegu na chwilę obecną 6500 km paliwo ciągle z jednej stacji ostatnio nawet 98 i nic lepiej . Podczas jazdy tego nie czuć nie słychać, tylko na wolnych obrotach. Ponadto żadnych ubytków na płynie chłodniczy czy oleju a zapach spalin intensywny . Przy wymianie opon wspomniałem o tym kazali się umówić ale brak czasu nie pozwala narazie
TimonDg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:43   #3036
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie spotkałem się z czymś takim. Dziwna sprawa.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:46   #3037
TimonDg
ford::beginner
 
Avatar TimonDg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mkV
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No najgorsze jest to że narazie nikogo z tym nie spotkalem
TimonDg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:50   #3038
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie jestem żadnym mechanikiem ani specjalistą, ale tak na logikę, to ma to (jak widać) jakiś związek z wizytą w serwisie. Może np. grzebiąc przy samochodzie nie podłączyli jakiejś wtyczki od jakiegoś czujnika albo jakiegoś przewodu na dolocie/wylocie, czy gdziekolwiek indziej. Bo raczej wygląda to na jakiś problem elektryczno/ciśnieniowy, a nie mechaniczny - skoro po rozgrzaniu silnik pracuje normalnie. Bez wizyty w ASO chyba się nie obędzie - może podłączając samochód do komputera znajdą jakiś błąd, który nakieruje ich na źródło problemu...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 23:04   #3039
TimonDg
ford::beginner
 
Avatar TimonDg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mkV
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem żadnym mechanikiem ani specjalistą, ale tak na logikę, to ma to (jak widać) jakiś związek z wizytą w serwisie. Może np. grzebiąc przy samochodzie nie podłączyli jakiejś wtyczki od jakiegoś czujnika albo jakiegoś przewodu na dolocie/wylocie, czy gdziekolwiek indziej. Bo raczej wygląda to na jakiś problem elektryczno/ciśnieniowy, a nie mechaniczny - skoro po rozgrzaniu silnik pracuje normalnie. Bez wizyty w ASO chyba się nie obędzie - może podłączając samochód do komputera znajdą jakiś błąd, który nakieruje ich na źródło problemu...
Podobnie to biorę na logikę lecz już słyszę jak mowia że przy mrozach które sie zaczynają występowanie kopcenia jest normalne że para różnica temperatur itp a jak powiem że zauważyłem to we wrześniu to będzie czemu od razu nie przyjechałem
TimonDg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 23:59   #3040
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja bym poszukał innego ASO. Druga zima przede mną ale nie przypominam sobie kopcenia, zapachu spalin czy nierównej pracy silnika.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.